Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali lahko zahtevam …

Ali lahko zahtevam …

Prosim za nasvet v zvezi z odpravnino. Ali lahko zahtevam zamudne obresti, če mi ni bila nakazana pravočasno (z zadnjo plačo)? Ali lahko v primeru neplačila odpravnine tožim direktno osebo, ki je zadolžena za izplačilo (in ne direktorja)?

Hvala

Ker je končno nehalo štekat, upam da bo kdo odgovoril. Hvala

Pol pa toži še tajnico, ki je predolgo zadevo valjala po mizi… Si smešen, saj ti ne dajejo te osebe tega denarja, ane?

nova
Uredništvo priporoča

Morda pa malo pogledaš po papirjih, ki si jih dobilo ob prekinitvi zaposlitve, kaj piše notri o tem. Ali pa v internih aktih družbe?

Višina predpisane obrestne mere zamudnih obresti – uradne je 8,00{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} letno. Si si izračunalo ali se ti izplača tožiti?

Do obresti imas pravico, tozis oa lahko delodajalca in odgovorno osebo, torej direktorja.

A ja? V internih aktih piše nekaj, kar je nad zakonom? Ob prekinitvi nisem nič dobilo, ker je šlo za prenehanje zaposlitve za določen čas. Razumelo?

Pol pa toži še tajnico, ki je predolgo zadevo valjala po mizi… Si smešen, saj ti ne dajejo te osebe tega denarja, ane?
[/quote]

V mojem primeru je samo ena oseba odgovorna za to, da še ni odpravnine, in to ni direktor. Smešno gor ali dol.

To bi vključilo v tožbo zaradi mobinga. Razumelo?

Hvala za jedrnat odgovor brez žaljivih podtonov.

V mojem primeru je samo ena oseba odgovorna za to, da še ni odpravnine, in to ni direktor. Smešno gor ali dol.
[/quote]

Ne, tozis lahko delodajalca in odgovorno osebo delodajalca.

In interni akti podjetja lahko urejajo zadeve samo bolj ugodno za delavca kot pa Zakon o delovnih razmerjih in Panozna kolektivna pogodba.

New Report

Close