Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imate tablico?

Imate tablico?

Imate tablico? Za kaj jo uporabljate? Moj sin si je prihranil nekaj denarja in bi rad kupil tablico. Jaz se ne strinjam najbolj, ker ob vseh (prenosnih) računalnikih in pametnih telefonih se mi zdi, da od nje ne bi bilo neke “dodane vrednosti”. Je sploh praktična za kakšne šolske zadeve. Se mi zdi, da je vse lažje z računalnikom, ki ima navadno tipkovnico, in da bi tablica služila le za igranje igric.

Pri nas jo imajo, pač smo jo nekje dobili a nagrado in jo imamo. Če je nebi dobili za nagrado pa ne vem če bi jo kupovala.
Ne vem mi jo uporabljamo za brskanje na neto, ok tu moram rečt da je bolj praktično kot računalnik, se hitreje prižge je manjša. Pa otroci včasih za kak youtube ampak za to je bistveno boljši računalnik, pač večji zaslon.
Tako da jo uporabljamo ker jo imamo da bi pa dajala 500 Eur za to mi pa ni.
Za šolo pa pri nas dela na računalnik in potem tudi pogleda na neti z računalnikom ne gre za to po tablico. Če pa tako na hitro potrebuje pa skoraj večkrat za to uporabi telefon kot tablico, pač ji je bolj pri roki.

Otrok si je prisparal denar za tablico…
Vedela si, da spara da si bo neki kupil..
In zdaj tebi ni…
Oprosti ,ampak kaj mas ti tuki zraven. Poves kaj si mislis o tablici..in to je to…
Ne bos mogla vedno otroka zavarovat pred bedarijo, ki jo bo kupil ..naj si proba, pa, ko bo videl, da si imela prav…
Ti bo drugic bolj zaupal, poslusal…

koliko je sine star?
strokovnjaki pravijo, da do dvanajstega leta otroci naj ne bi imeli tablic, ker škodi njihovim možganom. in ja tablice imajo samo za igranje igric, srfanje po socialnih omrežjih.

Hvala za vašo izkušnjo. Tudi jaz imam občutek, da je ne bomo pokoristili toliko, da bi bilo vredno zanjo odšteti toliko denarja.

Saj vem. Tudi to, kar vi pišete, imam ves čas v mislih. Pa se mi nekako zdi, da bi to lahko bila kar konkretna napaka. Pa vem, da če zdaj porabi ves denar, ga bo še kar nekaj časa zbiral, da pride spet do iste vsote. Star pa je šele 10 let, tako da si še pridržujem nekaj pravice do soodločanja pri tako dragih (in škodljivih v primeru pretirane uporabe) stvareh.

tablica je koristna samo za pregled novic med opravkom, ko sediš na WC školjki ☺

tablica je koristna samo za pregled novic med opravkom, ko sediš na WC školjki ☺

koliko je sine star?
strokovnjaki pravijo, da do dvanajstega leta otroci naj ne bi imeli tablic, ker škodi njihovim možganom. in ja tablice imajo samo za igranje igric, srfanje po socialnih omrežjih.
[/quote]

10 let. Še nekaj časa bi bila samo za igrice in YouTube, ker vem, da tako mali še nima kaj drugega delati z njo. Bi pa bil en plus, če bi vedela, da jo bo čez kakšno leto lahko pokoristil tudi za kaj koristnega. In itak bi mu časovno omejila uporabo, kar že zdaj počnemo z računalnikom, zato se mi zdi prav nepotrebno, da zaradi ene ure dnevno nabavlja tablico – ali je pred računalnikom ali pred tablico, je prav vseeno. Jo pa ima njegov bratranec, ki je pol leta starejši, in zdaj si jo neskončno želi tudi moj sin.

Kako lepo je bilo v času mojega otroštva, ko še ni bilo vse te tehnologije!

Kdaj so pa vaši otroci dobili/kupili tablico (če jo sploh imajo)?

😁😁😁 Imam v sorodu enega, ki jo nosi na wc s sabo. Sem se prav nasmejala ob prebiranju tega odgovora.

