Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dedovanje po umorjeni osebi

Dedovanje po umorjeni osebi

Sin je problematičen. Odrastel je brez očeta, jaz sem se trudila po svojih najboljših močeh. Ni mi uspelo. Ne gre mu dobro na nobenem področju življenja. Nezadovoljen je, poln zamer, jezen na očeta, zamorjen, osamljen. Vsaka malenkost ga razburi, vsak dan me žali, ponižuje, grozi, ko se mu uprem. Ker hočem, da gre proč, mi grozi, kaj vse groznega bo naredil, vse razbil, požgal, me ubil. Ker dobesedno hitro izgubi živce in je čisto nerazsoden, verjamem v njegove grožnje. Če bi ga kamorkoli prijavila, bi sprožila plaz. Policija itak samo izreče denarno kazen in potem bom sama in nemočna.
Zdi se mi, da se bo hudo slabo končalo. Srce me boli zanj. Še bolj zaradi drugega tudi odraslega otroka, ki je tudi žrtev žalitev in neprestane kritike.

Če mi lasten otrok kaj naredi, če se res zgodi, da me ubije, ali bo dedoval po meni?
Ali morilec deduje po svoji žrtvi?

Mogoče mi bo kdo svetoval naj raje problem rešim, a ga ne morem. Pomoč, delo na sebi, spremembe zavrača, od doma noče na lep način in mi grozi, če bom šla v uradne postopke.

Takih sinov in hčera je ogromno, zlasti iz enostarševskih družin. Nad staršem izvajajo čustveno in fizično nasilje, ponižujejo, ker so samouničevalni do sebe so tudi do starša nad katerega se lahko tako grdo spravijo, da se zgodba konča z dramatičnem koncem. To so nepopisne pijavke, pred katerimi se je najboljše umakniti, če se imaš kam. Ker so brez denarja, ga navadno izsilijo od staršev, zato se jim ni lahko izogniti, vendar poskusiš lahko. Najprej poišči primerno rešitev z menjavo bivanja, šele nato pokliči policijo. Predstavi jim argumente na podlagi katerih lahko nasilnežu izdajo nalog s prepovedjo približevanja. Za tvoje življenje gre ali je bolj problematično dedovanje, ti pa pokojna.

Zakaj je prikrajšan za očeta?

nova
Uredništvo priporoča

A lahko s čimerkoli podkrepiš, da je nasilja največ v enostarševskih družinah…ker takih klobas še nisem slišala.

Pojdi na socialno v pisarno za pomoč odraslim do 65.leta. Pa ji vse povej, da si ogrožena.
Naj se v to vplete CSD in zahtevajo na sodišču zanj en postopek za odvzem poslovne sposobnosti : sodišče bo tak postopek speljalo uradno, vpletli bodo psihiatra sodnega izvedenca, ki bo upošteval njegovo nevarnost, zahteval nadzor in zdravljenje. In v tem času pa bodo grožnje znane vsem. Ti si dolžna to storiti zato, da zaščitiš mlajšega sina, ki je žrtev nasilneža! CSD ti mora stati ob strani!

Hudo je to, kakšnega pametnega nasveta ti ne znam dati.
Morilec pa ne deduje po svoji žrtvi.

Je tako, da je veliko tega v enostraševskih družinah, natačneje ko si puhloglavka lasti otroka. Torej so to produkti najbolj norih ločenk. Tem norim babam se upravičeno vrača, škoda pa je uničenih otrok.

Je tako, da je veliko tega v enostraševskih družinah, natačneje ko si puhloglavka lasti otroka. Torej so to produkti najbolj norih ločenk. Tem norim babam se upravičeno vrača, škoda pa je uničenih otrok.
[/quote]

Je bilo to vprašanje?
Mene tudi to zanima, če morilec deduje po svoji žrtvi?

Je bilo to vprašanje?
Mene tudi to zanima, če morilec deduje po svoji žrtvi?
[/quote]

Morilec NE DEDUJE po svoji žrtvi, ker ga sodišč razglasi za dedno nevrednega. Pravzaprav niti n rabi biti pravi morilec, ampak je dovolj samo poskus umora / uboja. Pa še kaj drugega šteje v dedno nevrednost.

