Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vaši otroci gledajo na tiste iz bolj premožne družine

Kako vaši otroci gledajo na tiste iz bolj premožne družine

Imam hči, ki je skromna in se ne sili v ospredje. Zato jo bolj agresivne punce vedno odrivajo. Končuje 8. razred. Ko jih opazujem, se mi zdi, da so najbolj agresivne punce, ki silijo v ospredje, ravno tiste, ki niso iz urejenega okolja – ločeni starši, ali revščina, alkoholizem, karkoli…
Mi doma nismo revni, smo tudi urejeni, z možem se lepo razumeva in imamo kar nekaj premoženja (dobri avti, več nepremičnin, vikend na morju, čoln). Zdi se mi, da hčer sošolke zaradi tega malo postrani gledajo, ker je dostikrat tudi na morju, pa se slika na čolnu in objavi na FB kakšno sliko, dosti tudi potujemo, tudi na druge celine. Tudi pri starših vedno občutim nek zadržek, ko te tehtajo, kdo smo, s čim se ukvarjamo. Drugače sva z možem zaposlena v svoji firmi. Ali mislite, da zaradi tega hči ni priljubljena? Je to možno, da se otroci rangirajo med seboj , da izločijo take, na katere so mogoče tudi malo zavistni ?

Če se spomnim svojega otroštva, smo take čisto lepo sprejeli, če so se normalno obnašali.

Ja je možno. Najde naj sebi primerno družbo ker verjemi da zavist je huda stvar.

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam z Repliko, če se “ta premožna oseba” ne preserava in pametuje pred sošolci ponavadi ni težav. Mi imamo na primer doma bazen, sinovi sošolci so v sezoni pogosto pri nas in se zabavajo v bazenu in okolici. Sin je priljubljen med sošolci, ker rad deli z njimi kar ima….


Tako lahko ne gre. To so vasi kompleksi zato so tudi bili cilji. Ni pa nujno da tole tvoje ”premozenje” karkoli pomeni tudi drugim. Vse kar obicajno steje je njeno obnasanje. Ce se obnasa oholo, vzviseno, sarkasticno ipd je ne marajo zaradi teh lastnosti in ne zaradi tega kar njeni starsi imajo ali pa ne. To je vam pomembno. Drugim je pomemben odnos. Seveda se najde tudi kak zavisten a v povprecju je to dovolj nizek {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bi ga upostevala kot olajsevalno okoliscino deklicine nesprejetosti.

stvari niso tako enostavne na prvo žogo..
tud zavist ni nujna..
gre za oceno s kom lahko dolgoročno sodeluješ…a ne tekmuješ..
četudi si lahko z nekom dober prijatelj po socialni plati..
bo slej ko prej prišlo do težave na materialni, ki pa ni nujno slabšalna..
primer..
so trije prijatelji, dva bogatejša eden manj..
in če gredo na izlet, se slej ko prej pojavi dilema kam, kako..
lahko imata dva avto tretji ne..in se vedno “šlepa” na druga dva..
čeprav mu recimo nič ne rečeta ..lahko ta občutek ” jaz pa ne morem vrnit usluge” do neke mere ovira za druženja..
in takih malenkosti je v življenju veliko..
zato, seveda niso problematična naključna kratkotrajna prijateljstva različnih sort ljudi..npr na morju..
medtem ko je v domačem kraju dan na dan, situacija bistveno drugačna..
ne vem a res danes vsi gledate vse samo na zavist..??

Pa saj je napisala, da se hči zadaj drži, torej v ozadju. Torej ni ohola.


In ona to opazuje cez skrito kamero a ne. Veliko je tudi neverbalne govorice, tud nekaj mimike potem intonacija…kaj pa ves kje ga mala sracka ampak te lekcije (osebne) bo pac morala sama dati cez. Mamica tu ne more pomagati. To pa je frustracija za mamico se mi zdi.

Lahko najprej tole malce bolj nazorno? Ker nekako se na prvo zogo zdi eno z drugim v protislovju…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Si kdaj povabila te starse in otroke na druzenje?
Ajde, zdaj so ze vecji, bi lahko povabila sosolce na kino party ali na bazen, ce ga imate…
Recimo zdaj je idealna priloznost, konec sole! Predzadnji dan sole si vzames dopust in organiziras zur za sosolce.

Zgoraj je ena lepo napisala, sin je priljubljen, ker deli z drugimi!