Saj vem. Tudi to, kar vi pišete, imam ves čas v mislih. Pa se mi nekako zdi, da bi to lahko bila kar konkretna napaka. Pa vem, da če zdaj porabi ves denar, ga bo še kar nekaj časa zbiral, da pride spet do iste vsote. Star pa je šele 10 let, tako da si še pridržujem nekaj pravice do soodločanja pri tako dragih (in škodljivih v primeru pretirane uporabe) stvareh.
[/quote]

Imaš popolnoma prav. Kam pa pridemo, če bi desetletnikom dovolili, da spičijo 500 evrov naenkrat? Halo? Normalno, da imaš kot starš zadnjo besedo. Meni je bila tablica aktualna do pametnega telefona, potem je pa obležala. Še zdaj je v predalu, se noben od otrok niti spomni ne nanjo.

nekateri starši se, hvala Bogu, vendarle še zavedajo, da je vzgoja otrok v njihovi pristojnosti.

pravzaprav ne razumem edino tega, zakaj sprašujejo neke mone za njihovo mnenje…

meni se zdi tablica zelo uporabna. pri nas imamo novo huawei, cena je bila okoli 250€. zelo v redu, dela ko avion. je stalno vžgana, vedno se uporablja za surfanje, pregled novic, pač 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tega kar običajno vsi delamo na spletu. jaz grem na stacionarca edino, ko imam kaj za plačevat ali kake zahtevnejše zadeve za delat… ampak tako, da tisto splošno uporabo, malce posrfat, pogledat novice, kake informacije na hitro, je tablica zelo pri roki, veliko bolj uporabna kot telefon, ker lahko zaradi večjega ekrana lažje gledaš normalne spletne strani, na mobilnih straneh je itak samo sranje in polovica stvari manjka ali je skritih, na telefonu pa potem sledi stalno sukanje levo desno, gor dol…
za mularijo pa je itak za igrice itd….ampak, kaj hitro jo bo rabil tudi za šolo, za učenje, preverjanje kakih informacij…pač odvisno tudi od tebe, koliko ga znaš usmerjat itd…

Imaš popolnoma prav. Kam pa pridemo, če bi desetletnikom dovolili, da spičijo 500 evrov naenkrat? Halo? Normalno, da imaš kot starš zadnjo besedo. Meni je bila tablica aktualna do pametnega telefona, potem je pa obležala. Še zdaj je v predalu, se noben od otrok niti spomni ne nanjo.
[/quote]

Hvala tudi za vašo izkušnjo. Ste mi dali še dobro idejo: naj hrani denar raje za nakup telefona, ki je neke vrste mini tablica in ga bo prej ali slej želel imeti in ga tudi potreboval.

naša tablica je že krepko v letih (8let). Na začetku je bila zelo aktualna, potem pa vedno manj, zdaj jo uporabljam samo še jaz da kaj TV pogledam, mal posrfam in za eno igrico … otroc so že davno na telefonih, ki so v bistvu računalniki in gor imaš vse. Tablice so pase. Da bi za šolo kdaj kdo tablico uporabil se pa ne spomnim.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

nekateri starši se, hvala Bogu, vendarle še zavedajo, da je vzgoja otrok v njihovi pristojnosti.

pravzaprav ne razumem edino tega, zakaj sprašujejo neke mone za njihovo mnenje…
[/quote]

Vzgoja otrok je vse prej kot enostavna. Tega se zavedam šele sedaj, ko sem mama, prej se mi je zdelo, da je to veliko lažje. Najtežje pa se mi zdi ubrati pravo pot v primerih, ko za neko stvar vem, da za otroka ni (še) primerna, se pa hkrati otrok čuti zapostavljenega, ker ostalim vrstnikom pa starši to stvar dovolijo/kupijo. Bolj kot mnenje, ali dovoliti nakup tablice ali ne, me zanima, za kaj jo tisti, ki jo že imajo, dejansko uporabljajo. Sama nisem tablice še nikoli imela v rokah in se mi v tem trenutku zdi nepotrebna. No, danes ko ležim z vročino in tipkam na telefonu, bi mi najbrž kar prav prišel večji ekran.😁

Hvala tudi za vašo izkušnjo. Ste mi dali še dobro idejo: naj hrani denar raje za nakup telefona, ki je neke vrste mini tablica in ga bo prej ali slej želel imeti in ga tudi potreboval.
[/quote]

No, boste pa verjetno začeli s cenejšo varianto, da ne bo dragega telefona nosil v šolo. 🙂 Potem pa padajo po tleh, otroci jih založijo, vse sorte imaš. Ampak ti garantiram, ja, tudi če kupite tablico, bo ob nakupu telefona obležala. Tudi moji je za šolo niso uporabili niti enkrat. Za to imajo laptop. Ki tudi ni slaba investicija. Seveda uporaba pod nadzorom. Ni nič prezgodaj. Imaš tudi take, ki se lahko uporabljajo kot tablica.

