Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moški z otrokom od prej

Moški z otrokom od prej

Tiste, ki ste brez svojih otrok in ste v razmerju z moškim, ki ima otroke od prej.
Recimo, da imate ve svoje stanovanje. Kako ste zadeve uredile? Se je moški priselil k vam, ste uredile še prostor za njegovega otroka ?
Koliko ste se vpletle v vzgojo otroka?

Od moških z otroki od prej pa me zanima kaj pričakujete od ženske, kako naj bi se obnašala do vaših otrok.
Pa spet, da ima ta ženska svoje stanovanje in se ne želi priseliti k moškemu. Lahko pa se o k njej oz. da skupaj nabavita stanovanje.

Če se vsi razumete, po tem živite skupaj, ali pri njemu ali pri tebi, vse je v dogovoru. Če pa ti ne sprejmeš njegovih otrok, po tem pa nimaš z njim prihodnosti.

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj ta varianta, da se jaz priselim k njemu in k njegovim otrokom takoj odpade.
Lahko pa se on k meni priseli oz. da skupaj kupiva stanovanje.

In kje je mama otrok? Je ni v sliki? Je umrla? Ker samo, če je umrla, se mogoče ti lahko kaj vtikaš v vzgojo, sicer pa otroke še vedno vzgajata oče in mama, čeprav sta lahko ločena.

Zakaj si si izbrala tipa z otroki od prej? Ker si mazohistka? Kaj ti je tega treba? Si rada vedno številka 2 ali 3 ali 4? Uživaš v tem?

In kje je mama otrok? Je ni v sliki? Je umrla? Ker samo, če je umrla, se mogoče ti lahko kaj vtikaš v vzgojo, sicer pa otroke še vedno vzgajata oče in mama, čeprav sta lahko ločena.

Zakaj si si izbrala tipa z otroki od prej? Ker si mazohistka? Kaj ti je tega treba? Si rada vedno številka 2 ali 3 ali 4? Uživaš v tem?
[/quote]

Mama je živa. Otroci so večinoma pri mami. Občasno pa seveda tudi pri očetu. In ta občasno me zanima kako zgleda.
Nikakor ne bi šla na dom nekoga, ki ima otroke in tam stanovala. Niti ne bi imela moškega, ki ima otroke ves čas pri sebi.
Zakaj moškega z otroci od prej? Ker pri 40ih zelo težko najdeš moškega brez otrok.

Če bi bil ločen zdaj v tej situaciji ko imam otroke, o ženskah brez otrok sploh razmišljal nebi. To, dokler so otroci relativno mali ne gre skupaj, ker človek brez otrok težko razume kaj pomeni odgovornost ki jo imaš kot starš in koliko časa gre za to in kako malo časa v tem obdobju dejansko sploh ostane za druženje. Če imata oba isto situacijo, pa se lahko počasi počasi zgrafi nov odnos. Samski brez otrok mora dobro vedeti v kaj se pidaja in mu to ustreza, samski z otroki od prej pa postavljene meje in počiščeno preteklost…

Naj še jaz opišem svojo situacijo.
Sem eden izmed takih, ki je ločen ima dva otroka od prej (sedaj 7 in 8 letni).
Z bivšo imava skupno skrbništvo, pri vsakem sta po 1 teden, ostala sta v isti šoli in bi bilo nekako težko se zaradi otrok odseliti kam dlje.
Moja nova partnerka brez otrok je to razumela in se je preselila k meni (ima tudi svoje stanovanje 25km stran). Otroka sta jo zelo sprejela in sem vesel zaradi tega.
Zaenkrat še živimo v hiši mojih staršev v zgornjem nadstropju , se pa urejajo dokumenti za gradnjo nove hiše nedaleč stran.

Moški, ki imate otroke od prej, ste večinoma kurbirji in nesposobneži za življenje.

Moški ki imate otroke od prej, so ženske z razlogom pobegnile od vas, sploh če izgledate solidno in imate lepo plačo. Mojega je mati na usta lubčkala pri 37letih in pozabla sem, da me je nekaj motilo na njem… nevem kaj… čez čas ko sma končala sem prišla do družbe, s katero se je tudi medtem ko je bil z mano zadeval po službi kolikor se je dalo z travo… meni pa tvezo da nima keša in škrtal: za travo in čike pa ima keš ker je zanj. Motila me je tudi njegova mati, ki je nešolana in nerazgledana Bosanka…in je sinu zrihtala delo v Avstriji v proizvodnji, ker če je ona delala v proizvodnji potem Bog nedaj da sine konča kako šolo in dela kaj več kot ona…itd..
Nesposoben je, zadrogiran bedak.

Moški, ki imate otroke od prej, ste večinoma kurbirji in nesposobneži za življenje.
[/quote]

Tudi nedružinske babje koze se najdejo.