Mi nismo financno tako dobrostojeci, je pa mladina rada pri nas. Tudi tisti “tabogati”. V bistvu jih je vecina bogatih, dva celo za nase razmere zeeeloooo! Drugi gledajo na njih normalno. Tako kot midva z mozem na svoje prijatelje. Koliko oa v bistvu sploh igra vlogo financno stanje? Ce si Clovek, si z denarjem ali brez, ce nisi, ti oa nobeno bogastvo ali revnost ne pomaga!

Hči ima prijateljico, kjer imajo ogromno rednih prihodkov. Včasih pogleda slikce na Instagramu in pove, da bi ona tudi zdajle tam pod palmo ležala. Pa da bi bilo lažje in lepše, če bi lahko imela take in take čevlje, kadarkoli bi si jih zaželela. Tisto deklico ima rada, vendar je ne more dohajati. Ko deklica govori o pesku na Maldivih, naša pač ne najde točke, kjer bi se lahko vključila v debate. Tri punce so, ki redno hodijo vsepovsod po svetu in ko se one pogovarjajo o tem, kam bodo šle, se vedno najde ena, ki se posmehne, če rečeš, da greš samo na Hrvaško ali pa da boš samo nekje v Evropi.
Potem se pač ne družiš z njimi. Ker ti pokažejo, da si jim nezanimiv in da je zanje občudovanja vredno čisto nekaj drugega kot tebi. Dejansko nočejo slišati zanimive zgodbe o tem, kako papagaji v parku v Baceloni gnezdijo in kako luštno je opazovati, ko se mladič spravi na svoj prvi let. Barcelona je zanje preveč “common”.

Ne gre toliko zato, kako moja hči gleda nanje. Ene stvari so ji všeč in zanimive, ene jo pa odbijajo in jih ne mara. Gre predvsem za to, koliko čuta za svoje vrstnike imajo te deklice razvitega in koliko se one pravzaprav želijo z njimi družiti. Če se želijo z njimi družiti za to, da na njih hranijo svoje komplekse in se pretirano hvalijo, potem seveda družbo izgubljajo.

Spomnim se nečakinje, ki jo je na križarjenje povabila sošolkina družina. Ta sošolka ni imela nobene družbe, doma so bili nesramno bogati, eni najbogatejših slovencev. Imeli so 20 m dolgo jahto. Luksuz. Vsak dan so jedli v restavracijah in to jedi, ki jih nečakinja še ni okusila. Nečakinja pa s starši ne gre niti na morje, če pa že grejo, grejo za nekaj dni na vsake 4 leta v najcenejši app, kuhajo seveda v app, vodo kupijo v Lidlu, da je najcenejša,.Mislila sem, kako bo srečna, kako bo hvaležna za to izkušnjo. Zgodilo se je obratno, z sošolko se sploh nista več pogledali. Preveč ji je bilo očitno. To sošolko poznam, je zelo dostopna in prijazna. Čeprav je iz bogate družine. Tako da v primerjavi z njo je moja nečakinja prava avša, važna in ohola.
Avtorica, mislim da si razumela, kaj se dogaja. Otroci ne marajo tega. Tudi mi imamo nekaj let 7 m dolg čoln s kabino za 4 ljudi. In samo prvo leto smo vzeli enega otroka s seboj, prijatelja od sina. Vsak dan so bile z njegove strani nove želje: pa pojdimo sem jest, pa dajmo se voziti s tubo (ko voziš zzadaj tubo, je poraba goriva 2x višja) . Kot da smo milijonarji. Nikoli več, sem si takrat rekla. Ko smo prišli iz dopusta, se je prijatelj od sina nekaj dni prav držal na sina, očitno je bilo doma preveč hudo. To me je prav šokiralo takrat.

“Najde naj sebi primerno družbo.” S takim nasvetom se bodo vašim otrokom zaprli določeni krogi iskrenih prijateljstev – saj vsi vrstniki ne kalkulirajo, niti niso zavistni. Iskali bodo slabo v ljudeh in verjeli, da so sami “nadstandardni” zgolj zato, ker imajo večje premoženje.

Ob tem pa zanemarili, da si lahko materialno bogat, a ohraniš čut za soljudi. Poznam kar nekaj takih.


Se kar strinjam s tem. Čolni, jahte v ljudeh zbujajo toliko negativnih čustev, da je prav neverjetno.

