Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mačji pesek ki nevtralizira vonjave

Mačji pesek ki nevtralizira vonjave

Mačji wc imam na balkonu. Ko je hladnejše vreme ni težav, sedaj ko he topleje pa iz wc močno zudarja po urinu. Kepice pobiram sproti, wc čist, vendar se mi zdi da se ostali oesek nekako nnavzeme vonja po urinu in smrdi. Poskusila več variant peska, od cenejsega do dražjega, tudi ono variantio kuruzno.
Ima kdo kako idejo kateri pesek vzet?
Hvala

Mi imamo lesene brikete, ki razpadejo v zagovino. Nic ne smrdi. Cistimo pa seveda redno.

Dobis jih v DM-u.

Poglej raje, če namesto peska smrdi stranišče ali pod straniščem ali tam okoli. Morda se maček polula malo mimo ali na okvir, tista plastika pa potem res smrdi.

Pesek je zaenkrat še vsak nevtraliziral vonje, uporabljamo sprijemljajočega, Ever Clean neodišavljen v modri škatli ali pa iz Mr. Peta v vijola vreči z vonjem sivke, pa v Mačji hiši oz. Super Čombe so tudi imeli enega dobrega.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imamo to, je najboljše na svetu, od vsega preizkušenega, glej :

CanCat Baby Powder , superca, ampak vedno, ko odvzameš ven kakce in luanje, moraš celoten pesek z lopatko vsaj 5 do 5 x premešat, torej, zapelješ se z lopatko skozi pesek vsaj 5 x in ga dvigneš , da zadiši na novo .

https://www.mrpet.si/cancat-baby-powder-posip-za-macje-stranisce-p-18952.aspx

Tu je še eden, ki diši po pudru, probaj, oba, mislim pa, da je dosti boljši prvi nemški z otroškim pudrom, ker je tud cena dražja ;))

https://www.mrpet.si/bentonix-posip-za-macje-stranisce-baby-powder-p-18949.aspx

Bogi macki
Puder morjo vohat da se vasi nosi nebi pokvarl.
Avtorca
Kup skret k je za pokrit.

Se strinjam, iz pokritega stranisca manj smrdi in tudi je manj moznosti, da gre po nerodnem kaj mimo skatle. Vratca pa lahko snames, ker ene macke nocejo uporabljati z vratci.

Drugace pa se vsak pesek prej ko slej “utrudi” in ga je treba zamenjati v celoti. Pa plastika se navzame vonja, tako da jo je dobro ob menjavi peska oprati z vodo in cistilom za posodo.

Pri nas imamo pokrit mačji WC v kopalnici in nikoli ne smrdi. Pesek kupim v Hofer-ju, enkrat na dan počistim, enkrat na mesec pesek zamenjam, na 2 ali tri mesece pa WC operem.

Pa veš, da je treba pesek menjat?

Mi uporabljamo isti pesek, pa pokriti WC. Mogoče malce pogosteje le zamenjam pesek in ne smrdi.

Pokrit wc, Hoferjev pesek. Poceni, dober, se ne raznasa prevec. Praznis vsakic ko odneses smeti v kanto. Navada.

Malo se razmisli ce je macek kastriran in ne “sprica” se kje drugje kot v stranisce !!! Tisto res smrdi….

Naj se dodam…tudi od hrane je odvisno, koliko bo wc smrdel. Mi imamo macji wc v hisi in ne smrdi. Na balkonu pa absolutno ne bi smelo….

Mi uporabljamo pesek iz spara, mislim da je molly… bel oz. prozoren… nic ne smrdi, ni kepic… imamo pa pokrito macje stranisce v stanovanju.. 4 kg stane 4 eur…

Poskusi še s silikatnimi peski brez sprejemanja. Tak pesek vpije tekočine, posuši kakec in ne dela grudic. Za čiščenje je bolj enostaven, kot peski s sprijemanjem. Odstranjuješ samo kakce in na kak14-21 dni zamenjaš cel pesek. Imeli so ga v italijanskem diskontarju, poceni ga ima tudi tuja online trgovina za hišne ljubljenčke.

Ne dajaj mucam odišavljenjega peska.

Zdi se mi, da imamo različno toleranco in različno sposobnost vohanja, ker tu berem o peskih, ki ne smrdijo, konkretno pa sem jih menjala vsaj 3/4 zgoraj naštetih in meni je žal vse smrdelo.

Se je zgodilo z enim od zgoraj omenjenih peskov, da ga nismo zamenjali od sobote zjutraj do nedelje popoldne, ko smo se vrnili domov (da ne bo kdo skočil v luft: moja mama je mački menjala vodo in ji dodajala hrano, za pesek pa sem rekla, da ga bomo sčistili mi, ko pridemo domov). To je smrdelo, da bolj ne bi moglo. Po živem amonijaku.
Tudi redno dnevno čiščenje ni bilo vedno tako produktivno, marsikdaj se je ta vonj pač zaznal.

Mi smo ugotovili, da je res, da ni vsak pesek dober, da je pa zelo pomemben tudi sam box. Mož je v nam bližnji Italiji za nek mali denar dobil globok in širok box, z vratci in sprednjim delom, ki ga je možno le delno dvigniti (skupaj z vratci) oz. ni potrebno snemati celega pokrova z boxa. Vanj gre sicer res več peska, a očitno je res dovolj širok in globok, da urin in iztrebki ne pridejo v stik s plastiko in od takrat naprej lahko rečem, da vonjav ni več.

New Report

Close