Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Težave s hormoni (ščitnica, progesteron…) – utrujenost – endokrinolog?

Težave s hormoni (ščitnica, progesteron…) – utrujenost – endokrinolog?

Imam kup težav s hormoni.
Ščitnica mi premalo deluje (hashimoto), jemljem Eutyrox in od kar ga jemljem so izvidi za TSH ok. Te zadeve urejam pri tirologu, da so pod kontrolo.

Potem imam kup težav z menstruacijo, progesteronom, estrogenom. To urejam pri ginekologu, ampak zaenkrat nikakor ni ok.

V glavnem: sem noro utrujena, izmozgana, in to kar naprej.

Razen ščitničnih hormonov, mi niso merili količine drugih hormonov. Samo posredni znaki so, da z mojim progesteronom in estrogenom nikakor ni ok in vsi poskusi reševanja težav so se izjalovili. Zdaj se več kot pol leta mučim z mireno pa ni ok.

Ali obstajajo kake celostne analize, meritve hormonov?

Kaj točno dela endokrinolog? A je za take primere ali ne, ko imaš in ščitnico in spolne hormone zblojeno?

K splošnemu zdravniku pejt, da ti da napotnico za hormonsko krvno sliko narest.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

K splošnemu zdravniku pejt, da ti da napotnico za hormonsko krvno sliko narest.
[/quote]

Ponavadi mi da samo za TSH :(.
Res pa je, da še nisem nikoli vztrajala pri tem, da bi rekla za splošno hormonsko sliko.
Dobim za TSH, če ni ok, dobim še napotnico za tirologa. Tam pa spet samo ščitnica…

Ponavadi mi da samo za TSH :(.
Res pa je, da še nisem nikoli vztrajala pri tem, da bi rekla za splošno hormonsko sliko.
Dobim za TSH, če ni ok, dobim še napotnico za tirologa. Tam pa spet samo ščitnica…
[/quote]

Ne ne, obstaja celostna slika, samo moraš vztrajat. No, ne upam pa trdit kako je to pri vas, a je za plačat a ni… Za Slovenijo res ne vem. Ampak če je za plačat, pejt rajš v kakšen privat center, se običajno izkažejo za boljšo varianto. Dej vpraš splošnega zdravnika in ti bo povedal.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Ja, endokrinolog na Polikliniki v Lj, čakalna doba je dolga, k njim greš lahko samoplačniško, 80 eur in si pa takoj na vrsti. Poglej si tudi, mislim, da je dr Sanja Toljan v Zg, se ukvarja s celostno sliko, ker je imela sama iste probleme.

Niti ne vem ali sem za endokrinologu ali ne.
verjetno bi res morala bolj težiti pri osebnem zdravniku, samo kaj, ko me takoj usmeri k tirologu ali pa ginekologu pa se potem nič ne reši.

Kaj pa ginekolog, mogoče lahko on pošlje na kako preiskavo hormonov? Zdaj mi je delal samo UZ, kjer je razvidno, da so moji hormoni podivjani. Drugih preiskav ni.

Tiste, ki ste imele kake take težave, kako ste jih reševale?
Je stalna utrujenost, izmozganost, boleče noge, ledveni del… lahko posledica težav s spolnimi hormoni, recmo pomanjkanje progesterona?

a res ne razumeš, da si za endokrinologa ???? Vsi hormoni, ščitnični in spolni, hipofiza….se preverjajo pri endokrinologu. Praviš, sa nisi dobro in vseeno ne bi šla?? Pol pa ne jamraj, ampak se še naprej slabo počuti in trpi. Res ne vem, zakaj tukaj delimo svoje znanje in izkušnje.

Glej, če bi vedela, ne bi spraševala. Ker ne vem, zato sem povprašala, če ima katera podobne izkušnje. Zaenkrat še nisem prebrala, da bi katera omenila, da ima take težave.
Pa nisem vseved, da bi vedela kdo je za endokrinologu.

Napro kremo si že probala? Progesteronska v sanolaborju…

Ne, nisem. A to je tisto, kar se na zapestje maže?
Nisem pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},da je težava progesteron.
V bistvu sem dobila mireno, da bi te zadeve ublažila pa je štala še večja.
So v Sanolaborju taki strokovnjaki, da bi vedeli svetovati, če smem to dvoje križati?

Verjetno bo najbolje, da upoštevam nasvet Vagabunda, da naj pri osebnem zdravniku dobim napotnico za pregled hormonske slike v laboratoriju, da sploh vidim, če je res težava progesteron.

Sumim tudi, da je krivec vsega stres in da so zato hormoni totalno zmeštrani.

Poskušam tudi ugotoviti, če je problem v prehrani pa kaj vem, še nisem našla krivca, ki mi škoduje. Nisem pa še probala dati ven iz prehrane mleka, mesa. Sem samo sladkor, sol, škrob, predelano hrano – krepko zmanjšala in povečala količino zelenjave.

Ne, nisem. A to je tisto, kar se na zapestje maže?
Nisem pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},da je težava progesteron.
V bistvu sem dobila mireno, da bi te zadeve ublažila pa je štala še večja.
So v Sanolaborju taki strokovnjaki, da bi vedeli svetovati, če smem to dvoje križati?

Verjetno bo najbolje, da upoštevam nasvet Vagabunda, da naj pri osebnem zdravniku dobim napotnico za pregled hormonske slike v laboratoriju, da sploh vidim, če je res težava progesteron.

