Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAJ odvrnit takemu PRIMITIVCU?!

KAJ odvrnit takemu PRIMITIVCU?!

Pozdravljeni.

V soboto sem bila z domačimi in sorodniki na kosilu v bolj kot ne znani restavraciji.
Precej dobre volje in nič hudega sluteč sem se po kosilu počasi vstala in se želela nameriti proti sanitarijem ,ko me je silovito zgrabil za ramo in roko en tip in ZAVPIL:
Aa, tebe pa ni več v X firmi? A te je šef f*kno, kaj sta pa mela, a ni več šlo? Kje ti si zaj??! Maš sploh službo al si na zavodu?? Pi*da mater*na sem mislo, da narobe vidim…Kaj te delaš tu?!!

V glavnem, ne spominm se, da bi sploh kaj zajeclala, spomnim se samo močnega navala vročine v glavo in hitrega teka na wc, kjer sem se sesula…tip (bivša stranka) me je dobesedno pred vsemi domačimi in gosti napadel… vsi so samo nemo gledali…nihče sploh ni reagiral

Bila mi je taka muka, da sploh nisem želela nazaj k mizi.
Od kje mu sploh pravica, da me kot bivšo zaposleno nagovori?!! Javno ponižuje in pase radovednost?!!
Mimogrede: sorodnikom pred tem (še) nisem povedala, da več nisem zaposlena…pa je bila sramota toliko večja.

Kaj narediti s takimi ljudmi?!

Sicer, to ni osamljen primer…celo živjenje, se kdo dere za menoj- KJE SEM? KAJ DELAM? ČE SEM ŠE DOMA? Itd… in to ljudje, ki jih en drek briga, kaj je z mojim življenjem!!!

Kako rešujete take scene vi?!!

Hvala.

Zakaj bi se sploh pogovarjala z njim?
Če pa že, pa odvrneš, da ta trenutek nisi v službi in greš naprej.

Aaaaaaaaaaaaa, po napisanem sodeč je primitivec Štajerc. Se sploh ni za čudit. Štajerci so pač taki, že ženske, kaj šele moški! S takimi je treba samo isto nazaj. Čimbolj primitivno, tem bolje razumejo.

nova
Uredništvo priporoča

Aaaaaaaaaaaaa, po napisanem sodeč je primitivec Štajerc. Se sploh ni za čudit. Štajerci so pač taki, že ženske, kaj šele moški! S takimi je treba samo isto nazaj. Čimbolj primitivno, tem bolje razumejo.
[/quote]

Moje skromno mnenje je, da je daleč najbolj primitiven tisti človek, ki kar apriori obsodi vse ljudi povprek, v tem primeru Štajerce, da so primitivni.
Mislim, da si s svojim postom dovolj povedal/a o sebi.

… je napisala, da je dobila naval krvi v glavo in odbrzela na WC – torej se z njim sploh ni pogovarjala….

Avtorica, 20 let svoje mladosti sem preživljala na štajerskem koncu, odlično poznam take lapače – toti pes, ki laja, pa ne grize…. – in ja, ko so dedi pijani, so primitivni – in tale, ki te je “nspadel” je bil zagotovo netrezen, da si je to upal. Ker trezen povprečni štajerski ded je tiho ko rit…. ko pa ima alko v sbi, pa laple in laple bedarije brez zavor.

NImaš kaj. Če te bo kdo, za katerega ravno ne želiš, da mu na globoko in dolgo pojasnjuješ, niti mu nisi dolžna pojasnjevat, spraševal, kaj je to bilo mu pojasni, da je bil toti ded pijan, pa da te ni vedel, ka te laple… Kar da se je videlo tudi, da si ga ignorirala in odšla direktno na stranišče. Pika.


Če si se takrat, ko te je primitivni model prijel, zares tako ustrašila, upam da si se potem na sekretu lažje posrala in poscala.

Aaaaaaaaaaaaa, po napisanem sodeč je primitivec Štajerc. Se sploh ni za čudit. Štajerci so pač taki, že ženske, kaj šele moški! S takimi je treba samo isto nazaj. Čimbolj primitivno, tem bolje razumejo.
[/quote]

Primitivna bi bila, če bi se spustila na “njegov nivo” in pred žlahto začela špilat verbalni pingpong – to kar ji svetuješ. Narobe – nikoli tega pametna in neprimitivna ženska v javnosti ne sme narediti!

Ne, samo ignoranca – točno to, kar je naredila. Ker očitno tip ni bil trezen, da je tako pristopil. Trezen, neprimitiven človek ne pristopi tako, kot je ta tip pristopil k avtorici.

Najprej kako jaz;
S takimi se sploh ne pogovarjam in nič ne rešujem; od mene bi kvečjemu slišal – “Gospod – odmaknite svojo roko z mene!” in niti črke več.
Gre za razmišljanje da kdor se z blatom obmetava, je na koncu vedno umazan. Pa četudi se samo “brani”.
Mogoče še dodaš, da si tu privat in ne mešaš službe s privat zadevami. Več kot to pa ni kaj debatirati.

