Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ogromno žensk živi v podrejenem zakonu

Ogromno žensk živi v podrejenem zakonu

Presenečena sem ko vidim take zakone. Avto se kupi tak, kot ga on hoče. Ona nima nobene besede. Celo voziti ga ne sme,čeprav je zraven prispevala vse prihranek in dala polovico zraven. A ga ne sme voziti, niti izbirati model, barvo avta. Dopust je tam, kjer on hoče itd itd…
Poznano ? Jaz sem šokirana, ko vidim take pare. Jih je pa kar nekaj ,ne si zatiskati oči. Moja prijateljica je ena takih, vse je tako kot on hoče, ona se podreja. A ni srečna, požira vse in enkrat bo vse izbruhnilo ven.
Druga je sorodnica, zato kar ne morem verjeti, da to obstaja v naši kulturi .

Ja tudi taki primeri so. In obratni ko ona odloča o vsem.

Kako sem jaz en srečen človek.
Nobenega takega para od blizu ne poznam.
Vem pa, da obstajajo.

nova
Uredništvo priporoča

Jih je dosti ja. Glede avtov, kar jih jaz poznam, je večinoma tako, da si on izbere fajn in drag avto, ona pa ima slabega in manj varnega. Koliko pa kdo plača avto pa težko rečem. Je pa zanimivo, da manj varen avto uporablja ženska za prevoze otrok. Dražji, bolj varen avto pa uporabljajo gospod za prevoz svoje dragocene riti.

Je pa nekaj drugega kar opažam. POnavadi oba hodita v službo. Ampak gospod se redko loti gospodinjskih del. Večino gospodinjskih del opravi ona. Lika, kuha, čisti… da ne omenjam otrok.

Pa večkrat opazim, da on grem sam ali pa s kolegi za nekaj dni na dopust, ona niti na enodnevni izlet skoraj ne upa sama.

..pa še kaj hujšega se najde, nažalost..

Itak, da so vsepovsod! Ekonomsko in psihično nasilje. Upam, da take dece fajn usoda doleti, ker je res težko, če si v tem. Začaran krog…

Če se pustiš zajebavat…

Res je. Vsak ima takega partnerja, kakršnega si izbere. Če si je nekdo izbral egoističnega diktatorja, mu pač že tako odgovarja…

Sej ti zleze pod kožo, da sploh ne veš kdaj se je začel…

Ma ne vem no men bi bilo čudno da skup kupiva avto in ga jaz ne smem vozit
Jaz bi se z njim skregala do krvi

Mislim, da je to nekako v človeški naravi. Varčevanje z energijo. Pri nama je obratno in je Lepooka tista, ki meni, da je vse na tem svetu samoumevno in da ji vse pripada tukaj in zdaj. Je treba precej potrpljenja in osredotočenosti, pa se da zadeve tudi kvalitetno peljati na dolgi rok.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz si poskušam predstavljati, kako bi mi parner lahko preprečil vožnjo z novim avtom?
Mi mi skril ključe? Bi me zvezal na stol? Bi skril avto pod maskirno mrežo?


Pri nas je pa obratno. Je to ok? Meni je :).

Midva se skupaj zmeniva,da je treba it v nakup avta. Potem se okoli denarja dogovoriva.Koliko sva pripravljena dat in ostalih stvari. Potem pa gre on na lov za mašino. Ko ima ožji izbor mi predstavi in potem se skupaj odlociva. Včasih tudi sprickava. Tako je kdaj pa kdaj prav. On se bolj spozna na konje kolk ima pa vrednost….
In se kupi.
V bistvu pri vsakem večjem nakupu je podobno. Oba odlocava in se pogovarjava.
Voziva oba tudi. Ni problema.

Uh, poznam, poznam take. Kolegica – ima 2 otroka, pa imajo doma avto KUPE, ker si ga je on izbral. Ubogi otroci (2 otroka imata) se zvijajo in komaj zlezejo zadaj, otroška glavca je čisto do stropa. Gospod je pa frajer, ima kupeja. Ne moreš verjeti, da je to možno. In da so ženske tako trapaste. Kako je to trapasto videti, družino in kupe avto.
ko je kolegica enkrat rekla v družbi, da bi rada da bi kupili karavana ali pa SUV, jo je samo grdo pogledal in je utihnila. Ne bi verjela, če ne bi to v živo videla. Bog ne daj, da bi kakšen otrok avto spraskal, bi jim oči izkopal. S tem da živita pri njemu doma, kjer ima tašča glavno besedo.
Midva imava en avto višjega cenovnega razreda, voziva ga oba, zadnjič sem ga udarila ob en stebriček. In kaj potem? Plačali smo kleparja in je avto spet kot nov. To je samo pleh, nič drugega.

V prihodnjih letih bo tega vse vec in vec, na koncu boste pa se zadekane naokrog hodile…..ampak saj tako vas vecina izmed vas hoce….vsaj podzavestno in nezavedno, ceprav sedaj govorite drugace. Zavedajte se, da vsakic ko pride humanitarni aquarius v evropsko pristanišče, na dolgi rok to pomeni 600 evropejk prikrajšanih za osnovno človekovekove pravice, ki so vam danes samoumevne…..pa naj se vam bogi črnčki še naprej smilijo….