Zakon o dedovanju

Dedna nevrednost
126. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)

Nevreden je, da deduje, tako na podlagi zakona, kot na podlagi oporoke, in da karkoli dobi na podlagi oporoke:

1. kdor je z naklepom vzel ali poskusil vzeti življenje zapustniku;

2. kdor je s silo ali grožnjo prisilil zapustnika ali ga z zvijačo pripravil do tega, da je napravil ali preklical oporoko ali kakšno določilo v oporoki, ali mu preprečil to storiti;

3. kdor je uničil ali skril zapustnikovo oporoko z namenom, da bi preprečil izpolnitev zapustnikove poslednje volje, kakor tudi, kdor je ponaredil zapustnikovo oporoko;

4. kdor se je huje pregrešil zoper dolžnost preživljati zapustnika, ki ga je bil po zakonu dolžan preživljati, kakor tudi, kdor ni hotel dati zapustniku potrebne pomoči;

https://zakonodaja.com/zakon/zd/126-clen-dedna-nevrednost

Morilec NE DEDUJE po svoji žrtvi, ker ga sodišč razglasi za dedno nevrednega. Pravzaprav niti n rabi biti pravi morilec, ampak je dovolj samo poskus umora / uboja. Pa še kaj drugega šteje v dedno nevrednost.

Zakon o dedovanju

Dedna nevrednost
126. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)

Nevreden je, da deduje, tako na podlagi zakona, kot na podlagi oporoke, in da karkoli dobi na podlagi oporoke:

1. kdor je z naklepom vzel ali poskusil vzeti življenje zapustniku;

2. kdor je s silo ali grožnjo prisilil zapustnika ali ga z zvijačo pripravil do tega, da je napravil ali preklical oporoko ali kakšno določilo v oporoki, ali mu preprečil to storiti;

3. kdor je uničil ali skril zapustnikovo oporoko z namenom, da bi preprečil izpolnitev zapustnikove poslednje volje, kakor tudi, kdor je ponaredil zapustnikovo oporoko;

4. kdor se je huje pregrešil zoper dolžnost preživljati zapustnika, ki ga je bil po zakonu dolžan preživljati, kakor tudi, kdor ni hotel dati zapustniku potrebne pomoči;

https://zakonodaja.com/zakon/zd/126-clen-dedna-nevrednost
[/quote]

Hvala.
Torej lahko zapustnik tako osebo, ki je nevredna, že prej izloči iz zapuščinske možnosti?
Ga/jo odstrani iz svojega življenja, tudi fizično? Da. Zapusti svoje premoženje drugemu, tudi tujcu, v zameno, da zanj skrbi do smrti?

Ha, donedavno, ali pa še danes, če ga (jo) niso odkrili, je mnogo (predvsem plemstva) dedovalo na način, da so ostarele starše, taste, tašče, dedke in babice,…. enostavno pospravili s kakšnim arzenikom. Lep prikaz je prvi slovenski roman Deseti brat (Jurčič). Pa politične nasprotnike. Tudi Napoleona I.

Pa Vauhnika, Kidriča, Bjediča, Pijadeja, Kraigherja, Stalina itd. Kardelja so celo ustrelili na nekem lovu. Hecno za počit.

Nekaj primerov je, da so insenirali samomor. Primer: Viktor Avbel, Pepca Kardelj, Vida Tomšič, Lidija Šentjurc,….Zato bi jaz samomor okvalificiral kot kaznivo dejanje, ki se denarno sankcionira potomce.

Trdim, da si nihče več ne bi upal narediti samomora.

Je bilo to vprašanje?
Mene tudi to zanima, če morilec deduje po svoji žrtvi?
[/quote]Jp, boš dedovala, če boš tako brihtna, da te ne razkrijejo, da je šlo za umor, kar je pa malo verjetno glede na to, kaj te sploh zanima, se pravi da si naravno tumpasta.😁

polarni sij

V določenih primerih je tako res, kot sam navajaš, v določenih primerih so pa očetje neprimerni za družino in take očete pogosto posnemajo otroci. V takih primerih grozijo in ogrožajo svoje matere na enak način, kot so jih pred ločitvijo ali karkoli ogrožali nasilni očetje oz njihovi možje.


