Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek motoristi

motoristi

Jaz se prav opravičujem vsem motoristom, ki normalno vozite. Žal vas jaz skoraj da ne srečam!!!

Danes hoče motorist prehitevati tovornjak. Peljalo se je več motoristov, pred njimi tovornjak, za njimi še avti… Nasproti prihajamo mi, nekaj avtomobilov. In motorist vijuga, bi prehiteval, pa kar skor po polovici našega pasu, pa ne more, ker nasproti vozim jaz, za mano še drugi. In kar vijugajo po mojem pasu. Pa mu poblendam in mi sredinca dvigne.

Mislim, saj boli mene džonkule, saj se zaradi mene lahko srečava na mojem pasu. Lih 200m naprej je bil 2 dni nazaj že en motorist ubit.

Lepo vas prosim, vem, pogosto ste spregledani in vse, ampak tako kulturo vožnje, kot jo pa imate, me čudi, da vas ne zgazimo večino. Jaz sem še mlada, reagiram ok. Stari po moje fršlog trofne, če jim motorist pred nosom tako poplesava…

V bistvu sem bila včeraj prijetno presenečena, vozila sem v koloni, za mano 5-6 motoristov, neprekinjena črta … in nihče niti pogledal ni, ali je možno prehitevanje, pa niti ni bilo posebnega prometa nasproti 🙂

Drugače pa ja, se strinjam s tabo, da jih je kar nekaj, ki mečejo slabo luč na vse motoriste.


Se tudi kaj takega zgodi.
V glavnem so vsi bolj hitre sorte, nekateri dobesedno divjajo, prehitevajo v škarje…(. Če posplošim, recimo,da je 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takih, ki vozijo po predpisih. Tukaj mi sodelavka govori, da maksimalno 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

prejšnji teden sem šel na (HR) … Kolona za prečkaje meje cca 10 avtov – dripci na motorjih pa lepo mimo avtov k mejni uti.
Me je imelo, da bi jih šel z avtom zbijati ☻

Mene je pred kratkim en junak hotel prehiteti kar po desni, s tem, da sem zavijala desno in dala žmigovc že zdavnaj prej, ker imam pač veliko izkušenj z nepazljivimi vozniki za seboj, ne pričakujejo, da bo kdo zavil, glavna cesta zunaj naselja … je pa odcep pod zelo majhnim kotom in potem nekaj časa poteka vzporedno z glavno cesto. In široka bankina oziroma asfaltni pas že zdavnaj prej. Tudi on je zavijal desno, ni pa mislil, da grem jaz tudi (žmigovc mi dela) in kar na lepem ga vidim ob zadnji gumi. Ma dobro, da sem jaz gledala njega, sicer bi ga nasadila. Sem se ustavila pred njim in mu jebala mater.

Z desno imajo očitno težave: včeraj je bil tip na skuterju za mano, tako blizu mojega avta – zadnji desni kot, da sploh ni videl mojega smernika za desno. Zabremzat nisem upala, ker bi ga mela v prtljažniku. Sem hitreje odpeljala in zavila v naslednji ulici, ko je bil dovolj varno zadaj, da je lahko videl moj desni smernik.

U pa vikend pot proti Benetkam: delo na cesti, oba pasova stala ali se po polžje premikala. Odstavni pas nekje zaprt s stožci, tam so bili delavci in stroji.
Italijani še nimajo tega umikanja skrajno levo in skrajno desno, to smo večinoma tujci počeli. Motoristi počasi po sredini mimo nas. So počakali, da smo jih opazili in šele nato so šli vmes mimo.
Po zaprtem odstavnem pasu pa skupina SLO motoristov z MS tablicami.

Vsako leto se jih en kup ubije, pa še jih je polno. Isto s kolesarji. Vsako leto najbolj nepazljive potolčemo, a vedno prihajajo novi in novi. Da niso ti dvokolesniki vsi migranti?

Mene enkrat tud, ker so bili med njimi sami 60+ letniki italijanske registracije. Zanje je pa itak znano, da so zmer prvi v koloni (takratna je imela nekaj kilometrov), neglede na to, kdaj pridejo…

En tak, samo 60+, je tudi v predstavi Čakalnica. Ko je vprašan, zakaj je fural s tako brzino, če je bila omejitev 50 km/h, je čivknil: “Drugač lahko padem, ane?”

