Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ogromno žensk živi v podrejenem zakonu

Default avatar

tega je vse manj

Mehanik1 je napisal/a:
V prihodnjih letih bo tega vse vec in vec, na koncu boste pa se zadekane naokrog hodile.....ampak saj tako vas vecina izmed vas hoce....vsaj podzavestno in nezavedno, ceprav sedaj govorite drugace. Zavedajte se, da vsakic ko pride humanitarni aquarius v evropsko pristanišče, na dolgi rok to pomeni 600 evropejk prikrajšanih za osnovno človekovekove pravice, ki so vam danes samoumevne.....pa naj se vam bogi črnčki še naprej smilijo....
Narobe. Tega je vse manj.
Ko gledam starejše generacije pri nas. Ženske ničle. Delat, delat, delat. Dedec jo pa lahko namaha pa mora ona biti kar lepo tiho.
Gledam potem recimo eno generacijo mlajše. Tu je že močno drugače. Sicer večina žensk še vedno sama gospodinji in dedcu rit odnaša. Ampak ne dovoli več, da bi jo tepel, vozi avto in tako naprej.
Če gledam še mlajšo generacijo pa jih večina ne bo privolila, da bi one garale, dec bi si pa jajca čohal. Vsaka generacija žensk je bolj pametna in manj pripravljena igrat služkinjo decu.
Default avatar

Replika

Mehanik1 je napisal/a:
V prihodnjih letih bo tega vse vec in vec, na koncu boste pa se zadekane naokrog hodile.....ampak saj tako vas vecina izmed vas hoce....vsaj podzavestno in nezavedno, ceprav sedaj govorite drugace. Zavedajte se, da vsakic ko pride humanitarni aquarius v evropsko pristanišče, na dolgi rok to pomeni 600 evropejk prikrajšanih za osnovno človekovekove pravice, ki so vam danes samoumevne.....pa naj se vam bogi črnčki še naprej smilijo....
Dej mehankar, mal se skulirej, spet pisariš tako, kot da bi ženske masovno hodile v Afriko in vabile zamorčke sem?
Kaj ima povprečna Slovenka z migracijami, mi lahko poveš?
Pa tele grožnje, kako bomo zadekane, mi gredo tudi že čez piskler. Kj boš pa ti? Brez glave?
Default avatar

preveč jih je

Mehanik1 je napisal/a:
Ej, ne utrujaj. Itak, da gre za kolonizacijo Evrope. Pa saj to vedo tudi najbolj neumni liberalci. Tak je ukaz od zgoraj, tako bo! Problem je v babah samih, ki že od prazgodovine iščejo hranitelja. Se jim pač ni dalo tekmovati z dedci za lov, ribolov, ozemlje, ker to zahteva kar dobro organizacijo, predvsem pa večjo fizično moč kot jo babe imajo. Zato so počepnile in na nek skrajno pokvarjen način zasužnjile dedce. So zgolj navidez pohlevne. Tako kot psi. Rešitev je v majhnem številu bab. Pa dobro naj izgledajo. Potem bo mir. Se bodo dedi hudo tepli za njih, če bo ena prišla na deset dedcev.
Default avatar

pri nass

Očitno imam res srečo. Mene je moj 2 leti nazaj peljal v avtosalon in izbrala sem si model avta ter barvo. Mož je izbral motor in dodal exclusive opremo. Avto večinoma vozim jaz, ker on ima svojega, ki ga je kupil cca pol leta za mojim. Cenovno se giblje tam okrog 30k, pa se moj nikoli ne trese za pleh. Res da sem dosti previden voznik, ampak kdo ve, nesreča nikoli ne počiva.
Glede dopusta pa - jaz mu samo povem kam in kdaj gremo. Za mnenje ga ne sprašujem. Če bi želel kaj drugače, bi pa izrazil svoje želje.
Tako, da na srečo - jaz v svojem zakonu nisem podrejena ampak sva si z možem enakopravna. Seveda je potrebno prilagajanje in sklepanje kompromisov, ampak kjer je volja, tam je pot..
Default avatar

Popay

mene kar srce boli, ko to berem...., pa kaj imate to za ene tipe, ajoj...., jst vedno kupm avto za katerga imam pač v žepu keš...., da bi vprašal žensko za mnenje, pa ni teorije..., prav bedno se bi počutil, če se bi vozil v avtu, za katerega je dala še ženska keš, raj se v fičotu vozim...
Default avatar

