Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto cvili pomoc prosim

Avto cvili pomoc prosim

Imam citroena C3. Star je 9 let. Dela kot ura. Nikoli nobenih tezav. Pac redni servisi in to je to. Pred dobrim mesecem sem imela tehnocnega. Avto je tehnicno brezhiben. Zdaj pa ze nekaj dni slisim med voznjo cvilec zvok. Sploh ko grem v desni ovinek. Po priblizno 10 minutah je to cviljenje tise ali pa ga skoraj ni. Se mogoce komu sanja kaj bi lahko bil vzrok?

Zakaj pa ne vprašaš mehanika? Dvomim, da ti tukaj kdo lahko pomaga.

Pozabila sem omenit, da ko stopim na bremzo, neha cvilit.

Lahko je samo kamenček v ležajih kolesa. Sliši se, kot da bo pol avta odpadlo.

Zavorni diski?

Mehanik bo več vedel;)

Imela sem povsem enak problem. Cvililo kak mesec. Samo obcasno, brez pravil. Najprej potihem. Potem grozljivo glasno. Bala sem se, da bodo odpadla vsa kolesa. Ko sem rahlo pritisnila na zavoro, je nehalo.

Sla sem na servis. Predvidevali so, da so zavore. Nabere se umazanija. Scistili so jih in hkrati ugotovili, da to ne zadosca, ker blokira zavorni valj. Ravno danes so mi ga zamenjali.

imam popolnoma isti problem.. imam obcutek kot da cviil sprednje levo kolo. ponavadi zacne cviliti na daljsi voznji vsaj 20min, na kratki redkeje.

Če cvili med vožnjo, pa tudi takrat ko stisneš sklopko ne spremeni zvoka, je jasno da je zadeva na kolesih.
Torej kaj z zavorami (kamenček vmes, obrabljene zavorne obloge, zablokiran ali pretirano zasvinjan cilinder, ipd) ali pa s kakšnim ležajem/končnikom.

Dokler cvili je še vredu, ko ne bo več, se bo pa za zamisliti.

New Report

Close