Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Urezal sem se – tetanus

Urezal sem se – tetanus

Urezal sem se pri odpiranju pirovske flaše v steklenici, odpiral sem s ključem od vrat, in je spodrsnilo ob rob pokrovčka. Rana na prstu ni čisto površinska. Sem pa opazil rahlo zarjavelost na robovih pokrovčka. Mislite, da bi lahko bilo kaj narobe? Resno sprašujem.

Če se okoli rane pojavi rdečina, ki se širi po žili navzgor (mimo zapestja proti komolcu, recimo), je velika možnost, da gre za tetanus.
Do zdravnika in na obnovitveno cepljenje.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Saj so vsi cepljeni proti tetanusu že od malega.
A potem je tisto cepljenje brez veze?

nova
Uredništvo priporoča

Saj so vsi cepljeni proti tetanusu že od malega.
A potem je tisto cepljenje brez veze?
[/quote] seveda je, nivo protiteles pada ves čas in enkrat ni več zaščite, zato je treba cepljenje ponoviti ali povsem na novo ali obnovitveno. nauči se še kaj

Kar tako se pa res ne okužiš z bacilom Clostridium tetani. Sploh, če je rana površinska.
Še pri globoki rani morajo biti izpolnjeni res vsi pogoji za okužbo

Kar tako se pa res ne okužiš z bacilom Clostridium tetani. Sploh, če je rana površinska.
Še pri globoki rani morajo biti izpolnjeni res vsi pogoji za okužbo
[/quote]z vsakim virusom ali bakterijo se lahko okužiš TAKOJ, ko pride do prenosa na kožo, kaj šele globje v tkivo ali kri, pojdi se cepit takoj saj ima tetanus dolgo inkubacijsko dobo in cepivo tačas že prime, kar teško mi je brati kaki nevedneži ste nekateri

Tista rjavina na pokrovčku je lahko tudi kaj drugega. Probaj malo umiti če je morda umazanija. Vem da se to včasih nabere prav na flašah pod pokrovčki.

Sicer pa razkuži rano z alkoholom, ali pa šnopcem. Sicr to danes ni več pravilno ravnanje ob poškodbah a vendar naj bi to pobilo vse bakterije tako tetanusove, kot žal tudi dobre bakterije, ki celijon rano. Ampak raje pobit vse kot tvegati. Kakorkoli od mojega cepljenja proti tetanusu je minilo že vrsto let, vmes je bilo že kar nekaj ureznin, tudi z rjavimi stvarmi, pa tetanusa še nisem dobil.

Seveda pa ni rečeno da ga ti ne boš. Če te skrbi pojdi k dohtarju.

Si pustil, da rana dovolj krvavi? Potem te nima kaj dosti za skrbet glede tetanusa. Dohtarji bi pa itak špikali za vsako prasko.

Zdaj si že dve uri mrtev! Ne hodi k zdravniku!

sem si ravno odrezal cel prst po tvojemu nasvetu, sedaj malo počakam, pa upam da vmes ne padem skup. hvala za super nasvet

Ja, je tekla, nekajkrat sem posrkal kri in izpljunil ven, da se je umirilo.

Cepivo proti tetanusu izgubi efektivnost v 5 do 10 letih. Za takole ranico nima smisla panicirat. Poleg tega, a ves da v izrednih primerih lahko dobis tetanus zaradi pika zuzelk, pa zagotovo ne teces ob vskem piku k zdravniku. Bakterija tetanusa ne mara kisika, zato pusti ranico, da do nje pride zrak. Najbolj nevarne rane so, ce stopis v konjski ali kravji drekec, sicer se pa bakterije tetanusa najdejo na prakticno vseh povrsinah.

Saj tetanus ni v rji…ampak v svinjariji, lahko tudi kak hišni parh vsebuje spore. Nevarne so globoke rane, predvsem vbodi ali globoki rezi, kjer kisik nima dostopa. Se pa splača do dohtarja, te bodo cepili proti tetanusu, kar je načeloma koristno in brezplačno. Sicer ni ravno poceni.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Če se ne začne celiti / se čudno počutiš – k zdravniku. Pa ne čakaj zdaj dokler ne boš napol mrtev.

Kar tako se pa res ne okužiš z bacilom Clostridium tetani. Sploh, če je rana površinska.
Še pri globoki rani morajo biti izpolnjeni res vsi pogoji za okužbo
[/quote]

Zato pa pravim: če se pojavi rdečina, ki gre po žili navzgor proti komolcu, je velika možnost, da gre za tetanus. In v tem primeru naj gre do zdravnika in na obnovitveno cepljenje.
Nikjer ne trdim, da ga je že fasal in da bo jutri umrl, no. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Sem se s paro opekla po roki, mehurji niso počili, a so me cepili proti tetanusu. DR je rekla, da sem zdaj za 10 let dobra.

Eni pa res krepko pretiravate. Ce bi se tatanus res tako hitro dobilo, nas sploh ne bi bilo, ker bi vsi ljudje pred izumom cepiva sproti umirali od tetanusa.

A otroke cepijo na vsake 2 ali 3 leta.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A otroke cepijo na vsake 2 ali 3 leta.
[/quote]

Tega pa ne vem. Moj otrok je bil zdaj cepljen proti tetanusu v srednji šoli. Prej se pa ne spomnim.

Na 10 let je treba obnavljati cepljenje. Če se redno cepite, se potem ob takih poškodbah ne sprašujete neumnosti. Jaz se cepim vsake 10 let, moja zdravnica to priporoča vsakemu. Cepljenje je brezplačno.


Cepljenje je brezplačno? Hvala za informacijo, se bom cepila tudi sama.

z vsakim virusom ali bakterijo se lahko okužiš TAKOJ, ko pride do prenosa na kožo, kaj šele globje v tkivo ali kri, pojdi se cepit takoj saj ima tetanus dolgo inkubacijsko dobo in cepivo tačas že prime, kar teško mi je brati kaki nevedneži ste nekateri
[/quote]

Po cepljenju proti Tetanusu se prosti telesa razvijejo v cca 14 dneh tako sa ce nisi prej cepljen je neefektivno in bi moral dobiti inuniglobuline za zascito dokler cepivo “ne prime”. Ampak zdeavniki tega ne povedo saj naceloma imunoglobulinov nimajo na zalogi in samo cepijo. V primeru da si redno cepljen zaleze sicer pa je bolj za obcutek. V casu ko telo razvije dovolj prostiteles se okuzba ze zdavnaj razpase. Podatek s strani infektologa, de ne bi mislil kfo da je na mojem zevniku zraslo.

Tega pa ne vem. Moj otrok je bil zdaj cepljen proti tetanusu v srednji šoli. Prej se pa ne spomnim.
[/quote]

Potem je verjetno dobil 6. dozo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close