Prav je, da opozarjate na varnost v cestnem prometu, ker so nekateri zares objestni vozniki in očitno brez samoohranitvenega nagona in dovolj skrbi zase in za druge udeležence v prometu. Prav se mi pa zdi izpostaviti tudi to, da mi, vozniki avtomobilov, lahko znatno prispevamo k varnosti motoristov na cesti. Recimo s tem, da se umaknemo malo bolj na desno stran svojega pasu, da motorist za nami, ki želi prehitevati, jasno vidi, kakšno je stanje pred nami in na nasprotnem voznem pasu. S tem, da dovolj pogosto gledamo v vzvratno ogledalo, da motorista sploh opazimo pravočasno. S tem, da imamo dovolj veliko varnostno razdaljo za motoristom, saj se ti pri zaviranju hitreje ustavijo kot osebni avtomobili in tako naprej.
Čisto prevečkrat vidim voznike avtomobilov, ki ne ravnajo na tak način, in tudi to se mi zdi problematično.


otroci v plenicah pa res nimajo kaj početi z motorjem na cesti ☺


otroci v plenicah pa res nimajo kaj početi z motorjem na cesti ☺ [/quote]

Tisti v plenicah imajo poganjalce – ta je skor hitrejši kot Tomos (pa ceno ima tud podobno):

https://www.babadu.si/poganjalec-er-classic-natural

Tisti v plenicah imajo poganjalce – ta je skor hitrejši kot Tomos (pa ceno ima tud podobno):

https://www.babadu.si/poganjalec-er-classic-natural
[/quote]
nisem prepričan, da si dojelo poanto mojega re na Ms.Olivijo ☺

Poklon, bejba.
Kaj takšnega pa redko preberem.
Kar na kavo bi te povabila 🙂

Za ostale pa: precej več je objestnih avtomobilistov, kot pa motoristov. Ampak slovenija pač ljubi dvojna merila.

Motoristi so agilni in neprimerljivo bolj dinamični. Se jim vedno samo umaknem če lahko, če ne morem, pa vsaj ne izvajam naglih ali nepredvidenih manevrov. Pa vedno jim v mislih zaželim samo srečno pot, kamorkoli že so namenjeni 🙂


A ti si prepričana, da imajo motoristi kakšen drug zakon o cestnem prometu? Kolikor vem je zakon le en in velja za vse. Torej, ne vidim razloga, da se umikam motoristu, da lahko on prehiteva pobpolni črti, da prehiteva kolono, da se v križišču rine naprej, da na mejnem prehodu prehiteva in se vrinja v kolono, potem pa za kontrolo porabi desetkrat več casa kot avto, ker brska po žepih za dokumenti itd…..
Vsi motoristi naj se zavejo veljavnih prometnih pravil in jih spoštujejo. Potem bom spoštoval jaz njih. Takih motoristov, ki jih spoštujem, je zanemarljivo malo.

Eni ste res komplicirani. In kaj zavraga te stane, če se mu umakneš, čisto kot človek človeku, prijazno pač? A tega res ne premorete več in se povsod drajsate z nekimi kvazi principi? Pri šleparjih pa niste tok glasni in samozavestni :))

Spustim motorista, če imam možnost, spustim avto, če želi it, kolesarja, pešca …

Ehja, no sej, dobro da vem kakšni ljudje me čakajo na cesti, ko se sama spravim v leder in na motor. Se vas je enostavno samo za bat kot hudič križa.

Valentinčica

Vsaka ti čast, ko bi bilo več takih na cestah bi bilo krasno! Pa srečno, ko se v leder spraviš 😉

Tisa_R

Krasno napisano, podpis!

Jaz nobenega ne oviram na cesti, ponavadi vizim po pravilih, včasih kaj hitreje, divjam običajno ne. Da pa bom svojo vožnjo prilagajal zato, da bo nekdo drug lazje kršil predpise, to pa nikakor in nikoli. Tudi za motor bamreč velja recimo zunaj naselja omejitev 90 na uro….ne recem, da kje pelješ do 100, 110…. Pak da dripci navijajo do konca, proti 200, tam kjer so kaksna križišca, stranske ceste, traktorji na cestah, je pa samomor. Naj bodo hvalezni, da kdaj ne morejo oddivjat naprej, ker sem mogoce tudi kakega rešil s tem.

Stvar splošne kulture vožnje je, da spustiš hitrejšega naprej, bolj ranljivemu pomagaš in ne škodiš drugim.

Mene je preko polne črte na hrvaškem spustil policaj. Eni pač razumejo, da motoristom v polni opremi ni enako, kot avtomobilistom s klimo.

Le kje je problem, če ga spustiš naprej,

mehanik1
?? Ker ti se pa je boš nikomur umikal?? To je zame objestnost, samo ti ne boš razumel, tako kot modeli, ki vozijo na avtocesti po prehitevalnem pasu kot polži, za njimi pa kolona avtomobilistov vsak z 2m varnostne razdalje, ampak se ne bo umaknil.