Replika

preveč jih je je napisal/a:
Mehanik1 je napisal/a:
Ej, ne utrujaj. Itak, da gre za kolonizacijo Evrope. Pa saj to vedo tudi najbolj neumni liberalci. Tak je ukaz od zgoraj, tako bo! Problem je v babah samih, ki že od prazgodovine iščejo hranitelja. Se jim pač ni dalo tekmovati z dedci za lov, ribolov, ozemlje, ker to zahteva kar dobro organizacijo, predvsem pa večjo fizično moč kot jo babe imajo. Zato so počepnile in na nek skrajno pokvarjen način zasužnjile dedce. So zgolj navidez pohlevne. Tako kot psi. Rešitev je v majhnem številu bab. Pa dobro naj izgledajo. Potem bo mir. Se bodo dedi hudo tepli za njih, če bo ena prišla na deset dedcev.
Narava je naredila glih obratno - eden moški je dovolj za vsaj sto žensk.
Odpade slavna "zaščita" , saj je bila ta itak v glavnem pred drugimi moškimi, odpade borba za ozemlje, nasilje (ker bodo dovolj zaposleni, da popedejajo 100 žensk)...idealna rešitev.
Default avatar

točn tko

Replika je napisal/a:
preveč jih je je napisal/a:

Odpade slavna "zaščita" , saj je bila ta itak v glavnem pred drugimi moškimi, odpade borba za ozemlje, nasilje (ker bodo dovolj zaposleni, da popedejajo 100 žensk)...idealna rešitev.
Točn tko, za reprodukcijo je ženska 100x bolj pomembna od moškega, ne obratno. Samo enga se rabi za tistih 5 minut, pa si ga lahko ženske izmenjavajo, 99 ostalih dedcev pa brezveze tlači zemljo.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

točn tko je napisal/a:
Replika je napisal/a:

Točn tko, za reprodukcijo je ženska 100x bolj pomembna od moškega, ne obratno. Samo enga se rabi za tistih 5 minut, pa si ga lahko ženske izmenjavajo, 99 ostalih dedcev pa brezveze tlači zemljo.
Mnja... ampak temu se zenske nekako zelo rade ogibate, ce je bilo do sedaj dobro razumeti iz premnogih tem s podobno vsebino. In cisto takole mimogrede... ce imamo pleme enega moskega in 99 zensk ali pa ce imamo pleme 99 moskih in eno zensko, za katero izmed obeh je bolj verjettno, da bo prezivelo na dolgi rok?
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Replika

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
točn tko je napisal/a:

Mnja... ampak temu se zenske nekako zelo rade ogibate, ce je bilo do sedaj dobro razumeti iz premnogih tem s podobno vsebino. In cisto takole mimogrede... ce imamo pleme enega moskega in 99 zensk ali pa ce imamo pleme 99 moskih in eno zensko, za katero izmed obeh je bolj verjettno, da bo prezivelo na dolgi rok?
Prvo, jasno.
Default avatar

plemenski

točn tko je napisal/a:

Ti spet dokazuješ s plemeni? Boš nadaljeval z mamuti?

Kajti: nekoč sem prebrala moško forumsko jadikovanje, kako so se moški že v pradavnini spopadali z mamuti, na življenje ali smrt. Medtem pa so si pa ženske prešerno prepevale, ko so obirale robidnice...
Default avatar

Replika

Sem pozabila dodati, da seveda samo v primeru, da drugo pleme ne pride mimo. Ker bi si 100 moških v trenutku izmislilo razlog, zakaj prvo pleme napasti in pobiti.
Pravzaprav razloga niti ne bi rabili.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Replika je napisal/a:

Prvo, jasno.
Odgovor je napacen. En moski lahko nastepa 99-im zenskam tja vec tisoc dojencadi, a vec ko jih bo, manjsa verjetnost je, da bo pleme prezivelo. V principu bi morale zenske zelo paziti in kalkulirati, da nosecih nikoli ne bi bila naenkrat vec kakor tretjina, sicer bi plemenu trda predla.

Na drugi strani imapleme z 99 moskimi veliko boljse moznosti prezivetja. Resda bo spocetih "le" nekih 20 potomcev, toda oskrba 99:21 je z vidika prezivetja prinasa veliko manjse tveganje, kakor oskrba 67:66.

;-)
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Replika

Replika je napisal/a:

Prvo, jasno.
Odgovor je napacen. En moski lahko nastepa 99-im zenskam tja vec tisoc dojencadi, a vec ko jih bo, manjsa verjetnost je, da bo pleme prezivelo. V principu bi morale zenske zelo paziti in kalkulirati, da nosecih nikoli ne bi bila naenkrat vec kakor tretjina, sicer bi plemenu trda predla.

