Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oh spet to hujšanje

oh spet to hujšanje

Hujšam že nekaj mesecev tako, da manj pojem in lepo hujšam, glede hujšanja se niti ne pritožujem nič. Prebava pa obupna.
Nikdar nisem imela težav s prebavo, vsako jutro wc in vse super. Od kar hušam, pa temu ni več tako, ne grem na wc tudi po par dni, čeprav pjem veliko več zelenjave kot prej, ne jem premalo, cca 1400kcal na dan, pojem veliko manj OH in maščob, predvsem na račun sladic, popijem 2 litra vode + juha + čaj, tako da ne vidim razloga, zakaj bi mi prebava nagajala…
Zdaj je že tretji teden, kar se je vse skupaj skoraj ustavilo, na wc sem bila 3x v tem času, komaj kaj spravila ven, nisem pa napeta, nič me ne tišči, počutje ok, samo ni mi normalno, da ne grem vsak dan ali pa vsaj vsak drugi dan na wc. Kile zdaj že tretji teden stojijo zabetonirane, ne dol, na srečo pa tud gor ne.
Donat in podobni zvarki ne pomagajo.

Kaj za prebavo, kako jo spodbudit, kaj jest, da je nizkokalorično, a ugodno za prebavo?

Kaj pa rekreacija?

preveč oh, premalo beljakovin. Več zelenjave, kak kefir. Pa miganje, miganje in miganje

Poskusi žličko ovsenih otrobov s kozarcem vode pred vsakim obrokom.

Poješ manj OH in maščob – ok, ampak drugi del: na račun sladic – not ok. Po moje si se s cukrom zaštopala.

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pojem preveč OH, kvečjemu premalo, beljakovin pojem kar nekaj, zelenjave tudi, sadje v glavnem jagode, kefirja pa res ne pijem, sploh sem z mlečnimi izdelki bolj slaba.

Zjutraj jem otrobe z vodo in žličko medu, vsak dan. Hm, mogoče res probam še tole pred obroki.

Ko sem pojedla vsak dan celo čokolado in dve tortici, kremšniti ali krofa ali škatlo piškotov, je bila moja prebava top, mene cuker ne zaštopa. Zdaj sladkorja pojem mogoče 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega, kar sem ga prej ali še to ne, s tem pa tudi seveda ogromno manj OH in maščob.

Razmišljam v smeri, da se moje telo razburja zaradi manjka kalorij in da se je zdaj končno spuntalo do konca. Mogoče potrebuje nek šok, da ga pretresem in stresem, da zalaufa normalno s to prehrano, ki mu jo nudim, ker prehrana res ni švoh in je daleč od stradanja, telo bi komot funkcioniralo normalno. Ne pade mi na pamet, kako ga malo šokirat, restartat.

Ko sem pojedla vsak dan celo čokolado in dve tortici, kremšniti ali krofa ali škatlo piškotov, je bila moja prebava top, mene cuker ne zaštopa. Zdaj sladkorja pojem mogoče 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega, kar sem ga prej ali še to ne, s tem pa tudi seveda ogromno manj OH in maščob.

Razmišljam v smeri, da se moje telo razburja zaradi manjka kalorij in da se je zdaj končno spuntalo do konca. Mogoče potrebuje nek šok, da ga pretresem in stresem, da zalaufa normalno s to prehrano, ki mu jo nudim, ker prehrana res ni švoh in je daleč od stradanja, telo bi komot funkcioniralo normalno. Ne pade mi na pamet, kako ga malo šokirat, restartat.
[/quote]

Aha, potem sem narobe razumela, oprosti. sem mislila, da ješ manj OH in maščob, ampak veliko sladic.
Kaj pa telovadba, miganje kakršnekoli vrste?

Aha, potem sem narobe razumela, oprosti. sem mislila, da ješ manj OH in maščob, ampak veliko sladic.
Kaj pa telovadba, miganje kakršnekoli vrste?
[/quote]

Zmerna. V primerjavi s prej itak veliko več, ker prej se nisem premaknila s kavča, zdaj prehodim vsak dan 5-7km, pa tudi doma nisem več na kavču, ker sem lažja in se premika, počepnem, pokleknem, se dvignem, wow, z lahkoto :))))

Zmerna. V primerjavi s prej itak veliko več, ker prej se nisem premaknila s kavča, zdaj prehodim vsak dan 5-7km, pa tudi doma nisem več na kavču, ker sem lažja in se premika, počepnem, pokleknem, se dvignem, wow, z lahkoto :))))
[/quote]

Potem pa kar lepo na kolo :))) če lahko toliko hodiš, stopnjuj, razna vadba, lahko po YT, kolo, karkoli ti odgovarja – kar pogumno 🙂
Grem stavit, da ti bo pomagalo pa še odlično se boš počutila.

Par žlic ovsenih kosmičev in/ali zmletih lanenih semen v skodelico kefirja ali navadnega jogurta – vsak dan. Mora pomagat;)

Enkrat tedensko samo odvajas blato? Tole ni ok, sploh ne. Vsaj vsak drugi dan …

Spodbuditi moras svoj metabolizem. To bos storila z vajami za moc , torej z rockami, kombinirano s kardio, se pravi, da malo zasvicas ,za zacetek. Na yt si poglej 30 minutne vaje npr z jillian michaels, ki ima bolj mile oblike tega za zacetek. Najprej je malo ogrevanja, nato sledijo vaje z utezmi ali z lastno tezo, pa malo kardia, npr poskoki ali tek na mestu. Nato jovo na novo, 30 minut. Na zacetku delas prilagojeno, cez mesec ali dva ji bos ze lahko sledila. Sicer je teh vaj nebroj na yt.
Probaj se z masazo crevesja. Od zunaj. S krtaco za telo npr si masiras podrocje trebuha okrog,popka. Za lepso kozo se prej namazes z eno,kremo, mogoce s tisto proti trebusni masbobi.

New Report

Close