Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vprašanje za ženske s celulitom-tiste, ki vam je uspelo shujšati

vprašanje za ženske s celulitom-tiste, ki vam je uspelo shujšati

kaj se vam zdi, da je bilo pri vas ključno, da gre vam je teža in obseg dol: -prehrana, -gibanje ali -masaže predelov, kjer je trdovratni celulit

Moj primer: v zadnih nekaj letih sem se zredila. Več kot eno leto se res zdravo prehranjujem, doma sploh nimamo sladkorja, enostavnih OH,… res pazim kaj in koliko jem, nimam presežka vnosa kalorij, redni obroki 3+2, poznam vso terorijo, znam šteti kalorije.

Lani v tem času sem poleg zdrave prehrane hodila še na ročne anticelulitne masaže nog, s tem da se nisem nič rekreirala, le občasno kak sprehod itd, teža (in obseg) je šel dol za 5kg v roku 1,5 meseca in bila sem super zadovoljna, plan je bil iti še naprej dol s težo za dodatnih 5kg, nato sem opustila masaže, veliko dela, nek projekt, stres, veliko službenih poti, teža je šla nazaj (kljub zdravi prehrani). Takrat sem mislila, da je razlog za moj rezultat, da je šla teža dol, zdrava prehrana in zmanjšan vnos kalorij.

Pred več kot 1 mesecem sem se spet lotila zadeve, si splanirana urnik in si rekla, da sedaj res več ne bom tako zapustila, ker so trenutne kile res višek. Začela sem z rekreacijo 1h na dan, vsaj 5x na teden- 5km, hitra hoja v hrib, srčno fr. dvignem do max, v poprečju je v kardio območju vadbe, merim vse z uro. Zdraven še kdaj plavanje, ali kolo, skratka skoraj ni dneva, da se ne rekreiram. Poleg kardio vadbe, sem si najela osebnega trenerja, delava vaje za moč ( sem že imela težave s hrbtenico), sem zadovoljna, napredujem, ta trening je 2x na teden. Sedaj bo 1 mesec kardio + osebni trener, teža in obseg nista šla dol čisto NIČ.

Sedaj se sprašujem, zakaj in razmišljam da dodam spet ročne masaže. Namreč poleg celulita imam težave s kronično vensko insfucienco in mi kri v nogah že zaradi tega zaostaja, tako da področje najbolj trdovratnih maščobnih oblog očitno ta vadba ne doseže. Morda pa je 1 mesec še premalo za rezultate, vendar lani je šlo lažje in hitreje.

Mi lahko katera kaj svetuje. Sicer sem gensko nagnjena k debelosti. Ščitnica ok. Sicer zdrava.
Stara 46, trenutna teža 81kg, višina 170cm. Cilj je 70kg.

Tako na hitro bi rekla, ker pravis, da ne gre nic dol, da zauzijes se vedno viska kalorij. Striktno stej kalorije in ce bo manjko kalorij, mora it dol. Izracunaj si glede na starost, tezo in aktivnost koliko lahko zauzijes. Vadba z utezmi dvakrat na teden je boljse kot nic, vendar bi bilo dobro vsaj stirikrat. Kar se tice masaze, pa mislim, da ne pripomore k hujsanju skoraj nic. Prvic si spremenila prehrano in je sla teza dol ravno zaradi te spremembe. Ce se ustavi, pac zmanjsaj se vnos kalori. To je moje mnenje. Uspesno pri hujsanju!

Ti nimaš pojma!

Drugače pa je tako, da če fajn migaš se ti krepijo mišice, ki pa so težje kot maščoba. Posledično se ti na vagi ne pozna, v obsegu in obliki telesa pa bi se ti moralo poznati.

nova
Uredništvo priporoča

Kristalno jasno, kar si napisala. Vendar ona po enem mesecu z nekaj vaj dvakrat na teden z utezmi, niti pod razno nima toliko misic, da bi se ji poznalo na tezi. Verjemi! Po najmanj dveh mesecih trdega treninga pa mogoce ze. Mi je smesno, ko misli kasna, da se ji bo ze po mesecu, sem pa tja v fitnesu, ze poznalo na misicah 😀.

Ti nimaš pojma!