Jp, nekako tako, na sto norih bab v današnjem času, zaradi polne riti priviligiranosti, en slab oče. Tako je nekako razmerje v reali in vidno na vsakem koraku. Posledica norosti babje riti, pa mase uničenih otrok.

Oče po ločitvi ni hotel nobenih stikov. Slab oče z novo posesivno partnerico. Stikom nisem nikoli nasprotovala. Težko je biti sam za vse in še težje je gledati dva otroka kako trpita, ker sta zavržena.

Odvisno kako vzameš in kakšna mama si.Koliko otrok je zrastlo brez očeta, tudi samo z mamo, pa so čisto fajn ljudje.
Če vzameš , da je težko in da kažeš otrokom, da je treba zdaj trpeti – potem trpita.Ponotranjita tvoje mišljenje in vzorec.

Jp, boš dedovala, če boš tako brihtna, da te ne razkrijejo, da je šlo za umor, kar je pa malo verjetno glede na to, kaj te sploh zanima, se pravi da si naravno tumpasta.😁
[/quote]

Tebe je pa res treba blokirati. Ni teme, ki je ti ne poserješ in ponesnažiš s svojimi fekalijami. Enkrat se toliko že napihni, da boš počil. Olajšanje za bližnjo in daljno okolico. Lahko kar sedajle, ne čakaj na jutri.

Nekaj si pozabila povedati, namreč to, da je tvoj otrok bolan, od alkota, drog, tablet, vsega?
Si tu že kaj napravila vdaj sedaj, ko že prej nisi?
Kdaj že ti je zrasel čez glavo, pa nisi ukrepala?
Kak odličen strokovnjak za odvajanje bi vama obema prav prišel, ker agresivnost ni od danes na jutri in brez vzroka.

upanje umre zadnje,

Vsak primer je specifika. V tvojem primeru se zdi, da so to bolj tvoje projekcije. Tvoj bivši pa je labilna osebnost, ki se boji vzpostavitve odnosov z otroci, katere mu preprečuje nova partnerka.

Če je bilo v vaši družini prisotno nasilje, je vse skupaj veliko težje in bolj zakomplicirano, za kar potrebuješ ustrezne strokovne nasvete.


Kake strokovne nasvete neki, komu v podobnem stanju so pa še pomagali? Kar je ločena mama zavozila, ker same ni nič prida in je odraslo, tega živ vrag ne bo spremenil. Morda se grdo sliši, ampak tako je.

Tebe je pa res treba blokirati. Ni teme, ki je ti ne poserješ in ponesnažiš s svojimi fekalijami. Enkrat se toliko že napihni, da boš počil. Olajšanje za bližnjo in daljno okolico. Lahko kar sedajle, ne čakaj na jutri.
[/quote]Jp, verjamem, da je zate realen odgovor zelo moteč, ampak krivda ni na moji strani, zagotovo ne. V špegu se pa nisi sposobno pogledat, da bi vedelo zakaj ti realno povedano ne more bit všeč.😁

Najtežje je bit ženska, ki ostane sama z otroki. Z enim ali pa dvema. Mama je lahko enkratna in v redu oseba, ki se je poročila žal z idiotom. Ostanejo ji, tudi če se od njega loči. Vsaj en od otrok nosi bolj očetov karakter.

Trpite tudi moški, vas je pa manj. Če vas dobijo Slovenčke jugovičke v roke, vas hitro povozjo. Mešanih zakonov ni tako malo, so pa južne vrag in pol. Tudi mlajše Slovenke niso boljše, ponavad je poleg (več od DNK normale) južne krvi.