Glede ostalega pa mislim da malce pretiravaš ker te je tip ravno v rano sunil; namreč sprašuješ od kje mu pravica, da te nagovori…
Načeloma ima v javnosti vsakdo pravico nagovoriti vsakega – enako kot ima nagovorjeni pravico zavrniti razgovor.


Tip je res primitiven, ker te je kar za ramo prijel.
Jaz bi te prijel za rit, al pa fračo.


Jaz bi se na tvojem mestu zamislil zakaj je on to sploh naredil?? Ce res nimas sluzbe in ne delas potem zakaj tak halo okol tega. Pac si nesposoben gnoj, nic druzga. Najd si sluzbo pa deli, hinavka ena. Pa poj govor drugim da mas sluzbo, ne pa da se zlazes. Gnoj si res.

Jaz bi se delala, da ga ne poznam, potem bi mu pa še potihem zasikala, če se lahko neha dret.


Jaz bi se na tvojem mestu zamislil zakaj je on to sploh naredil?? Ce res nimas sluzbe in ne delas potem zakaj tak halo okol tega. Pac si nesposoben gnoj, nic druzga. Najd si sluzbo pa deli, hinavka ena. Pa poj govor drugim da mas sluzbo, ne pa da se zlazes. Gnoj si res.
[/quote]

A ti si pa ta z gostilne, ki jo je za roko prijel, da take zagovarjas.
Ne vem zakaj bi bila avtorica gnoj, ce je zacasno brez sluzbe in kaj se ima kar en v gostilni za vtikat, kaj to njega briga. Lahko bo on sam jutri brez dela in kaj potem, ga bo sla avtorica grabit za ramo in se naslajat kaj sta imela s sefom. Brigajte se zase pa bo ok.


Jaz bi se na tvojem mestu zamislil zakaj je on to sploh naredil?? Ce res nimas sluzbe in ne delas potem zakaj tak halo okol tega. Pac si nesposoben gnoj, nic druzga. Najd si sluzbo pa deli, hinavka ena. Pa poj govor drugim da mas sluzbo, ne pa da se zlazes. Gnoj si res.
[/quote]

Ti si pa gnoj od gnoja.
Koliko litrčkov je šlo pa že danes čez tebe?

Ko misliš, da snvalci novih in novih nebuloz ne morejo past nižje pri umetnem vzdrževanju foruma pri življenju, pač dokler še diha, še padajo novčiči, se pojavi takle primerek.
Kaj pa vi mislite o tem? Kako pa vi ravnate v takšnem primeru? Kaj bi pa vi naredili na mojem mestu? Kako globoko pa boste vi padli na tem forumu???
Gnjah!

Ja, daj povej še, kaj je bilo potem? Si šla nazaj k mizi? Kaj so rekli sorodniki? Si jim povedala, da si dobila odpoved? Kaj so na to rekli?


Jaz bi se na tvojem mestu zamislil zakaj je on to sploh naredil?? Ce res nimas sluzbe in ne delas potem zakaj tak halo okol tega. Pac si nesposoben gnoj, nic druzga. Najd si sluzbo pa deli, hinavka ena. Pa poj govor drugim da mas sluzbo, ne pa da se zlazes. Gnoj si res.
[/quote]

Evo, tukaj je še eden primitivec. S takimi se nimaš kaj ne pogovarjati, ne prerekati. Samo tiho si in greš naprej, tako primitivca, najbolj razorožiš.
Če se z njim spustiš v debato in prepir, on pri tem še uživa.

Ko sem se umirila na WC sem šla nazaj ..druga mi ni preostalo!

Straši in sorodniki niso ničesar komentirali razen, kasneje je samo nekdo pripomnil, da se naj ne sekiram, ker so eni rojeni samo s polovico možganske skorje…(mislil, je na tipa brez kulture)…

Čeprav, sedaj ko razmišljam je tako:
Kot prvo, to da sem brez zaposlitve- je moj problem in se ne tiče nikogar. Službo nisem “izgubila”, ker sem nesposobna, lena itd. pač pa, ker me ni plačeval..dolguje mi še 2 plači + regres, tudi odnosi so bili obup…podjetje pa tako gre v stečaj.

Kot drugo, nihče mi ni nikoli službe našel in mi jo tudi podaril- torej, se tudi vtikuje naj ne.

Kot tretje, bila sem na JAVNEM mestu s svojimi domačimi in sorodniki.
Starši so že vedeli, da sem “brez”, sorodnikom pa sem želela povedati kasneje (zadeva je bila sveža 14 dni)…to je moja osebna odločitev KDAJ in KOMU bom povedala.

Kot četrto, naslednjič bom tako osebo (po nasvetu nekaterih od zgoraj):
1. srepo pogledala v oči in
2. REKLA:
2.1.da naj takoj umakne svojo roko
2.2. da si mi nikoli več ne dovoli na takšen način ogovorit
2.3. da ga moje zadeve popolnoma nič ne brigajo!
2.4 če e bo nehal poklicala policijo, za nadlegovanje.

In to bom naredila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Kaj imam jaz komu za polagat račune?! A mi jih kdo drug plačuje?!!