Drugače pa je tako, da če fajn migaš se ti krepijo mišice, ki pa so težje kot maščoba. Posledično se ti na vagi ne pozna, v obsegu in obliki telesa pa bi se ti moralo poznati.
[/quote]

Je napisala, da se ji tudi na obliki ne pozna. Ona ze miga, ampak vec kardio. Vsaj mascoba bi se mogla topit. Misice ji pa niso zrasle po 8 obiskih v fitnesu 0. Bo trba pocakat se. En mesec je premalo in sigurno manj jest.

Jaz sem 180cm, 46 let, sem shujšala iz 95 na 70 kg – ker imam mčno konstitucijo (kosti), izgeda po kilah kar cca 5-7kg manj, nosim sedaj št. 36-38, pred hujšanjem 44-46.

Ciljana vadba -6x tedensko – intenziven kardio 1 uro + vaje za moč, pa nekaj zvrsti plank vaje. Odlična postavca jpovsod drugod – na suhih stegnih ostal pomarančast celulit….

Žal sem se ga nisem rešila niti z masažami, limfno drenažo. Šla sem na liposukcijo. Od takrat imam mir, že 10. leto.

Genska predispozicija- mama, stara mama, po očetovi strani tudi sestre celulit….. Nisem pa nikoli jedla tudi nobene oralne kontracepcije ali prejemala hormonske trapije, kar je dostikrat tudi indikacija za nastanek celulita pri ženskah. Ni celullit samo posledica nepremiganosti, zasedenosti in prekrižanih nog, ki preprečujejo cirkulacijo limfe.

En teden štej kalorije, boš presenečena. Tebi se zdi, da ješ malo, ker ješ manj kot prej, ko si pridelovala 20 kil viška. Vendar je zelo možno, da še vedno poješ mnogo preveč.

Glede celulita je stvar tudi ali celo predvsem prirojena oziroma genetska. Sigurno pa bo lepše videti, če boš imela manj kg in krepke mišice.

Ne vem, če se ženske, ki pač zmerno vadijo za svojo dušo, lahko sklicujejo na kilo ali dve več zaradi mišic, vsekakor pa glede na delež mišic v ženskem telesu v nobenem primeru ne moremo govoriti o več kot 5 kg na račun mišic, vse ostalo je pa še vedno špeh. Poleg tega se z leti razmerje spreminja, žal na račun mišic – mišic je vse manj, maščevja vse več.

Meni se je dogajalo podobno. Ko sem uvedla zajtrk in telesno vadbo, se mi teža ni nikamor premaknila, ne po kg in ne po videzu. Kalorije sem štela, včasih sem morala kaj na silo pojesti, da je bil dnevni vnos zadovoljiv, seveda zdravo hrano. Nič. Potem sem pa nehala s temi vajami za moč in uvedla delni post, kjer jem nazadnje ob 8. uri zvečer in prvič ob 12. uri opoldan. Zjutraj spijem samo kavo brez sladkorja in mleka. Kile letijo dol, na postavi se tudi precej pozna. Brez vadbe.
Hočem reči, da niso vsa telesa enaka. Meni vaje za moč in 5 obrokov na dan absolutno ne ustrezajo, kar je nekomu drugemu edina stvar, ki pomaga. Kaj pri tebi deluje, moraš ugotoviti sama, če ti dosedanji režim ne da rezultatov, pač spremeni način.

Proti celulitu ne moreš veliko. V glavnem se rodiš z njim ali ne.
Jaz sem vitka, športam, se zdravo prehranjujem.
Celulit sem dobila skupaj z menstruacijo.

Vidim pa nekatere ženske, več deset kg preveč, a celulita ni. Verjetno je genetsko.

Ista izkušnja. Le da meni celulit kljub izgubljenim kg in redni vadbi (sicer res le 3x tedensko) ostaja in se ga na zadnjem delu stegen ne morem rešiti nikakor.

Pa mi vsi pravijo, da sem presuha. Celulit pa kar vztraja :((( Je pa res, da ga imam že od mladosti in očitno ni povezan z mojimi leti ampak s kako genetiko. Ker po merjenjih sem v času od spremembe načina prehranjevanja izgubila več kot polovico maščobe v telesu.

a zdaj je celulit genetsko povezan, debelost pa ne?

pri zenskah gre pogosto celulit in debelost skupaj, oz vse debele zenske imajo tudi celulit, pri moskih je drugace zaradi estrogena.

New Report

Close