A bejž no, potem si ne bi čisto vsaka današnja zmešanka lastila otroke po ločitvi in praviloma preprečevala stike z očetom. Tudi serijsko se ne bi ločevale, če bi jim bilo hudo. Tako pa za otroke ne rabijo skrbet, skrbijo vrtci in šole in razna društva, kamor otroke porinejo k aktivnostim, da jim ni treba skrbet za njih. Baba se pa praviloma sploh ne zaveda, da ima otroka, ji je le sredstvo za norenje, zlobo, egoizem in dobivanje preživnine.

Tako žal je v reali in večinsko stanje, sistem možač, ki se imajo za feministke in same nimajo otrok, je pa to omogočil. Seveda se pa ta ničvrednost vrača, ko otrok odrsate, krivi pa vedno drugi, nora, praznoglava lažniva in žleht baba nikoli in si ne bo priznala za nič na svetu, da žanje to kar je sejala. Gajžlo čez rtit vsaki zmešanki, ne pa privilegije in potuho, da je vedno uboga in žrtev, pa se bo pamet hitro začela iz riti prestavljat v betico.

A bejž no, potem si ne bi čisto vsaka današnja zmešanka lastila otroke po ločitvi in praviloma preprečevala stike z očetom. Tudi serijsko se ne bi ločevale, če bi jim bilo hudo. Tako pa za otroke ne rabijo skrbet, skrbijo vrtci in šole in razna društva, kamor otroke porinejo k aktivnostim, da jim ni treba skrbet za njih. Baba se pa praviloma sploh ne zaveda, da ima otroka, ji je le sredstvo za norenje, zlobo, egoizem in dobivanje preživnine.

Tako žal je v reali in večinsko stanje, sistem možač, ki se imajo za feministke in same nimajo otrok, je pa to omogočil. Seveda se pa ta ničvrednost vrača, ko otrok odrsate, krivi pa vedno drugi, nora, praznoglava lažniva in žleht baba nikoli in si ne bo priznala za nič na svetu, da žanje to kar je sejala. Gajžlo čez rtit vsaki zmešanki, ne pa privilegije in potuho, da je vedno uboga in žrtev, pa se bo pamet hitro začela iz riti prestavljat v betico.
[/quote]

Ja, problem je v materah.
Že tvoja je napravila isto napako in še jo počne.
Vzgojila te je tako, da si napravil enako napako in to celo 2x.

Pa še tretjo in četrto bi, če bi našel tako, da bi ponavljal, kajne!
Še tu, na forumu, si iskal in iščeš možnost, da bi jo našel.
Celo zvodnic se poslužuješ!

Moški ste v osemenjevanje teh trap le prisiljeni, nimate lastne volje, ne morete sami odločati, ste izrabljeni.
Verjetno kar s strani svojih zblojenih in puhloglavih mater, ki so vas že od otroštva zlorabljale.

Daš te svoje umotvore svojemu mladoletnemu sinu prebirati?
Ali tudi njemu izbiraš primerno preko zvodnic?

Kako gledaš na to, da tvoja hči raste v puhloglavo in zvodnico?
V izkoriščevalko moških, moškega semena in uničevalko svojih otrok, tvoje krvi?
Saj od take matere, kot je, ne moreš pričakovati drugega?

Ja, problem je v materah.
Že tvoja je napravila isto napako in še jo počne.
Vzgojila te je tako, da si napravil enako napako in to celo 2x.

Pa še tretjo in četrto bi, če bi našel tako, da bi ponavljal, kajne!
Še tu, na forumu, si iskal in iščeš možnost, da bi jo našel.
Celo zvodnic se poslužuješ!

Moški ste v osemenjevanje teh trap le prisiljeni, nimate lastne volje, ne morete sami odločati, ste izrabljeni.
Verjetno kar s strani svojih zblojenih in puhloglavih mater, ki so vas že od otroštva zlorabljale.

Daš te svoje umotvore svojemu mladoletnemu sinu prebirati?
Ali tudi njemu izbiraš primerno preko zvodnic?

Kako gledaš na to, da tvoja hči raste v puhloglavo in zvodnico?
V izkoriščevalko moških, moškega semena in uničevalko svojih otrok, tvoje krvi?
Saj od take matere, kot je, ne moreš pričakovati drugega?
[/quote]

Me res zanima , kaj bo polarni natresel.

New Report

Close