Prosim vas, namesto, da se kot pijani plota (a popijete tudi nikoli nic??) držite predpisov (red mora bit pa čeprav slab!!) raje skrbite za to, da boste dobri in varni vozniki.

Takih nas je na cestah veliko premalo!

Povej mi nad katerimi predpisi misliš da si?

S kakim prevoznim sredstvom se voziš je tvoj problem in ne moj. Če ti je vroče v motoristični opravi ni stvar drugih voznikov na cesti ampak tvoja.

Če imaš 2m varnostne razdalje za sprednjim avtom si nevaren ti in ne avto spredaj!

Ampak to tudi jaz en razumem. Zakaj ima motorist pravico kršiti pravila? Zakaj? Nobenega pravega razloga ni.
Če je varno za prehitevati, naj prehiteva, če ni, naj ostane zadaj. Zakaj bi se umikala? Če greš po predpisih, je to najbolj varno. Ti malo stran pelješ, ker je kaj na cesti, motorist pa misli, da se umikaš, zapelješ nazaj in ga zadaneš.

Tako je prišlo do smrti ta teden. Motorist je mislil, da je avto počasen, a v resnici je zavijal.

Nevarno je, če motorist misli, da si lahko dovoli več kot avto. Ne veš, kaj drugi misli, kaj drugi hoče. In potem je katastrofa.

Povej mi nad katerimi predpisi misliš da si?

S kakim prevoznim sredstvom se voziš je tvoj problem in ne moj. Če ti je vroče v motoristični opravi ni stvar drugih voznikov na cesti ampak tvoja.

Če imaš 2m varnostne razdalje za sprednjim avtom si nevaren ti in ne avto spredaj!
[/quote]
2m varnostne razdalje so imeli avtomobilisti in to 30 njih.

Ostalega ne bom komentiral.

Mogoce si prav ti tip voznice, ki je zadnjic na semaforju z mano vštric zavijala na istem pasu ker motorista pač ne bo spustila naprej (30cm od mene).

To, kar si napisala glede opreme se pa spomni ko boš npr….mah nima smisla, sem rekel, da ne bom komentiral…manj takih objestnežev, self righteous voznikov na cesti si želim. Ko že misliš, da si (po preko 2mio km brez nesreče) videl vse…srečno!

Pa ne kakega motorista zbit, prosim!


2m varnostne razdalje so imeli avtomobilisti in to 30 njih.

Ostalega ne bom komentiral.

Mogoce si prav ti tip voznice, ki je zadnjic na semaforju z mano vštric zavijala na istem pasu ker motorista pač ne bo spustila naprej (30cm od mene).

To, kar si napisala glede opreme se pa spomni ko boš npr….mah nima smisla, sem rekel, da ne bom komentiral…manj takih objestnežev, self righteous voznikov na cesti si želim. Ko že misliš, da si (po preko 2mio km brez nesreče) videl vse…srečno!

Pa ne kakega motorista zbit, prosim!
[/quote]
nehaj z očitki no lepo prosim…
zakaj bi te kdo spuščal naprej – lepo prosim povej – si enako udeleženec v prometu na motorju kot vsi oni z avtomobilom. če je kolona pri semaforju na rdeči luči se postavi v vrsto za kolono in nimaš kaj prehitevati kolone in se spredaj postavljati pred avtomobile…
zakaj bi se ti avtomobili umikali – če tekoča kolona avtomobilov vozi po omejitvi, kdo si ti in zakaj misliš,da se ti morajo umikati, zato da boš lahko divjal čez omejitve?

Se strinjam,da je potrebno biti pozoren na motoriste – samo to kar nekateri tukaj pisarite,da bi vam morali dajati prednost in se vam umikati, da lahko izvajate kršitve predpisov, je pa tooo much.
me zanima koliko vas ima npt. odsevni jopič čez opremo, da ste bolje vidni?
zadnjič sem enega redkega takega videla.
za svojo varnost morate poskrbeti najprej sami – in to se s spoštovanjem prometnih predpisov in kulture v prometu, potem pa smo še tukaj drugi, ki moramo paziti na vse udeležence. Ampak dokler vi kršite prometne predpise in izražate pričakovanja,da vas bodo drugi podpirali v tem z odstopanjem vam prednosti, pa pač je to skrajno nespoštljivo on nedovoljeno in predvsem s tem ogrožate sami najbolj sebe.
Zadnjič je bila objavljena fotografija enega motorista na slo avtocesti, ki ga išče policija – izvajal manevre vožnje po zadnjem kolesu.
res odgovorno ni kaj. NOt!
najbrž tudi tak neumnež pričakuje,da se mu bodo vsi drugi umikali in pazili nanj, da bo lahko varno speljal in opravljal vse svoje neumnosti, ki jih počen na cesti.

New Report

Close