Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Letalska nesreča na Korziki

Letalska nesreča na Korziki

Brskam malo o teh letalskih nesrečah in povsod berem da je bla to najhujša nesreča slovenskega prevoznika (takrat jugoslovanskega) in da je šlo za nek enodnevni izlet k se je na konc končal s trkov v neko goro. Ok, neki sem prebral. Ampak me pa full zanima in presenečen ugotovim, da snemajo v Slovenij vse sorte blesarij pa dokumentarcev, pa zjal kot recimo tista debela štajerka Urška (misle da je smešna) pa Robežnik (jebela cesta, tut on misle da je smešen) enga dokumentarca o taki nesreči pa ne znajo skup spravt??? Ne se hecat. A resno?! Sramota no. Niti kakšnega intervjuja, niti nič. Kot da se to sploh ni naredl. Pa pomojem ni glih stvar za pozabt a ne?? Če kdo kej več ve nej mi kšn link napopa

Srbe boli kurac za neko slovensko letalsko nesrečo, what.

SI pogledal kaj proti RTV-ju? Sami Srbi vuni na čiku. Te zanima samo Veliki Zavičaj bre.

Bojda je Zdenka Cerar že imela zakupljen sedež, pa ni šla na potovanje, ker bi naj njen sin (Miro Cerar) zbolel in obležal doma z vročino. Ubežala je smrti.

nova
Uredništvo priporoča

Leta 1981. Na tisti gori nad Ajacciom še danes ležijo razbitine tega letala.

Ne ležijo več, ker smo jih pospravili.

Cerar (st.) in žena (Zdenka) naj bi šla. Zbolela je mlajša hči.

Sicer pa je bil dokumentarec . Pred par leti. Ne spomnim se, kdo ga je posnel.


Razbitine so bile odstranjene (pospravljene) pred par leti. 5, mogoče malo več. Popravi me, če se motim.
Do takrat pa nič. Sramota!


Razbitine so bile odstranjene (pospravljene) pred par leti. 5, mogoče malo več. Popravi me, če se motim.
Do takrat pa nič. Sramota!
[/quote]

Imaš prav. Dolgo so ležale tam.
Sicer pa je bilo kar nekaj oddaj na to temo. Ne vem če ravno dokumentarcev. Na netu je celo transcript pogovora v kabini, ki razkriva nevešče ravnanje posadke.
Nesreča je prizadela veliko Slovenskih družin in skoraj vsi smo poznali nekoga, ki je bil tako ali drugače vpleten v to tragedijo.

Ja, zdaj se spomnim, da so res pred leti šli v neki akciji tja pospravljat. Trideset let stare ostanke.

Dokumentarec je bil posnet in po tv. Kdo ti je kriv, če nisi gledal?

Dokumentarec je bil na Popu.

Vec kot deset let nazaj na Rtv Slo in malo manj let na Pop tv. Drugace, pa je bil vzrok nesrece splet nesrecnih okoliscin kontrolorja in pilotov. Svojci se bolece spominjajo te nesrece veckrat letno.

Imaš prav. Dolgo so ležale tam.
Sicer pa je bilo kar nekaj oddaj na to temo. Ne vem če ravno dokumentarcev. Na netu je celo transcript pogovora v kabini, ki razkriva nevešče ravnanje posadke.
Nesreča je prizadela veliko Slovenskih družin in skoraj vsi smo poznali nekoga, ki je bil tako ali drugače vpleten v to tragedijo.
[/quote]

Ogromno Slovencev je poznalo koga iz te tragedije. Jaz sem poznala (bolj bežno) eno, ki je bila na avionu. Dobro pa poznam eno, ki je zadnji trenutek odpovedala izlet.

O tem je bilo ogromno napisanega, in kar nekaj oddaj in dokumentarcev.

Najbolj znana zgodba je Cerarjeva, ker sta g. Miro in Zdenka Cerar odpovedala izlet, ker je zbolela hčerka.

Osebno sem poznala tri osebe, ki so umrle na Korziki. Bila je velika tragedija v našem kraju.

Letalska nesreča je bila seveda samo po sebi tragedija. Bilo je pa še precej posrednih tragedij, ker je šlo za enodnevni izlet in marsikdo na tem letalu uradno (za moža ali ženo) sploh ni bil na letalu ampak v službi… Dokler se ni zgodilo kar se je…

Menda je bilo kar nekaj takih, ki so izlet zadnji hip odpovedali. Sem tudi že prebrala, da so pri marsikakšnem nesrečnem letu zabeležili več ofpovefi, kot jih običajno. Kot bi ljudje slutili nekaj. Se je že komu od vas zgodilo kaj podobnega?

Menda je bilo kar nekaj takih, ki so izlet zadnji hip odpovedali. Sem tudi že prebrala, da so pri marsikakšnem nesrečnem letu zabeležili več ofpovefi, kot jih običajno. Kot bi ljudje slutili nekaj. Se je že komu od vas zgodilo kaj podobnega?


Letalski nesreči?

Ja, bil je dokumentarec in bilo je kar nekaj prispevkov na Preverjeno. Poznam hči dveh preminulih v tisti nesreči. Takrat je bila stara tri leta pa je kljub temu ostala v njenem srcu velika praznina.

nesreča je bila tragedija, ker se je zarezala praktično v vse slovence. mislim, da skoraj ni bilo slovenca, ki ne bi osebno poznal koga, ki je umrl v tej nesreči. jaz sem bila stara takrat 6 let in se dobro spomnim celega dogodka, pa tudi znanca, ki je v njej umrl.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/svojci-umrlih-na-korziko.html


Letalski nesreči?
[/quote]

Letalski ali pa kakšni drugi. Da mu je kar nekaj reklo ali pa je prišlo do okoliščin, ki so spremenile prvotni plan.

Tezko govorimo o “intuiciji”, ce ti pride po srecnem nakljucju nekaj vmes in se pac iz tega konkretnega razloga ne mores udeleziti nekega dogodka, ki se kasneje izkaze za tragedijo. Se pa gotovo clovek globoko zamisli in take situacije porajajo vprasanje, zakaj je prav sam imel sreco, drugi pa ne.

Zakaj je ravno moja srecka tokrat zadela glavni dobitek. Od kod ta sreca.

V zivljenju je toliko, toliko odvisno od tega, da se po zalostnem nakljucju ne znajdes na napacnem mestu ob napacnem casu. Clovek s stalisca vesolja seveda ni nic posebnega. Je samo se eno izmed vseh krhkih bitij na tem planetu, katerih cas je omejen bolj kot se tega zaveda.

Mene je pred kratkim podobna situacija v tem smislu zelo pretresla. Nekomu se je na mestu, kjer sem vcasih zivela, nekaj zgodilo, lahko bi se komurkoli, z nekaj razlike v casovnih parametrih bi se 1, 2, 3 lahko meni. Pa se mi ni in sem tukaj. Nekoga drugega pa ni vec.

Zivljenje je dar. Vsak dan je dar. Tako ga je treba ziveti.

Pop Tv je posnel oddajo Preverjeno:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/video-26-let-od-tragedije-na-korziki.html

Neuradno naj bi šlo za nek poceni sindikalc, na katerega so šli pari, ki so to niso bili. In kar nekaj zgodb je takih, kot en že piše: uradno so bili v službi, potem se je izkazalo, da so bili na letalu.

kje na netu pa je transkript?

New Report

Close