Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se izogniti službi?

Kako se izogniti službi?

Na zavodu imam še 3 mesece pravico vleči maksimalno nadomestilo, s svetovalko sem dogovorjen, da mi zaradi “duševnega miru” ni treba hoditi na razgovore in pošiljati prošenj. Zanima me, če imate kakšen nasvet, kako bi se po teh treh mesecih lahko izognil službi (razen kakšni taki, kjer ne bi nič kaj delal). Malo sem razmišljal, da bi se potem preselil iz zavoda na CSD, ampak žal imam premoženje in ne bo šlo skozi. Ne prenesem namreč idiota z imenom ŠEF! Hvala za nasvete!

Nič lažjega, ustanovi svoje podjetje in delaj sam zase! Boš sam svoj šef, če si pa uspešen, boš pa še dobro služil.

Službi se lahko izogneš tudi, da je ne iščeš in ne najdeš, a te očitno daje pomanjkanje prihodkov. Zato beri prejšnji odstavek.

1. Greš v službo, lahko čisto nekaj brezveznega in takoj začneš tolči bolniške do 30 dni, da ni komisije, se pač žrtvuješ tisti en dan in prideš na šiht, potem pa spet 30 dni bolniške. Ker je dela danes dovolj, tudi če te vržejo ven, greš pač drugam in ponoviš zgodbo.
2. Hliniš norost. To je zelo težko dokazljivo, precej težje kot druge bolezni. Vržeš računalnik skozi okno pred pričami in se delaš malo norega, seveda le pred komisijo za invalidsko. Dobiš invalidnino ali pa invalidsko penzijo.
Jaz se že par let na vse mogoče načine izmikam službi in izkoriščam državo. Se da, če se hoče.

New Report

Close