Na drugi strani imapleme z 99 moskimi veliko boljse moznosti prezivetja. Resda bo spocetih "le" nekih 20 potomcev, toda oskrba 99:21 je z vidika prezivetja prinasa veliko manjse tveganje, kakor oskrba 67:66.

;-)
Ne, tvoj odgovor je napačen.
Možnost preživetja prvega plemena zmanjšuje samo napad od zunaj, kar ne bi bil problem, če bi bila vsa plemena taka.
V pridelavi hrane ženske čisto nič ne zaostajajo za moškimi, delajo pa lahko tudi noseče, saj tudi v naši družbi je tako. Majhne otroke čuva deset žensk, ostalih 90 dela.

Če bi bila pa samo plemena moških z eno žensko, je preživetje zmanjšano že zaradi stalnih spopadov za to žensko znotraj plemena, potem pa še za "plenjenje" otrok in žensk iz drugih plemen.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

:-)
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

a ti to resno

Replika je napisal/a:

Prvo, jasno.

;-)
Čakaj, ti pišeš, da bi ena ženska rodila 20 otrok?
Default avatar

preveč jih je

Iz komentarjev je razvidno,. da rešitve ni. Naj bo več dedcev ali bab, povsod najdete minuse. Če je tako, je pa čisto vseeno.
Default avatar

Vagabund

V nobenem zakonu ne obstaja popolna enakopravnost. Je ni. V vsakemu se eden mal večkrat prilagodi, kot drugi. Stvar tudi in predvsem karakterja. Ampak te ženske so takega izbrale, in moški obratno tudi.
Že samo če banalno pogledam - jst načeloma vse jem, neki rajš, neki mal manj rad. Ampak kuha pa ona in če jaz rečem, ej dej dons nared skutne palačinke, ona reče, ne dons ma pa v načrtu polpete z rezanci... Ok. Pač ona zbrala, ona skuhala, jaz bom pa pojedu. Ni problema.
Če pa bi ona recimo dons šla v hribe, pa jest pač enostavno rečem - ne grem, ne da se mi. Pa ne grem. Ona gre lahko brez mene, če ji je glih dons tolk do tega.
Hočem povedat, da je večina (govorim večina) zakonov takih, da se ženske podrejajo v eni stvari, moški mogoče vam v nevidni obliki, pa v drugi stvari.
Default avatar

Replika

Vagabund je napisal/a:
V nobenem zakonu ne obstaja popolna enakopravnost. Je ni. V vsakemu se eden mal večkrat prilagodi, kot drugi. Stvar tudi in predvsem karakterja. Ampak te ženske so takega izbrale, in moški obratno tudi.
Že samo če banalno pogledam - jst načeloma vse jem, neki rajš, neki mal manj rad. Ampak kuha pa ona in če jaz rečem, ej dej dons nared skutne palačinke, ona reče, ne dons ma pa v načrtu polpete z rezanci... Ok. Pač ona zbrala, ona skuhala, jaz bom pa pojedu. Ni problema.
Če pa bi ona recimo dons šla v hribe, pa jest pač enostavno rečem - ne grem, ne da se mi. Pa ne grem. Ona gre lahko brez mene, če ji je glih dons tolk do tega.
Hočem povedat, da je večina (govorim večina) zakonov takih, da se ženske podrejajo v eni stvari, moški mogoče vam v nevidni obliki, pa v drugi stvari.
Temu se reče sobivanje. Najbolj normalna stvar pod soncem, enkrat eden drugič drug, enemu je nekaj bolj važno, drugič drugemu. Kompromisi, popuščanja, dogovarjanja.
Default avatar

Vagabund

Replika je napisal/a:
Vagabund je napisal/a:
Temu se reče sobivanje. Najbolj normalna stvar pod soncem, enkrat eden drugič drug, enemu je nekaj bolj važno, drugič drugemu. Kompromisi, popuščanja, dogovarjanja.
No sej točno o tem govorim, ker avtorica pač piše, da se ženska prilagaja. Ampak pač to ona tako vidi. Kaj pa ve, mogoče se pa za štirimi stenami mož pa na drug način prilagaja. To je za mene vedno dvostranska zadeva.
Default avatar

Replika

Vagabund je napisal/a:
Replika je napisal/a:

No sej točno o tem govorim, ker avtorica pač piše, da se ženska prilagaja. Ampak pač to ona tako vidi. Kaj pa ve, mogoče se pa za štirimi stenami mož pa na drug način prilagaja. To je za mene vedno dvostranska zadeva.
Eh v takih primerih se bojim, da ne.
Eni moški so tirani, kar ne pomeni, da ni ravno tako kar nekaj žensk, ki ne prenesejo, da ni vse po njihovo. Žalost živeti in z enimi in z drugimi.