Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca ali kdo drug

Barca ali kdo drug

Marca 2017 sem imela 2dni dopusta in ostalo cel mesec bolniško. Letos imam isto v aprilu 2dni dopusta in ostalo cel mesec bolniško ( kvota ur je ista in tudi {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolniške). Kako to, da je letos za več kot 50€ manj izplačila?

In npr.januarja 2017 in januarja 2018 je bila plača enaka?

Raje razmišljaj kako boš manj na bolniški…to meni izgleda jeb.nje delodajalca….

nova
Uredništvo priporoča

A ni osnova za bolniško lanska povprečna plača? In tvoja lanska povprečna plača je zaradi lanske bolniške manjša.

Do 30 delovnih dni je osnova tekoča plača, šele potem, ko se začne z refundacijami, je osnova plača leta pred nastopom bolniške (govorim o plači zase, ne za nego ali spremstvo, ki je refundirana od prvega dne naprej).

Ne vem. Sem vedno na minimalcu.

Raje razmišljaj kako boš manj na bolniški…to meni izgleda jeb.nje delodajalca….
[/quote]

Ti pa raje razmišljaj, da si ne bi nikoli želel-a biti v moji koži.

Ne vem. Sem vedno na minimalcu.
[/quote]

Minimalec lani je bil 804€ bruto, letos je 842€ bruto.

Minimalec lani je bil 804€ bruto, letos je 842€ bruto.
[/quote]

Letos mi na plačilni listi piše spodaj pod osnovnim bruto izračunom, da je razlika do min. plače 145€.

Letos mi na plačilni listi piše spodaj pod osnovnim bruto izračunom, da je razlika do min. plače 145€.
[/quote]

Tvoja plača s tvojimi dodatki (delovna doba…) znaša manj kot minimalna plača in dobiš še dodatek do minimalne plače.
In lani je bila minimalna plača 804€, letos pa je 842€ (torej tvoja osnovna plača + vsi dodatki, tudi dodatek do minimalne).

Tvoja plača s tvojimi dodatki (delovna doba…) znaša manj kot minimalna plača in dobiš še dodatek do minimalne plače.
In lani je bila minimalna plača 804€, letos pa je 842€ (torej tvoja osnovna plača + vsi dodatki, tudi dodatek do minimalne).
[/quote]

Moj brutto z vsemi dodatki znaša 730€. Razlika do minimalne plače je samo prikazana kao koliko manjka , ni pa znesek obračunan v brutto.S plačanimi prispevki je nakazila bilo nekaj malega čez 500€. Nimam nobenih odtegljajev.

Tvoja plača s tvojimi dodatki (delovna doba…) znaša manj kot minimalna plača in dobiš še dodatek do minimalne plače.
In lani je bila minimalna plača 804€, letos pa je 842€ (torej tvoja osnovna plača + vsi dodatki, tudi dodatek do minimalne).
[/quote]

Moj brutto z vsemi dodatki znaša 730€. Razlika do minimalne plače je samo prikazana kao koliko manjka , ni pa znesek obračunan v brutto.S plačanimi prispevki je nakazila bilo nekaj malega čez 500€. Nimam nobenih odtegljajev.

Ti pa raje razmišljaj, da si ne bi nikoli želel-a biti v moji koži.
[/quote]

Ne res ne bi, samo zaradi tega ne bi delodajalcu škodoval.

Očitno je je tebi škodoželjnost že maščevala….

Moj brutto z vsemi dodatki znaša 730€. Razlika do minimalne plače je samo prikazana kao koliko manjka , ni pa znesek obračunan v brutto.S plačanimi prispevki je nakazila bilo nekaj malega čez 500€. Nimam nobenih odtegljajev.
[/quote]

Ce ni bolniske, MORA biti ob polnem delovnem casu bruto placa (skupaj z vsemi dodatki) najmanj
v visini minimalne place. Prispevki pa se placujejo od minimalne osnove, ki je 878,55 € (54 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne letne plače zaposlenih v RS za leto 2017).
V primeru bolniske je lahko bruto placa z nadomestilom nizja od minimalne, prispevki pa morajo biti vseeno obracunani od minimalne osnove.

Moj brutto z vsemi dodatki znaša 730€. Razlika do minimalne plače je samo prikazana kao koliko manjka , ni pa znesek obračunan v brutto.S plačanimi prispevki je nakazila bilo nekaj malega čez 500€. Nimam nobenih odtegljajev.
[/quote]

Moj brutto z vsemi dodatki znaša 730€. Razlika do minimalne plače je samo prikazana kao koliko manjka , ni pa znesek obračunan v brutto.S plačanimi prispevki je nakazila bilo nekaj malega čez 500€. Nimam nobenih odtegljajev.
[/quote]

hhaha….Barca spet poste štepa…izplačilo bo dobro.

Saj lahko ti tudi :))
Aja, se je treba registrirat ….

Ce ni bolniske, MORA biti ob polnem delovnem casu bruto placa (skupaj z vsemi dodatki) najmanj
v visini minimalne place. Prispevki pa se placujejo od minimalne osnove, ki je 878,55 € (54 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne letne plače zaposlenih v RS za leto 2017).
V primeru bolniske je lahko bruto placa z nadomestilom nizja od minimalne, prispevki pa morajo biti vseeno obracunani od minimalne osnove.
[/quote]

Barca HVALA! Lansko leto je bila celo leto bolniška. V službi smo se dogovorili, da sem dala dva dni dopusta in naprej bolniško, ker sem čakala na obravnavo na zzzs. Potem pa so ta dva dni dopusta in bolniško na račun delodajalca stornirali, ker je bilo za nazaj vse krito iz zzzs. Zdaj pa je spet ista pesem in čakam na odločitev zzzs komisije.

New Report

Close