Tudi jaz poznam take zgodbe, ženska ne sme voziti družinski oz. njegov avto. Šele potem, ko se avto ostara in je star kakih 5 let, se lahko usede in kam pelje z njim. Ko je pa nov, pa ni šans.
Pa diligira ji , kakšne gume si lahko kupi na svojem avtu – seveda najslabše. Pa otroke vozi, a ima vse zlizane in najceneješe gume na svojem avtu. . To ne moreš verjeti .Gospod pa ima gor najboljš znamke gum, pa samo svojo rit vozi. Takih zakonov je pri nas kar nekaj.

Tega je veliko več, kot je javno znano. Poznam pare pri 70+, ki tako delujejo. In 30+!
Zakaj so ženske s takimi partnerji mi ni jasno. Stran ne upajo, ker so finančno odvisne od partnerjev, ene se jih resnično bojijo, druge dajejo prednost neki kvazi fami “videz je vse”.

Ja, tak so ene babe nebogljene, pa nea zanjo deda zdresirat, čuj. Sej stari štajerski pregovor gre tak, da tam ko je ded glavni, tam še trava nea rase, zaj pa se naučite kaj od tega. Moj tudi hoče neke glavni bit, samo sn jaz preveč pametna. Če hoče neki avto kupit, ko meni ni fšeč, te začnem malo tak mežikat prodajalcu al pa potem povem, kak je bil prodajalc lušn, moj nikol noče več nazaj. Če se v neko barvo zapikne, ko meni ni fšeč, te mu samo rečem, da je to ful babja barva, da ful bab vidim v avtih s tako farbo, mu takoj na komplekse fseka, pa že išče drugo barvo. Če hoče na dopust tja, ko meni ni všeč, te poiščem na gugli neke drage trgovske centre v bližini, pa povem, da bom tja šla, si že takoj zbira drugo lokacijo. Tak morš z dedom, obrnit ga ko malo mačko, da misli, da je glavni, v resnici pa jaz vlečem niti zadi, pa se niti zaveda nea. To so osnovne veščine za tapravo babetino, brez tega ni nič.

Ne poznam niti enega takega para. Ženske v moji okolici so zelo samostojne, vozijo družinske avte, kombije, celo avtodome, pa tudi sicer so enakovredne partnerju.

Narobe. Tega je vse manj.
Ko gledam starejše generacije pri nas. Ženske ničle. Delat, delat, delat. Dedec jo pa lahko namaha pa mora ona biti kar lepo tiho.
Gledam potem recimo eno generacijo mlajše. Tu je že močno drugače. Sicer večina žensk še vedno sama gospodinji in dedcu rit odnaša. Ampak ne dovoli več, da bi jo tepel, vozi avto in tako naprej.
Če gledam še mlajšo generacijo pa jih večina ne bo privolila, da bi one garale, dec bi si pa jajca čohal. Vsaka generacija žensk je bolj pametna in manj pripravljena igrat služkinjo decu.

Dej mehankar, mal se skulirej, spet pisariš tako, kot da bi ženske masovno hodile v Afriko in vabile zamorčke sem?
Kaj ima povprečna Slovenka z migracijami, mi lahko poveš?
Pa tele grožnje, kako bomo zadekane, mi gredo tudi že čez piskler. Kj boš pa ti? Brez glave?


Ej, ne utrujaj. Itak, da gre za kolonizacijo Evrope. Pa saj to vedo tudi najbolj neumni liberalci. Tak je ukaz od zgoraj, tako bo! Problem je v babah samih, ki že od prazgodovine iščejo hranitelja. Se jim pač ni dalo tekmovati z dedci za lov, ribolov, ozemlje, ker to zahteva kar dobro organizacijo, predvsem pa večjo fizično moč kot jo babe imajo. Zato so počepnile in na nek skrajno pokvarjen način zasužnjile dedce. So zgolj navidez pohlevne. Tako kot psi. Rešitev je v majhnem številu bab. Pa dobro naj izgledajo. Potem bo mir. Se bodo dedi hudo tepli za njih, če bo ena prišla na deset dedcev.

Očitno imam res srečo. Mene je moj 2 leti nazaj peljal v avtosalon in izbrala sem si model avta ter barvo. Mož je izbral motor in dodal exclusive opremo. Avto večinoma vozim jaz, ker on ima svojega, ki ga je kupil cca pol leta za mojim. Cenovno se giblje tam okrog 30k, pa se moj nikoli ne trese za pleh. Res da sem dosti previden voznik, ampak kdo ve, nesreča nikoli ne počiva.
Glede dopusta pa – jaz mu samo povem kam in kdaj gremo. Za mnenje ga ne sprašujem. Če bi želel kaj drugače, bi pa izrazil svoje želje.
Tako, da na srečo – jaz v svojem zakonu nisem podrejena ampak sva si z možem enakopravna. Seveda je potrebno prilagajanje in sklepanje kompromisov, ampak kjer je volja, tam je pot..

mene kar srce boli, ko to berem…., pa kaj imate to za ene tipe, ajoj…., jst vedno kupm avto za katerga imam pač v žepu keš…., da bi vprašal žensko za mnenje, pa ni teorije…, prav bedno se bi počutil, če se bi vozil v avtu, za katerega je dala še ženska keš, raj se v fičotu vozim…

New Report

Close