Imam hči, ki je skromna in se ne sili v ospredje. Zato jo bolj agresivne punce vedno odrivajo. Končuje 8. razred. Ko jih opazujem, se mi zdi, da so najbolj agresivne punce, ki silijo v ospredje, ravno tiste, ki so iz urejenega okolja – ‘ljubeči’ starši, ali materialne dobrine, kokain, karkoli…
Mi doma smo revni, smo tudi urejeni, z možem se razumeva in imamo kar nekaj neplačanih položnic (elektriko, več najemnin, komunala, rtv). Zdi se mi, da hčer sošolke zaradi tega malo postrani gledajo, ker je dostikrat tudi doma, pa se slika na kavču in objavi na FB kakšno sliko, dosti tudi ne potujemo, sploh pa ne na druge celine. Tudi pri starših vedno občutim nek zadržek, ko te tehtajo, kdo smo, s čim se ukvarjamo. Drugače sva z možem zaposlena v proizvodnji. Ali mislite, da zaradi tega hči ni priljubljena? Je to možno, da se otroci rangirajo med seboj , da izločijo take, na katere so mogoče tudi malo zavistni?


IN se je oglasila ena polna frustracij. Verjemi, da so tisti ki imajo doma denar, dosti bolj srečni in živijo v bolj urejenih razmerah, kot tisti, ki štetejo evre, pa se žrejo pa samo kregajo, kdaj bo prišel izvršitelj, pa pijejo. .

Ta fantič, ki je šel z vami, se je samo vklopil v tisto, kar oddajate, ker očitno oddajate, da ste wow, v bistvu pa preračunavate vsak €…
2x višja poraba goriva? Mislim, sori, ampak če si te zabave ne morete privoščit tisti teden dopusta, ja wtf vam pa bo čoln? Da ga gledate?
Malemu ste se predstavili kot razsipniki in mali vas je take sprejel in se vam prilagodil, vi pa ste se v bistvu samo želeli pokazat v taki luči, da si drugi mislijo o vas, kako si lahko privoščite, v bistvu pa stiskate vsak €.

Važno, da ste urejeni.

(dobri avti, več nepremičnin, vikend na morju, čoln)

Sama ne rangiram ljudi glede na to, kaj si lahko privoščijo. Niti danes, niti kot dekle. Morda zato, ker sem rastla v skromnih razmerah, a me sošolci in prijatelji zato niso izločili. Je pa res, da sem bila med najboljšimi v uspehu in tekmovanjih tiste generacije na šoli, bila kolegialna in pomagala drugim (kar je bilo nekoč praksa). Ni me zanimalo, kako je kdo oblečen, kaj imajo njegovi starši, kaj si lahko privoščijo. Vedno mi je bil važen prijatelj kot oseba. Tudi kasneje nisem iskala bonitet znanstev, zaradi česar so bili nekateri začetki morda težji. A pomembneje mi je bilo, da se (če že) uveljavim sama.

Glede delitve mladih na skupine: svoje otroke sem učila, da ni “frajer” tisti, ki samo kima, da bi bil všečen. Temveč je pomembno, kako se znaš postaviti za svoja stališča, čeprav niso enaka tistim, ki jih imajo oz. jih celo od tebe pričakujejo drugi. Da pa je res, da te bo zato morda nek krog vrstnikov izločil. A to ni tragedija, če si priznaš, da imajo pač druge prioritete (saj smo ljudje različni) in se z njimi (na dolgi rok) že itak ne bi družil.


IN se je oglasila ena polna frustracij. Verjemi, da so tisti ki imajo doma denar, dosti bolj srečni in živijo v bolj urejenih razmerah, kot tisti, ki štetejo evre, pa se žrejo pa samo kregajo, kdaj bo prišel izvršitelj, pa pijejo. .
[/quote]

Ja eni nimajo sreče ,da so se rodili v družini z zlato jamo!

Saj ko odrasteš te večina teh bogatih otrok tako zavrže,ker oni se imajo za alfa in omega nekaj več in to je resnica.
Če pa ti kasneje ta otrok bogatašev,ko odraste ,ponudi službo tam nekje smetarja ali čistilke, ker je tvoj >>prijatelj ali >>prijateljica

Pri otrocih bogatašev tako veš,da bodo skozi šolska leta lepo prišli,ker ata ali mama dajo malo modro kuverto pod mizo in stvar je urejena.
Ti otroci iz premožnih družin se tako kitijo z uspehi staršev, ali starih staršev,ker ti so dobili ali ustvarili premoženje, oni jih lahko fajn zapravljajo in nikomur nič.

To so mali drekači še večji drekačev…

Krasno, deliti otroke po premoženju. Ti svoje učiš, naj najdejo “sebi primerno družbo”, kar seveda pomenu svojemu bogataškemu stanu primerno družbo?

Zato sem pa jaz za privat, placljive sole, poleg javnih. Da se ni treba s takimi stvarmi ukvarjat, in da je razlika v tem, a imas lanskega ali letosnjega Range Roverja.

Lazje za vse.

New Report

Close