Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 13 razlogov zakaj

13 razlogov zakaj

Imam 16 letnega otroka, ki je od svojih sovrstnikov izvedel za neko amplikacijo al spletno stran(saj ne vem) ki se imenjuje netflix…povedal mi je da je nasel zelo “zanimivo” serijo “13 reasons why”. Seveda kot odrasel in zaposlen clovek nimam casa za gledanje serij in filmov in nisem namenila neke pozornisti tej novi seriji. AMPAK vceraj sem na spletnih novicah nasla clanek ki givori da ta serija govori o punci ki je naredila samomor. Clanek pravi da serija POVELICUJE SAMOMOR IN DA SE JE NEKAJ NAJSTNIKOV ZE UBILI ZARADI SERIJE. Strah me je da se bo moj otrok ubil. Trenutno sem na sluzbenem potivanju in me ni doma. Sin je sam doma in ne vem kaj naj naredim.

Zamenjaj službo, bodi več doma, ukvarjaj se s svojim najstnikom…
Ko kaj in česa ne boš razumela, se malo pogovarjaj z njim, ti bo vse razložil in t tako, da boš dojela, razumela in akceptirala za kaj gre.

to je serija po odlični mladinski knjigi, vsak najstnik bi jo moral prebrat, pa starši tudi, ena boljših knjig, kar sem jih kdaj prebrala.
http://www.mladinska.com/fejstbuk/zlata_hruska/1701

serija
https://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/13-razlogov-zakaj-serija-o-najstniskem-samomoru-ki-buri-duhove/421671

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
nova
Uredništvo priporoča

Ja igro mu vzemi! Kaj pa čakaš?
😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Medtem pa je “Wir kinder vom Bahnhof ZOO” slaba ker baje preveč gpoveličuje občutke pri uživanju drog?

Ja pol pa ved, kaj je dobr no…

Noben se ne ubije zaradi igrice. Je pa res, da samo moteni tako igrico sprejmejo in samo motene taka igrica tudi “nasiti”. Če mu je igrica všeč in se bo ubil, se ne bo zaradi igrice ampak zato ker z njim nekaj ne dihta, in rabi pomoč.
Sama veš da je pomoč pri zdrvniku in ne na forumu.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Serija ne poveličuje samomora, temveč problematizira medvrstniško nasilništvo, ki ga je čedalje več. Mogoče v Sloveniji ne na takem nivoju, kot je prikazano v seriji, sigurno oziroma vsekakor pa obstaja. Druga sezona je sicer za lase privlečena, prva pa dokaj realna. Dandanes so mladi sposobni hudih žalitev, izmišljevanja takšnih zgodb o drug drugem, da ti rata slabo, zmerjanja, poniževanja… In to je poanta serije. Da bi se mogli kdaj tud odrasli bolj vplest – že z zgledom, vzgojo, pogovorom… Dekle naredi samomor, ker jo sovrstniki zaradi laži na nek način izločijo IN zato, ker je nihče od odraslih ne jemlje resno. In to je point – če ti 16 letnik reče:”Men ni za žvet, kr ubil se bom,” večina zamahne z roko pa mu reče:”Dej, dej mali, nimaš pojma kaj je to življenje, pa kake stvari te čakajo, to so kr neki brezvezni problemi. Samo dolgčas ti je.” In potem smo tam kot smo. Odrasli ne znajo poslušat. Ja, ok, 16 letniku je najhujša stvar, da nima všečkov na facebooku, pa da ima mozolje in ga vsi zajebavajo. Ampak to je v njegovem svetu, v tem trenutku, največji problem, ki ga spravlja v hudo stisko. Ne moreš ti najstniku rečt, joj, kaj pa je to v primerjavi s tem da te odpustiio, ne moreš odplačat kredita, itd. Njemu je to totalno abstraktno, nima te izkušnje in zato ne more rečt:”Ja sam res, kak sem butast.” Ne, vsak problem, ki se pojavi v določeni fazi življenja lahko nekomu predstavlja tako hud stres, da ne vidi več izhoda iz tega. Za nekoga je to kredit, za drugega pa to, da se piše, govori o tebi, da si kurba, debela, grda, da te noben ne mara… Te vsi izločijo, ostaneš sam. In to je problem – ker je čedalje manj empatije in še starši za svoje otroke mislijo, da so slabiči pa s premalo karakterja, da se jih dotakbejo take stvari, ki jih govorijo vrstniki.

Skratka, ne, serija ne poveličuje samomora, nagovarja pa ljudi k strpnosti, k temu, da se začnejo spoštovat, da starši in vrstniki prisluhnejo, itn.

Medtem pa je “Wir kinder vom Bahnhof ZOO” slaba ker baje preveč gpoveličuje občutke pri uživanju drog?

Ja pol pa ved, kaj je dobr no…
[/quote]

si prebral knjigo?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close