Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oporoka

Oporoka

Malce čuden trenutek za tako vprašanje vendar me zanimajo praktične izkušnje na tem področju. Namreč, vso svojo lastnino bi zapustila tretji osebi. Nikakor in pod nobenim pogojem ne sestri in njeni družini. Otrok nimam. Sama sem že bila priča izpodbijanju oporoke, ki je bila napisana lastnoročno, podpisali sta jo 2 priči….je bilo kar neprijetno in kruto. Plačala bi notarsko oporoko in hranjenje.
Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo namignil na kaj naj bom še posebej pozorna, kakšne praktične izkušnje,karkoli…ker eno so navodila/zakoni/obrazci, drugo pa dejansko stanje ..

Hvala za pomoč in nasvete.

Ne delaj oporoke, ker jo lahko dediči izpodbijajo, naredi darilno pogodbo ali pogodbo o dosmrtnem preživljanju. Sem tudi sama ravno v urejanju teh stvari.


oporoko napišeš pri notarju, ta jo vnese v register oporok in deponira. to je to

sestra in nečaki niso nujni dediči in ne morejo ničesar zahtevat

Zakaj iščeš namige, če ti notar da gotove odgovore na tvoje dvome.

Sestra res ni nujni dedič, če ima svoja sredstva za preživljanje.

Očitno si precej na začetku procesa, če stresaš take neumne.

Sestra je dedic drugega dednega reda in v kolikor ti napises oporoko, ona nima pravice zahtevati nic, niti nujnega deleza. In to neodvisno od tega ali ima sredstva za prezivljanje ali ne. Torej cetudi jih nima, ob napisani tvoji o poroki, nima pravice zahtevati nic.

Sestra je dedic drugega dednega reda in v kolikor ti napises oporoko, ona nima pravice zahtevati nic, niti nujnega deleza. In to neodvisno od tega ali ima sredstva za prezivljanje ali ne. Torej cetudi jih nima, ob napisani tvoji o poroki, nima pravice zahtevati nic.
[/quote]

Tule pravijo drugače. Tvoje pojasnilo?

Nujni dediči so:

pokojnikovi otroci in posvojenci,
pokojnikovi vnuki,
pokojnikovi starši,
pokojnikov zakonec oz. izvenzakonski partner.
Dedi in babice ter bratje in sestre pokojnika so nujni dediči le tedaj, če so trajno nezmožni za delo in nimajo potrebnih sredstev za življenje.

Ne vem kaj je zate neumno. Meni bo notarka naredila pogodbo o dosmrtnem preživljanju na hčerko, zato da stanovanje v celoti ostane njej. Imam še sina, kateremu sem že rešila stanovanjski problem in zato se mi ne zdi fer, da bi po moji smrti zahteval še kaj. Pri denarju se pa tako vse začne in konča.
Vsakemu nekaj in to je to.

hčerka ali nečakinja ni eno in isto pri dedovanju. preden se javljaš za pravne nasvete, bi se mogoče morala še o čem izobrazit

Ti se pa nauči razlikovati kaj pomeni dedovanje in kaj pomeni pogodba o preživljanju, saj bi kaj rekla, a se ne spuščam na nivo primitivcev.

meni je vse to jasno
tebi ni jasno, zakaj je v tvojem primeru potrebna pogodba o preživljanju, v primeru avtorice pa ne.


In zakaj je sin dobil stanovanje, hči pa ga mora odslužiti?

New Report

Close