Sem jezna kot ris.

Bravo! Kaj se ima en pijan drekač vtikat na javnem prostoru v ljudi, ki so gostje gostilne?
Drugič greš lahko do šefa in mu poveš, da se je znašal nad teboj in naj ga takoj odstranijo!
Rečeš : Grem po šefa , pa naj se on meni z vami!

Tudi mi smo imeli en tak primer v gostilni, ko smo praznovali rojstni dan.Pri eni mizi sta sedela ded in njegova “žena”. Začel se je vtikati v slavljenca in ga ogovarjati, mi pa smo ga vsi ignorirali, kot da ga ni.
Njegova žena je kmalu šla, on pa je sitno obtičal za mizo in se kmalu pobral .Sigurno je bil pod gasom.
Enkrat pa me je ogovarjala neka babnica z našega kraja, ki jo na videz poznam in me v banki v vrsti naglas začela spraševat o neki moji sodelavki.
Bila sem čisto tiho.
Nakar jo je uslužbenka za šalterjem ustavila in ji rekla , naj neha nadlegovat stranke njihove banke!
In je šla kot polit cucek.

Dobil me je nepripravljeno.
Sama si nikoli ne bi dovolila kaj takega ali podobnega. Se sploh v nikogar ne vtikujem, še najmanj, pa v ljudi za katere vem, da bi jim bilo neprijetno. Niti nimam nobene pravice!

Če bi bilo kaj takšnega, kar bi res morala “izvedeti”, bi to storila zelo diskretno in skrajno uvidevno.

Njega bi moralo biti SRAM, da je brez kulture, nenazadnje pa tudi prej mojega bivšega šefa (ki je firmo zafural), ne pa mene, ki sem bila pri njem zaposlena-pošteno delala za tisti denar!

Mislim, enim moraš res močno na prste stopit , da bodo dali MIR!
Se moram naučiti biti bolj ostra!

Saj, naslednjič bom na takšne “pajace” zagotovo bolj pripravljena- v soboto sem pa bila čisto iz sebe!

Kakorkoli, hvala za spodbudo!

Bravo! Kaj se ima en pijan drekač vtikat na javnem prostoru v ljudi, ki so gostje gostilne?
Drugič greš lahko do šefa in mu poveš, da se je znašal nad teboj in naj ga takoj odstranijo!
Rečeš : Grem po šefa , pa naj se on meni z vami!

Tudi mi smo imeli en tak primer v gostilni, ko smo praznovali rojstni dan.Pri eni mizi sta sedela ded in njegova “žena”. Začel se je vtikati v slavljenca in ga ogovarjati, mi pa smo ga vsi ignorirali, kot da ga ni.
Njegova žena je kmalu šla, on pa je sitno obtičal za mizo in se kmalu pobral .Sigurno je bil pod gasom.
Enkrat pa me je ogovarjala neka babnica z našega kraja, ki jo na videz poznam in me v banki v vrsti naglas začela spraševat o neki moji sodelavki.
Bila sem čisto tiho.
Nakar jo je uslužbenka za šalterjem ustavila in ji rekla , naj neha nadlegovat stranke njihove banke!
In je šla kot polit cucek.
[/quote]


[/quote]

Saj to je tisto, ko se to kar naenkrat začne in vsuje se plaz besed.Tudi mi smo bili čisto paf!
Človek se vse življenje uči in sploh ne pomisliš , da boš naletel na takšnega primitivca.
Kar on dejansko je.
Za naslednjič bomo vsi vedeli, kaj narediti, mi in ti!
Dobro je edino to, da ga očitno vaši gostje niso vzeli mogoče čisto zares, ko je bil tako nabasan.Lahko bi te zamenjal s katero drugo.Se pa strinjam, da so takile troti neprijetni in delajo največje neumnosti in škodo.

Ne bi se pogovarjala z njim. Šla bi mimo .

Smo bili tudi mi tiho.
Vendar če zdaj premišljam, je tista taktika uslužbenke banke boljša.
Greš do šefa gostilne – isto sekundo in poveš, da te verbalno napada nek neznanec in naj ga odstranijo iz gostilne!
Tako bo dobil svojo dozo!

Mislim, da je bila glavna težava v tem, da ti nisi nobenemu povedala za izgubo službe. Če bi, sploh ne bi bilo nobene sramote oziroma težave.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A res? Starši so vedeli. Sorodnikom sem želela sporočiti kasneje…pa tudi če jim ne bi-
to je moja stvar, ne pa stvar bivše stranke, kje sem in ali imam (nimam) službe…NIHČE me nima pravice karkoli spraševat….!!

Problem je bil:
-njegov direktni fizični kontakt (nimaš me se kaj dotikat in grabit za roko in rame)
-njegov direktni, netaktni, (pre)glasni “nagovor”
-njegova radovednost o zadevi, ki se GA NE TIČE
– ter javni prostor

Vse to so- KRŠITVE.

Mislim, da je bila glavna težava v tem, da ti nisi nobenemu povedala za izgubo službe. Če bi, sploh ne bi bilo nobene sramote oziroma težave.
[/quote]

New Report

Close