Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Meni je bilo pa všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte

Trgovine so bile včeraj zaprte in v soseski se je to takoj poznalo, ni bilo jutranjega brnenja vozil, ki so sicer na nedeljo, torej je kar nekaj ljudi več ostalo doma.

Mislim, da bi se takega delovnega časa vsi hitro privadili, tako da zaradi mene so lahko trgovine vsako nedeljo zaprte.

Lahko tudi tako kot v Avstriji, se vse zapre že v soboto ob 18. uri in do ponedeljka vse zaprto.

Kako pa vi gledate na to, še posebej me zanima, kaj menite tisti, ki dejansko delate v trgovinah.

Ja, delam v trgovini in meni bi bilo super, če bi bile vse trgovine ob nedeljah zaprte. Zaradi tistih par € pri plači ne bomo pocrkali, če ob nedeljah ne bi delali.

Za članek Slovenskih novic? Koliko plačaš?

nova
Uredništvo priporoča

Za članek Slovenskih novic? Koliko plačaš?

Meni pa ni bilo všeč, da so bile trgovine včeraj zaprte. Tudi nasploh mi ne bi bilo všeč, da bi bile trgovine ob nedeljah zaprte.

Sam povem. Svoboda govora pa to. Demokracija, kjer ima vsak svoj glas (enega).

Ha ha, ne, raziskujem za politično stranko, SLS je že tukaj našel idejo, da otroci ne bi pisali nalog.

Vrnimo se nazaj na temo.

Seveda, vsakdo lahko ima svoje mnenje. Me pa zanimajo tvoji argumenti, zakaj ti ne bi bilo všeč, da bi bile trgovine ob nedeljah zaprte.

Meni se je zdelo, da se je prav čutila ena taka umirjenost med ljudmi.

So pa Albanci v svojih trgovinah včeraj verjetno precej zaslužili… 😉

Seveda, vsakdo lahko ima svoje mnenje. Me pa zanimajo tvoji argumenti, zakaj ti ne bi bilo všeč, da bi bile trgovine ob nedeljah zaprte.

Meni se je zdelo, da se je prav čutila ena taka umirjenost med ljudmi.
[/quote]

Ker ne maram cerkvenega rovarjenja.


to, da so pri nas za naše državne praznike odprte (ala 27.4. in 2.5. in 2.1.) za tuje državne praznike oz. cerkveni praznik jo pa zaprejo – hinavstvo in nespoštovanje naših državnih praznikov… naj bodo zaprte naprej obvezno za vse naše državne praznike in zaradi mene tudi za Binkošte – me ne moti. Point vidim v tem,da naj trgovci spoštujejo poleg Binkoštov tudi naše državne praznike in imajo takrat trgovine zaprte.

Se štejem med vernike, pa se mi kljub vsemu zdi, da so trgovine včeraj zlorabile cerkveni praznik za zaprtje. Osebno to nedeljo ne bi šla v trgovino, načeloma pa mi ne zdi narobe, če so ob nedeljah odprte. Ogromno ljudi, ob trenutnih delovnih obveznostih namreč kratko-malo ne uspe nabavljati med tednom.

Se štejem med vernike, pa se mi kljub vsemu zdi, da so trgovine včeraj zlorabile cerkveni praznik za zaprtje. Osebno to nedeljo ne bi šla v trgovino, načeloma pa mi ne zdi narobe, če so ob nedeljah odprte. Ogromno ljudi, ob trenutnih delovnih obveznostih namreč kratko-malo ne uspe nabavljati med tednom.

Ne vem, kaj imate ljudje tak fetiš na te trgovine ob nedeljah, pa ne glede na to, ali zagovarjate zaprte ali odprte trgovine.
Živim v turističnem kraju in pri nas je bila trgovina ob nedeljah odprta še v globokem socializmu. Enako je bilo na Hrvaškem, kjer smo kampirali. Zdaj jih je pač odprtih nekaj več, big deal. Saj se je kaj drugega tudi spremenilo odtistihbod.

Ne vem, kaj imate ljudje tak fetiš na te trgovine ob nedeljah, pa ne glede na to, ali zagovarjate zaprte ali odprte trgovine.
Živim v turističnem kraju in pri nas je bila trgovina ob nedeljah odprta še v globokem socializmu. Enako je bilo na Hrvaškem, kjer smo kampirali. Zdaj jih je pač odprtih nekaj več, big deal. Saj se je kaj drugega tudi spremenilo odtistihbod.



Kaj ne uspejo nabavljati med tednom? S čim so pa tako zaposleni vsak dan od jutra do mraka? V nedeljo imajo pa naenkrat vsi čas za štacune?


Nisi ravno pretirano pametna saj vsak svoj prispevek tukaj podvajaš…

Jaz osebno sploh opazil nisem. Ponavadi nimam nekega posebnega interesa ob nedeljah hodit v trgovini, je drugega lepšega za videt več kot dovolj.

Res je!
Ker sem dan prej pozabil kupit kruh, sam pa ga tudi nisem pekel, ker sem bil v gosteh… sem včeraj kar nekaj časa iskal kruh. Seveda sem ga na koncu našel v albanski pekarni…

Jaz se pa ne štejem med vernike, pa se mi kljub temu zdi, da pri tem, da so trgovine odprte od ponedeljka do sobote do 21. ure zvečer, ne more bit nobenih objektivnih ovir, ki bi preprečevale nakup vsega potrebnega v tem časovnem okviru.

Sicer čisto fajn, da so ob nedeljah trgovine odprte, priznam, da grem pogosto kaj v nedeljo kupit. Po drugi strani se mi zdi pa naravnost absurdno, kako imajo nekateri ogromne težave s tem, da so trgovine kdaj kakšen dan zaprte, in jim to kao poruši cel sistem.

Dokler ne bodo po zakonu zaprte še bencinske, pekarne, gostilne, burekarnice itd., se o čem drugem kot o hinavščini zagovarjajočih, sploh ne moremo pogovarjati.

Aja – glede odprtja/zaprtja… tudi meni prav pride, če so odprte.

Predvsem ker mi za razna potepanja ni treba hrane pripravljati vnaprej – pač pa lahko kjerkoli že smo – zavijem v trgovino po sendviče, vodo, sadje, itd.
Sploh za kolesarjenje prav pride, da ni treba hrane vlačiti s sabo.

Za doma mi je pa precej vseeno, ker se precej redko zgodi, da bi nam kaj zmanjkalo točno v nedeljo. Čeprav je odprte trgovina v bližini vseeno priročna stvar, če se ravno pojavi kakšna potreba.

Pri nas v naselju je bil kolaps, imamo 3 pekarne, v vseh je bila dopoldan kolona ljudi daleč na cesto in preko nje.

Kolaps, ker so bile štacune en dan zaprte? Za crknit…. :)))

Res je!
Ker sem dan prej pozabil kupit kruh, sam pa ga tudi nisem pekel, ker sem bil v gosteh… sem včeraj kar nekaj časa iskal kruh. Seveda sem ga na koncu našel v albanski pekarni…
[/quote]

tak človek, ki “pozabi” na kruh, bi moral biti kdaj lačen!

V petek ponavadi kupim kruh in nekaj sadja,zelenjave. Potem do torka pojeva, kar je zaloge doma. Na splošno ne jeva veliko,zato bi lahko zaradi mene bile trgovine odprte samo 2x tedensko, recimo torek in petek.

New Report

Close