Sumim tudi, da je krivec vsega stres in da so zato hormoni totalno zmeštrani.

Poskušam tudi ugotoviti, če je problem v prehrani pa kaj vem, še nisem našla krivca, ki mi škoduje. Nisem pa še probala dati ven iz prehrane mleka, mesa. Sem samo sladkor, sol, škrob, predelano hrano – krepko zmanjšala in povečala količino zelenjave.
[/quote]
Mojo mami je mirena čist zje.bala, je šla na to napro kremo (ja namažeš jo lahko na več točk) in dol z mirene, je bila razlika v počutju že v enem mesecu očitna. Najboljš, da daš testirat estrogen in progesteron, samo ponavad, ko greš proti menopavzi, estrogen nadvlada, zato sem omenila progesteron kremo.


Mojo mami je mirena čist zje.bala, je šla na to napro kremo (ja namažeš jo lahko na več točk) in dol z mirene, je bila razlika v počutju že v enem mesecu očitna. Najboljš, da daš testirat estrogen in progesteron, samo ponavad, ko greš proti menopavzi, estrogen nadvlada, zato sem omenila progesteron kremo.
[/quote]

Hvala.
Drugače sem 35 stara, ampak štala do kraja.

Aja pa pri mireni ji je voda zastajala in močne menstruacije, da je mogla velike doze železa, čisto zmozgana.

Mirena je razlog za tvoje težave!!! Odstrani jo… pa bo v kratkem vse drugače.
To je tudi prva stvar, ki bi jo morala že na začetku omeniti, ko omenjaš težave s hormoni. Mirena v neredko primerih lahko zelo poruši hormonsko ravnovesje.

Poleg odstranitve mirene, ti svetujem, da si nabaviš diafragmo npr. caya (šalčka), je univerzalne velikosti in najlepše – brez hormonov! Sama imam probleme s ščitnico, po mojem samo zaradi kontrac. tabletk. Čimbolj stran od horm. sranja…

Mireno sem dobila, zaradi hormonskega neravnovesja.
Ene težave so izginile, pojavile se so pa nove.
Recimo krvi bistveno manj zgubim kot prej.
Je pa utrujenost, zbitost, bolečine v križu, zastajanje vode, pridobivanje kg.

No ja, diafragma pa sigurno ne bo pomagala, da jaz ne bi bila utrujena pa, da bi se moji hormoni uredili :).

No ja, diafragma pa sigurno ne bo pomagala, da jaz ne bi bila utrujena pa, da bi se moji hormoni uredili :).
[/quote]

Nisem zasledila, da imaš mireno iz drugih razlogov, zato sem pač ugibala.

Nisem zasledila, da imaš mireno iz drugih razlogov, zato sem pač ugibala.
[/quote]

Sem že v štartu napisala :), da sem dobila mireno zaradi težav s hormoni :).

ok, po 18 postih smo ugotovili, da imaš 35 let, da imaš VSAJ eno avtoimuno bolezen, da imaš maternični vstavek, ki non stop spušča hormon v telo, preprečuje zanositev in menstruacijo (torej si v hormonsko povzročeni MENI), jemlješ ščitniče hormone Euthyrox… in se počutiš katastrofalno.

Tisti, ki ima avtoimuno bolezen, ima ponavadi še kakšno, saj je telo vneto. Lahko tudi kakšno alergijo. Ščitnični hormoni, pazi, ne obstaja samo Euthyrox, ampak še kaj drugega, marsikomu Euthyrox ne odgovarja in se redi, se dodajajo po počutju posameznika in ne po standardih, ki so bili določeni pred 50 ali več leti, kar na bazi nekega mini vzorca pacientov.

Edini, ki ti bo pogledal celostno sliko hormonov, je endokrinolog, ne tireolog in niti ginekolog. Čakalna doba na napotnico je 1 leto, ne bi ti počasi odkorakala ponjo? Pravo krvno sliko in stanje hormonov pa je šele po 2 mesecih (!!!) brez uporabe kakršnih koli hormonov ( in to so endo info), zato ….počasi si odstrani te tujke iz telesa in opazuj, kako se boš takoj potem počutila.

Naredi nekaj zase.

Nikjer nisem napisala, da nimam menstruacije? Namreč jo imam, precej dolgo.
Čakalna vrsta za endokrinologa je sicer dolga, ampak k sreči manj kot eno leto. Sem preverila :).
Eutyrox seveda ne bom nehala jemati, ker pred začetkom jemanja je bilo stanje katastrofa. Ko sem ga začela jemati, so začele kile it dol. POčutje se je izboljšalo.
Mireno sem pa ravno zato dobila, da ne bi lilo iz mene. Ne vem pa ali je mirena kriva za sedanje težave ali ne. To pa težko rečem. Si je pa ne upam dati odstaraniti kar tako na hitro, ker bi potem spet lilo na polno iz mene.

Ze 20 let brez scitnice.
Srara sem 4 let. Vedno sem utrujena vedno brez energije . navadi se .nic ni vec tko kot je bili .iti moras cez vse to vsek dan migat delat . hormoni gor dol preisakve sem in tja .nic ne pomaga. Vse jev tvoji glavi in treningu . jest bi imela120 kg ce se ni terala gurala .ko se enrat navadis gre lazje .S R E C N O

Jaz obožujem športanje :).

New Report

Close