Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako zgubit trebuh

Kako zgubit trebuh

Celo življenje sem bila pojem suhosti, brez grama odvečne teže, po petdesetem se je pa začelo nabirat na trebuhu (verjetno posledica menopavze oz. hormonov), da zgleda že prav grdo in imam težave s pretesnimi oblačili. Ker nikoli v življenju nisem gledala na prehrano, karkoli in kolikor sem pojedla, se mi ni nikjer poznalo, in se tudi nisem ukvarjala z nobeno vadbo, zdaj sploh ne vem, kako in česa naj se lotim, da vsaj malo zmanjšam obloge na trebuhu. Na spletu je na stotine vadb, prehranskih nasvetov … in ne vem, kako začet. Kak konkreten nasvet, če se je kateri dogajalo podobno? Hvala!

V resnici je čisto vseeno, katero vadbo boš izbrala, samo migat začni. Izbiraj glede na svoje interese in dejanske možnosti, ker je bistveno bolj verjetno, da boš vztrajala pri športu, ki te vsaj malo veseli in se ti ni treba npr. 30 km daleč vozit za vsak trening.

Res je – začni migat in to čimprej: vadba, čimmanj sedenja, čimmanj prevaanja z avtom od točke A do B, raje peš, hoja, s kolesom…

Hormoni terjajo svoj davek – si v predmenopavzi, telo kuri bistveno manj na dan, ker se tudi metabolizem upočasnjuje, ker se ne gibaš dodatno, pa še toliko bolj.

Trebuh pri ženksah v teh letih je znak pretirano sedečega položaja preko dneva.

Od vadb ti priporočam: t.i. balance vadbe z elementi pilatesa bres mašin in joge, TNZ ( trebuh, noge zadnjica), ali pa vaje z lastno težo telesa s pomočjo žoge, elastik, ipd. Ni nujno nič rigoroznega, toliko, da se primerno spotiš, da telo kuri zaloge na ciljanih predelih.

nova
Uredništvo priporoča

Hrano bo treba zmanjšat in uvesti vsakodnevno gibanje. Trebuh se povečuje tudi zaradi slabšanja drže, zato je treba delati vaje za vse telo. Itak je gibanje pomembno tudi za zdravje, tako fizično kot psihično.
Jaz sem imela vse življenje težave z maščobo na trebuhu, pri 45 sem se začela malo resneje ukvarjati z vadbo in tako imam pri 50 vidne trebušne mišice in precej manj oblog kot prej. Tako da je mogoče.


Ojoj. Lepo pozdravljena moja dvojnica. Res, ko sem prebirala sem dobila občutek, kot da bi sama napisala. Pozimi sem te obloge, čeprav sem dobro vedela, da so se počasi pojavile, skrila pod pulover, sedaj pa le stežka skrijem te šlauhe pod poletne majčke. Prav nesrečno se počutim.

Jaz sem se ga znebila s plavanjem, shujšala šest kg, ravno kolikor je bilo viška in to je to. Letos poleti bom spet hodila na plavanje in upam, da grejo še tiste dve, tri kilce dol. Pa tudi če ne, se ni za sekirat.

New Report

Close