Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zamudne obresti- barca prosim!

Zamudne obresti- barca prosim!

Imam dolg od septembra 2015(takrat zapadel). Izvrsba je bila dana septembra 2016 in je bila takrat pravnomocna. Iz sodisca sem takrat dobila, da upnik zahteva 3000+ obresti in stroske.

Poplacala sem ze 2200€, danes mi pa na banki recejo da jim naj bi dolgovala se 3500€(upniku)???

Barca, mi lahko prosim poves, kaksne so obresti za 3000€ dolga, recimor z stroski 3500€ od 08.2015 do 05.18?

Prosim prosim

http://izo.sodisce.si/izo-web/spring/izracun;jsessionid=0964A7CBB2741CAB5EA93DE82B229635?execution=e1s1

Na sklepu o izvrsbi pise kok je glavnica..k sklepu je bil prilozen tut predlog. Glavnica sestoji ponavadi iz vecih manjsih zneskov ki tvorijo skupno glavnico. Ne nujno ampak ponavadi . Vcasih je samo en znesek. In od vseh teh zneskov je napisan datum od kdaj tecejo obresti…

Ti lepo napis vse zneske in datume od kdaj tecejo pa kok je sodisce priznalo izvrsilnih stroske pa datum izdaje sklepa pa bos dobila tocn izracun na jutrisnji dan =)

Dejstvo pa je da so v zadevi lahk skriti se kaki drugi stroski, ce je bil vpleten kak izvrsitelj, ugovorni postopek ipd., ampak je gotovo tudi za te nadaljnje stroske sodisce izdalo nove sklepe se…

Cez palec, obresti na 3000 eur, od septembra 2015 pa do danes je 656 eurov.

Nekaj cez 600€ sem zracunala tudi sama,
2x sem ugovarjala na izvrsbo, a ker upnik ni zelel predloziti trr izpiska, sama pa potrdila o placilu nisem imela, je izvrsba postala pravnomocna.

Kot sem ze rekla, iz sodisca sem dobila samo da je 3000€+ obresti in stroski. Ne vem kako naj bi skupen dolg potem znasal skoraj 5000€, ce sem ze odplacala pol, pa dolgujem se 3500? Ali banka nima prave evidence, je to mozno? Na banki so mi rekli da je se 3500€ da se izvrsba zakljuci. Od kje mi niso znali povedat?? Je mozno da sodisce prizna toliko stroskov, jaz pa da ne bi dobila sklepa???

Pri izvršbi se prvo pokrivajo stroški, potem obresti do datuma plačila in šele potem se začne zmanjševati glavnica.
Na sklepu, ki ti ga je poslalo sodišče, piše, koliko točno je stroškov in kateri so, obresti pa izračunaš sama.

V prvi vrsti ti je upnik dolzen povedat koliko je odprto. Evidenca banke ni usklajena ker ne ves kaj vse kot strosek priglasa se upnik.

Ce je bil ugovorni postopek pa je bil ugovor zavrnjen, je tut na tistem sklepu pod eno tocko zapisan kaki so stroski upnika k jih dolznik placa.

Prvo placej 3500, potem pa prosi upnika za poracun terjatve pa bos vidla iz izpisa kaksno je stanje. Kaj je placan pa kaj ne.

Pozorna bod sam na to da se upostevajo priznani stroski, tisto kar je sodisce s sklepom priznalo, da nebi upnik uveljavljal kakih stroskov ko mu jih sodisce ni priznalo.

New Report

Close