Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je kepica sladoleda pri Ilichu v Mb res 2,10 €?

Je kepica sladoleda pri Ilichu v Mb res 2,10 €?

Je to res, da je kepica sladoleda pri Ilichu v Mb 2,10 evra?

Brskam po njihovem fb profilu, pa najdem ta podatek. Letos še nisem bila pri njih na sladoledu, pa če so res take cene, tudi ne vem, če bom šla – ali je to kaka posebna ponudba?

Gospod je objavil račun in cena za dve kepici je 4,20 € ??!

Zelo so podražili, točne cene sicer ne vem. Je pa precejšnja razlika, če poješ pri njih ali vzameš za zraven v kornetu ali posodici. Letos imajo tudi prvič male (polovične) kepice, ampak so seveda dražje od normalnih (glede na količino). Lp

Zakaj pa ne bi bile? Če hočeš kvalitetni naravni sladoled, menda ja ne pričakuješ, da bo stal isto ali manj kot instant pripravek?

Glede na velikost kepice pa niti ni drag:

‘Kjer so tri kepice devet kepic’
https://www.vecer.com/kjer-so-tri-kepice-devet-kepic-6249341

nova
Uredništvo priporoča

Ja res je takšna cena. Smo ga jedli tam.

Kakšnih 5 let nazaj je bila 1,20€. No, sicer je res dober, sadni so tu nekaj posebnega, drugi pa se mi ne zdijo vredni.

Res je, pa še kar imajo gužvo. Glede na ostalo ponudbo ni nič posebnega, pa še pol pol ne moreš vzet. Imajo sicer možnost majhne kepice, ki je cenejsa, ampak za tak denar dobiš drugje normalno porcijo. Tudi Teta frida nasproti ima nič kaj slabsi sladoled.
Sicer pa kupujem sladoled v trgovini, zapakiran, po 6 komadov ali več luck ali kornetov..recimo lidl, hofer, oba zelo dobre sladolede.


gre za porcijo sladoleda in… te porcije niso glih ljubljanske kepice, če razumeš…

Pri nas je kepica sladoleda 1,30 evra (okolica Lj).

Toliko (2,10 €) ne bi bila pripravljena plačati za kepico, pa ni važno, koliko dajo količinsko, želim kepico za normalno ceno.


v krogu 100 m proč od ilicha imaš pet šiptarjev, ki ti prodajo kepico za 1,2 eur. nikomur ni treba h ilichu na sladoled. tisti, ki grejo tja, že vejo zakaj

zame je boljši pri Lastovki, vi pa kar k Ilichu

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/to-je-najboljsi-sladoled-v-mariboru-po-izboru-bralcev-mariborinfo/166635


masa še nikoli ni bila merilo za kvaliteto.

Navadno izkoriščanje bedakov. NIKOLI ne bi dala 2eura za eno usrano kepico. Za ta denar dobim 2l sladoleda.

To je zato, ker večina sploh ilicha ne pozna, ker je to ena sama slaščičarna na eni lokaciji, Lastovka je pa veriga z najmanj 5 kioski po Mariboru, masovni štanc kot mcdonalds. Kvaliteta je pa kot noč in dan v prid ilichu, pri sadnih sladoledih je tudi vredna razlike v ceni.

Če me zanima cena pri sladoledu, sicer raje zavijem v trgovino, kjer dobim liter za tako ceno kot je kepica pri Lastovki (in dva litra za ceno kepice pri Ilichu).

Poznam Fridin sladoled (jedla na Ptuju) in mi je bil zelo všeč.

Če sem prav razumela, je ta Frida v bližini in če nimajo tudi oni takih cen, bo ta Ilich hitro šel rakom žvižgat.

Me pa še nekaj bega, kepica za toliko denarja v Mariboru… Kaj niso tam sami revni, kako se potem lahko obdrži slaščičarna s tako ceno sladoleda?

Ker ima dober sladoled in ne cilja na kupce, ki se vsak dan bašejo z umetnimi aromami za male pare, ampak za občasno si privoščit malo drugačen in naraven sladoled, ki ima dejansko konkretne kose sadja not.

Pa tud najbolj revni mariborčani niso tako revni, da si ne bi mogli privščiti kepice sladoleda za 2 €, saj niso vsak dan tam.

