Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako deluje sistem zdravnikov na koncesijo?

Kako deluje sistem zdravnikov na koncesijo?

rada bi vedela,če ima kdo točne informacije,kako pravzaprav “na koncesijo” ginekologi,zdravniki,zobozdravniki.. delujejo? namreč popolnoma brezplačno na sne zdravijo? Ali pač? A ni tako da isto kakor da bi bila samoplačnik jim plača država,samo da ne plačujemo mi pacienti? isto jim plača storitev? potem nismo zastonj pri njih? tako torej nimajo pravice da nas ne tretirajo isto kot plačnike,saj nas plača država? jim mogoče storitev plača 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ne v celoti po njihovem ceniku? je mogoče tako?

če bi kdo vedel tole s koncesijo kako je,bi bila zelo vesela. Se pa zavedam ja,da recimo pri zobozdravnikih dajo cenejši material,tisti “zastonj” ki krije država. to mi je jasno.

hvala,če bi kdo vedel.

vse kar ti zavarovalnica krije pri državnem zdravniku, ti tudi pri koncesionarju … moj zobar koncesionar mi marsičesa ne računa, kar sicer zobar v ZD zaračuna.
najpomembnejše pa je, da uporablja boljše materiale, ki jih doplačam in se o vsem dogovoriva, kako in kaj.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ojoj, a ste res ljudje tako opravilno nesposobni?

Če že pojma nimaš, kako zdr.sistem deluje, si vsaj preberi info na ZZZS in npr. Ministrstvu za zdravje. Tam vse piše.

Koncesija pomeni, da so placani prek ZZZS in prostovoljnega zavarovanja, pacient pa se potrdi z zdravstveno kartico.
Placani so toliko, kot za doloceno storitev priznajo zavarovalnice.
Zdravniki zasebniki za razliko od teh dobijo placano direktno oz pacientov, nic od zavarovalnic in prosto oblikujejo svoje cenike in racunajo lahko pac glede na povprasevanje in ponudbo.

New Report

Close