No, jaz sem bolj ziheras in v skupen nakup ne bi šla. Ne vem, midva imava vsak svojega otroka. On je prišel k meni, lastnega nima nič. Njegov otrok je na obisku, ne ostaja tukaj. Je sicer tudi še premajhen. Da mu uredim sobo ni prostora, mojemu otroku pa ne mislim v sobo dajat se enega otroka, sploh ker je med njima 12 let razlike. Se pa pogovarjava, da bi si uredila hišo pri moji babici. In tudi razmišljam kaj pa bo, če partner umre, sin je dedič jaz bom mu pa dejansko morala izplačati hišo, ki jo je zgradila moja družina. Ne vem.

Na tvojem mestu bi pred skupno selitvijo razmislila o reševanju težav ki se bodo otroci so lahko. Nor skupaj živita, pri tebi, on umre ti pa moraš izplačati njegovega otroka, čeprav je stanovanje v celoti tvoje. Ampak saj veš, skupno življenje, skupna vlaganja in je ta otrok do tega upravičen.

Če je uspešno ločen še nekak in ima rešeno premoženje. Poznam osebo, ki je to urejala sedem let pri odvetnikih, tožilcih, sodiščih itd… ker možakar ni bil tega sam sposoben naredit.

Moške reve po navadi nabašejo na mame, da jih rešujejo s plenic. :), vzgojijo na novo.

Kako je tem nesposobnim moškim uspelo oploditi cvet inteligence in popolnosti?

99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takšnih moških ima otroke samo zato, ker se je dama odločila, da bo pravi. In je zanosila kljub kontracepciji, ….. jah seveda …

Še kot mlada sem spoznala nekoga z otrokom. Zdel se mi je ok in me otrok ni motil. Ampak, jaz sem bila lahko samo zastonj varuška, pa skuhala sem lahko kaj, pa kaj pospravila. Nisem se smela v nič vtakniti, nič reči, da me moti, prenašati in razumeti vse njihove zdrahe, prenašati nevzgojenost otroka, histerične izpade njegove bivše…ko se spomnim za nazaj, me kar strese.


otrok je kvečjemu upravičen v toliko koliko je on vlagal v to stanovanje, torej samo, če sta ga skupaj prenavljala in mu povečala vrednost,… torej nikakor in pod nobenim pogojem ni njegov otrok dedič tvojega stanovanja.
če se to stanovanje prenavlja,da se mu poveča vrednost in tvoj partner vlaga pri tem… je otrok kvečjemu med dediči (skupaj še s tabo in vajinim skupnim otrokom) polovice te vrednosti povečanja oz. njegovih vložkov… nikakor pa ne stanovanja v celoti. nikoli in nikdar. ker tudi stanovanje v celoti ni bilo nikoli pisano na tvojega partnerja… in enako velja za babičino hišo. V kolikor gre za dediščino – je to tvoja samo tvoja in se ne šteje k partnerju nikoli tudi po zakonu ne…
če jo gresta tako nepremičnino prenavljati skupaj je njegovega polovico vrednosti prenove…

Torej če se hipotetično v hišo ali stanovanje za namen prenove vloži 20.000… je od partnerja 10.000 minus amortizacija obnove, no in ta za amortizacijo zmanjšan znesek dedujete potem ti, tvoj otrok in njegov otrok…


otrok je kvečjemu upravičen v toliko koliko je on vlagal v to stanovanje, torej samo, če sta ga skupaj prenavljala in mu povečala vrednost,… torej nikakor in pod nobenim pogojem ni njegov otrok dedič tvojega stanovanja.
če se to stanovanje prenavlja,da se mu poveča vrednost in tvoj partner vlaga pri tem… je otrok kvečjemu med dediči (skupaj še s tabo in vajinim skupnim otrokom) polovice te vrednosti povečanja oz. njegovih vložkov… nikakor pa ne stanovanja v celoti. nikoli in nikdar. ker tudi stanovanje v celoti ni bilo nikoli pisano na tvojega partnerja… in enako velja za babičino hišo. V kolikor gre za dediščino – je to tvoja samo tvoja in se ne šteje k partnerju nikoli tudi po zakonu ne…
če jo gresta tako nepremičnino prenavljati skupaj je njegovega polovico vrednosti prenove…

Torej če se hipotetično v hišo ali stanovanje za namen prenove vloži 20.000… je od partnerja 10.000 minus amortizacija obnove, no in ta za amortizacijo zmanjšan znesek dedujete potem ti, tvoj otrok in njegov otrok…
[/quote]
če partner ni vpisan kot solastnik nepremičnine – ki jo je ona imela že prej oz. jo je podedovala v času veze, bi moral njegov otrok dokazovati ta vlaganja posebej in povečanje vrednosti, če bi hotel iz tega sploh kaj dedovati.

New Report

Close