Če jim kot slaščičarni uspeva že 109 let, verjetno vedo, kaj počnejo …

Pa še nekaj besed o samem sladoledu:
‘Ne kepice, kepe sladoleda

Včasih je veljalo, da si pri Ilichu proslavil svojo prvo plačo, danes pa so njihovi stalni gosti dosti mlajši. »To je zaradi sladoleda,« pravi Mira, ki je mladih vedno nadvse vesela. »Namesto na pivo pridejo po pouku k nam na sladoled

Na res velike kepe sladoleda. S sladoledom je Klemen že osvojil naziv državnega prvaka, z evropskega tekmovanja se je vrnil kot podprvak. »Tekmovanja me motivirajo, da razvijam nove stvari, vedno me zanima tudi, kako se razvija stroka, kaj delajo kolegi.« V domači slaščičarni je največ povpraševanja po okusu piškotek, mango, leš­nik, vanilja. Klasika, ki jo je izpopolnil. Občasen izziv mu ponudijo gostinci, za katere je že ustvaril sladoled z okusom hrena, tartufov, ingverja, poseben izziv sta bila sladoleda z viskijem in camparijem.’
https://govori.se/zanimivosti/slascicarna-ilich-v-mariboru-sladko-sticisce-druzenja-in-kulture/

Hodim občasno v ilicha, pa moram priznat, da ni nič posebnega glede na ostale sploh pa ne za 2, 10 evra..V lastovki sem našla dolgo kocino in od takrat me ne vidijo več. Tako da najraje kupim sladoled zapakiran v trgovini, se mi zdi še najbolj higienski in neoporečen. Tudi otroka imata rajsi lučko ali kornet iz trgovine.

Sami revni hehehe, na katerem koruznem polju si pa ti zrasla :-)))))))



ti moraš bit pa ali iz Ljubljane ali nekje bogu iza nogu, kar je v Sloveniji skoraj isto.
Od kod ti ideja, da so v Mariboru sami revni? Štajerska je kot regija statistično gledano malo na psu, ker je gospodarstvo v riti, imaš pa v Mariboru ravno toliko, če ne še več preserantov kot v Ljubljani. Predvsem določeni privatniki so tukaj močnejši kot v Ljubljani in zaledju. Ogromno ljudi dela tudi v Avstriji. Denar je, ne skrbi, razlike med bogatimi in revnimi pa tudi že zelo velike.

Kadar grem v Maribor, ki mi je, sploh poleti, zelo pri srcu (pa nisem edina Ljubljančanka, ki ji je všeč), grem skoraj vedno k Ilichu na sladoled. Ne le zaradi okusa; tudi zaradi tradicije, ker slaščičarna diha nekaj starega gosposkega Maribora.

Kadar grem v Maribor, ki mi je, sploh poleti, zelo pri srcu (pa nisem edina Ljubljančanka, ki ji je všeč), grem skoraj vedno k Ilichu na sladoled. Ne le zaradi okusa; tudi zaradi tradicije, ker slaščičarna diha nekaj starega gosposkega Maribora.

V mariboru že dolgo ni ” samo ” revščina, oziroma je sploh ni bilo. Vidim samo pri otrocih v šoli, kaksni avti, kakšne firme cunj, kam se hodi na dopuste. Dosti res vpliva tudi delo v avstriji.

To ni nobeno izkoriščanje, ker te nihče ne sili, da greš tja na sladoled. Po mili volji lahko greš v trgovino ali h šiptarju na “usrano” kepico za 1,20€ polno umetnih arom, barvil in preveč sladkorja. V tej slaščičarni gre za drugačne vrste sladoled, za katerega je cena 2,10€ popolnoma primerna. Gre za sladico, ki si jo privoščiš tu in tam in takrat tudi z veseljem plačaš en “usran” evro več.
Sicer pa tudi če v trgovini kupiš kvalitetnejši sladoled, boš plačala več kot 2 evra.

Pregovorno velja, da so v Mb “revni”, slabo situirani, brez denarja, da nimajo za jesti…. Gotovo so izjeme, samo da lokal preživi ob takšni ceni sladoleda, mora biti kar nekaj ljudi pripravljenih plačati tako ceno.

Drugo je, če je to neka XXL kepica – in to izrecno naročiš…, samo ali lahko naročiš tudi navadne velikosti in jo dobiš npr. za 1,20 €

New Report

Close