Podobno je tudi pri meni, le da jaz namesto tablice uporabljam telefon. Z njim preverjam maile, novice, vreme, kakšen zdravstveni nasvet tu na mon-u, pa starševski čvek zadnje čase malo pregledam. Res ni najbolj praktičen za surfanje, ampak mi zadošča, ker običajno ne prebijem veliko časa na internetu.

Točno to sem si želela prebrati. Ste mi olajšali odločitev.

No, boste pa verjetno začeli s cenejšo varianto, da ne bo dragega telefona nosil v šolo. 🙂 Potem pa padajo po tleh, otroci jih založijo, vse sorte imaš. Ampak ti garantiram, ja, tudi če kupite tablico, bo ob nakupu telefona obležala. Tudi moji je za šolo niso uporabili niti enkrat. Za to imajo laptop. Ki tudi ni slaba investicija. Seveda uporaba pod nadzorom. Ni nič prezgodaj. Imaš tudi take, ki se lahko uporabljajo kot tablica.
[/quote]

Laptop imamo nov, sem ga kupila pred parimi meseci, ker star že propada, čeprav še dela (ena tipka je odpadla, na ekranu ima črno piko, miško sem morala kupiti novo). Tako da sta dva delujoča prenosna računalnika trenutno pri hiši in ni potrebe po tretjem. Bolj me prepriča ideja o telefonu, ko bo čas za to. Glede cenovnega ranga se bomo najbrž odločili za neko srednjo varianto, saj imam s poceni telefoni 2 slabi izkušnji. Mi je pa prav hecno gledati te otroke, ki niso še nikoli v življenju delali, imajo pa telefone za 600 EUR in več.

V glavnem, hvala vsem za vaše odgovore.

Za tamale otroke so po 120e
Ne pretiravat da so 500e

Kurec, nič ni bilo lepo, zato pa si sinu zdaj fouš.

Hvala za vašo izkušnjo. Tudi jaz imam občutek, da je ne bomo pokoristili toliko, da bi bilo vredno zanjo odšteti toliko denarja.
[/quote]

Odloči se zdaj ali je sine prihranil denar in si jo želi kupit zase ali boš plačala ti? Ker če je prvo, potem nobenga nič ne zanima, koliko se tebi to zdi koristno. Igračo si tud lahko kupi, pa ne bo za šolo, ne zate in ne za familijo. Drži?

Tablica je izredno koristna, ker je dokaj prenosna, pa z njo se največ surfa in bere. Otroka bo to samo spodbujalo, da bo več bral, gledal, bo bolj informiran, krepilo se bo bralno razumevanje, učenje tujih jezikov, sklepal bo prijateljstva, veze itd. Čimprej potrebuje svojo napravo, s katero se bo bolj pogosto povezal na internet, ne pa da mu ti še omejuješ čas, s tem ga delaš kripla v današnjem času.

V mojih cajtih tudi še ni bilo tega, ampak ti povem, da sem se pa največ jezikov, informacij, splošnega znanja naučil preko TVja, pa takrat so stari jamrali zaradi tega, danes pa nekateri jamrajo zaradi interneta, tablic, računalnikov in telefonov. Naj uporablja internet čimveč, ker to je danes osnovno orodje za človeka. Samo toliko pazi, da ga ne bodo kakšni pedofili novačili oz. da ne bo kakšnih svojih golih fotk limal na net, za vse ostalo pa lahko ima od stika z internetom dosti več koristi kot škode, malenkost nadzora še rabi (pa pretiravat tudi ne), sicer pa je to samo plus.

Pa se na vecje je vse skupi.
In res kje si ti dobila 500e za tablo.
Plus teha otrok varcuje ze dolg in ve se da si bo kupil nekaj po svojem okusu.
Zdaj pa bi ti zelela neki drugega.
Tablo bo imel komot 2leta in tok dolg ne bo niti tezil za telefon pa se v solo table ne bo nosil.
Docim tel bo.in bi

New Report

Close