Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Necakinja s katero nimam stikov ze 5 let, mi je po posti poslala vabilo na poroko

Necakinja s katero nimam stikov ze 5 let, mi je po posti poslala vabilo na poroko

Necakinja se bo porocila junija in lej ga zacuda se je tudi name spomnila in mi poslala vabilo. Sicer po posti, ker vec nisem vredna. Ima 2 otrocka ki ju nisem imela cast videti. Ima novo stanovanje ki ga nisem videla nikoli, pac nisem tega vredna. Spor je naredila njena mama, moja svakinja, ki je ena sama zdraharica, moj brat pa je to dopustil ker je isti kot svakinja. Razlog – zavist do mene ki je prisla tako dalec da nimamo vec stikov. Imam podjetje, ki gre lepo in tega moj brat in njegova vrla zena ne preneseta. Vceraj pa vidim v nabiralniku vabilo na poroko.
Kako naj grem na poroko, bojim se da bi mi kaksno sceno naredili, me kako osramotili, v najboljsem primeru bi bila izlocenka. Tudi moj oce je na isti nacin po posti dobil vabilo, tudi on ni bil vreden, da bi ga osebno povabila, ni bil vreden da bi videl svoje pravnuke. Od mene je revez izvedel da je necakinja rodila. Jaz pa sem to izvedela od neke znanke. oce niti nikoli ni spoznal necakinjega bodocega moza. Kaj bi vi naredili, verjtno se ne bi slinili nekam, kjer te ne marajo… saj mi bodo se kaj v hrano dali 🙂

Jaz ne bi sla

raje ne hodi, res….

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sigurno ne bi šla.

Ne hodi ker ti bodo sceno naredili

Sama si rekla, da je spor zanetila njena mama. Jaz bi mislila, da nečakinja hoče spravo. Samo svinja svinjsko misli.

Če prav razumem, si bolj v sporu z njenimi starši, ona pa si je sama sebi najbolj olajšala tečno situacijo tako, da te je izločila. Lahko ti povem, da je zelo neprijetno, če se skregata dve osebi, ki ju imaš rada. Če govoriš z eno, imaš občutek, da te druga postrani gleda in obratno. In je pač izbrala mamo, ker je le mama. Mogoče se motim in je realna slika drugačna, a jaz sem dobila tak občutek. Zakaj bi te drugače vabila na poroko?
Če imas njeno telefonsko, jo pokliči, se zahvali za vabilo in reci, da si sicer želiš priti, ampak ali ne bo situacija malo nerodna, glede na precej zamajane oziroma popolnoma prekinjene odnose. Razbij led, bodi prijazna, pa ti bo mogoče povedala svojo plat, zakaj te ni kontaktirala in zakaj se je sedaj odločila, da spet vzpostavi stik s tabo. Izgubiti nimaš kaj. Če se ne bosta ujeli in boš zavohala, da te je povabila tako, da ne bodo sosedje kaj rekli, jo še vedno lahko skenslaš.

Jaz bi poskusila najprej tako, mogoče je to priložnost za nov začetek. V maloro jo lahko še vedno pošlješ kasneje, če bo treba. Če ti pa prav ni, pa ne it. Po pošti se ji opraviči, da te ne bo in zaželi čestitke. In to je to.

Ok, brat in svakinja sta pezdeta, ampak kaj je tu nečakinja kriva?

Vi starci ste med seboj prekinili stike. Si se ti sama kdaj potrudila vzdrževati stik z nečakinjo? Verjetno ne, a ne? Ja, vem, sto izgovorv! Ti povem tako, moja prijateljica ima brata, s katerim sse ne razume in svakinja je prav tako neka pezdetka, ampak nečakinji vedno pokliče za njun RD, konec šole in za božične praznike in ju ona povabi na kosilo nekam v mesto! In vedno pravi, da otroci niso nič krivi!

V tvojem primeru pa mislim takole:
Če prav razumem, se z očetom pogovarjaš. Na vajinem mestu bi nečakinjo z družino povabila na kosilo, da se vidite in spoznate. Tu bosta z očetom tudi lahko ocenila, je vabilo na poroko znak sprave ali reda radi. Glede na to bi se potem odločila, če grem na poroko ali ne.
Mislim, da je nečakinja naredila prvi korak. Na vama je, da ga sprejmeta ali zavrneta.

prvo kot prvo bi nehala s to glupo retoriko “nisem vredna, ni bil vreden, …” ker ne koristi nikomur, niti ne vem zakaj izbiraš take slabe besede
sama ne vidim nič čudnega v vabilu po pošti

kot drugo pa pač ne bi šla. če je na vabilu naslov, pošlješ rsvp, rečeš hvala, ne pridem in je to to.

zakaj toliko kompliciranja okoli te zadeve?? če je zdraho naredila svakinja, mogoče nečakinja sama niti ne ve kako pristopit do vašega dela družine, sploh ker nimate stikov… a je vseeno hotela poslat vabilo, ker se je verjetno bala kakšne bodo reakcije, če ga ne bi.

eni čist preveč resno vse te stvari jemljete.

Jaz bi pa šla na poroko. Nečakinje je s povabilom pokazala, da je pametna.

Ojej, ko sem te brala, me je kar srh spreletaval, ker sem poznala osebo, ki je non-stop za vse govorila OČITNO NISEM VREDNA, DA… Ni žlahta prišla na obisk. Očitno nisem vredna, da pridejo. Ni dobila čestitke za rojstni dan. Očitno nisem vredna, da … Pa bolj spletkarske, manipulatorske in žleht osebe ni bilo. Tako da jaz v tole enostransko zgodbico zelo dvomim.
Drugače se pa vabila za poroko pošlje po pošti. Kako bi jo pa madam rada dobila? Zarinjeno v fris?

Poanta je ”imamo podjetje in nam gre fajn”… Le za darilo gre.

Odgovor bi bil samo pisen, da me na poroko ne bo. Brez darila in ostalih komplikacij. Nečakinj gor ali dol. Oče ni dobil vabila verjetno zato, ker nima kaj dati ali pa je premalo.

molzenje denarja…..nič dugega.

Elegantno se izogni.

Aja, sploh tale, da so prekinili stike, ker ti gre dobro, je lovska za znoret. Bohve, kaj ste imeli, samo priznala seveda ne boš.

Seveda, koristilovska oseba prekine stike, ker ima nekdo preveč denarja, potem pa taisto osebo vabi na poroko zaradi denarja. Kaj je narobe s to sliko?

pametna zakaj? ker si obeta lepo darilo? He he, vsekakor ni za iti.

Aja, sploh tale, da so prekinili stike, ker ti gre dobro, je lovska za znoret. Bohve, kaj ste imeli, samo priznala seveda ne boš.
[/quote]

Oh, kar verjemi, da se najdejo tudi takšne cvetke, žal….

Seveda, koristilovska oseba prekine stike, ker ima nekdo preveč denarja, potem pa taisto osebo vabi na poroko zaradi denarja. Kaj je narobe s to sliko?
[/quote]

Nič ni narobe, marsikod v ihti zavisti prekine vse stike. Ko pa malo boljše razmisli, pa ugotovi, da bi ob priložnosti kot je poroka, lahko imel tudi korist.
Jaz bi vse skupaj ignorirala.
A ni bila ta tema predkratkim že tu?

hvala Bogu, da mi je namenil boljše tete kot jo ima tvoja nečakinja.

pet let ji nisi namenila niti ene čokoladke, pomaranče, niti praznega obiska???
pa še njeno mamo in svojega brata opravljaš!

Poanta je ”imamo podjetje in nam gre fajn”… Le za darilo gre.

Odgovor bi bil samo pisen, da me na poroko ne bo. Brez darila in ostalih komplikacij. Nečakinj gor ali dol. Oče ni dobil vabila verjetno zato, ker nima kaj dati ali pa je premalo.
[/quote]

Preberi še enkrat.
Oba, bogata teta in reven dedek sta dobila vabili na enak način – po pošti.

Preberi še enkrat.
Oba, bogata teta in reven dedek sta dobila vabili na enak način – po pošti.
[/quote]

*ustnega vabila

Zadovoljna?

Ena podobna tema je že bila. Zelo podobna. Nedolgo nazaj.

Na poroko ne greš. Mesec ali dva po poroki, povabiš nečakinjo k dedku na kosilo in vidiš kje ste. Ali si bila vabljena samo zaradi reda in darila ali je zadaj kaj več.

Pa kakšne imate to odnose z žlahto? Sploh vrjet ne morm.
Ok, lej, ti si v sporu z bratom in svakinjo, vi 3 ste se spričkal. Kaj ima nečakinja tuki? Razn tega, da je njihova hči nič. Zakaj, če si bolj “pametna” od nje oz njih, nisi vsaj ti obdržala stikov z nečakinjo? Zato ne, ker tud ti nisi nič boljša kot brat in svakinja.
Lej tvoja stvar, nared kar čš, ampak nečakinja je nardila 1.korak ti pa lahk 2.in sprejmeš povabilo in greš. Dej nehi no, kakšne scene ti bodo nardil, te osramotil, celo zastrupl? Jaooo kakšne imaš. A potem se z bratom, svakinjo, nečakinjo….ne mislš sploh več pobotat? Naj se komu kaj nardi a potem tud na pogreb ne bi šla? OMG si res ne predstavljam takih odnosov v familiji. Halooo, sej to je tvoj brat. Lej, en mora popustit in zdej je popustila nečakinja zato imaš zdej prilko da izboljšate odnose vsi skup, da spoznaš tud njene otroke.

Ti to resno misliš z odebeljenim?
Zelo težko verjamem, da bi nekdo na svojo poroko, ki jo večina pojmuje za najlepši dan svojega življenja, povabil nekoga zato, da mu bo delal sceno.

Sin je imel na poroki 200 svatov. Ni šanse, da bi jih vabil osebno. Za to obstajajo vabila in znamke.
Povabil je tudi take, s katerimi se nekaj let nismo videli – ker se mu je zdelo prav, da povabi ožjo družino.
Kakšno naključje, tudi pri nas je ena teta, ki ji je bilo izpod časti, da pride na ohcet, ker se ji je zdelo, kdo ve kaj ima ženin za bregom. Poslala je meni, ne ženinu, kratko sms sporočilo!
No tisti ki so prišli, so zanjo vsi v en glas rekli, da je bila itak vedno čudaška.
Sicer se pa familija zbira na pogrebih in porokah.
V tvoj “nismo vredni” ne verjamem, ker prepovedi približevanja verjetno nimate, se pravi da vam ne bi padla krona z glave, če bi šli pogledat otroke.
Sicer pa je za nekatere tole ena osamljena sobota in multinicki trolajo po monu.
Če pa je zgodba resnična, pa prosim ostani doma.

New Report

Close