Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strah pred rotvajlerjem

Strah pred rotvajlerjem

Sem že pred dnevi spraševala o rotvajlerjih.Saj so si sosedje nabavili par med parcelama pa je mogoče metrska žičnsta ograja.Najbolj nas skrbi da bi lahko preskočila ograjo sploh ko so pri nas obiski, otroci…Ste že odgovorili da lahko ampak bi me še kakšen odgovor zanimal.
Hvala

Ne razumem, kaj bi še rada vedela. Odgovor si dobila. Moj nasvet je, postavi višjo ograjo.

Moj odgovor je, ne paničari! Zakaj panika?
Če je pes dobro vzgojen, je vsaka skrb odveč.
Pravim pa, boj se ljudi. Pri ljudeh je treba bit previden, bolj kakor pri psih!

Prav si povedal. Vsaka skrb je odveč ČE! je pes dobro vzgojen. In teh je malo. Kakšni so tile v avtoričinem primeru ne vemo in mogoče ne ve niti sama, če so psi k hiši komaj dobro prišli.

Sam en pes se drugač obnaša kot dva skupaj.

saj metrska ograja ne nudi nobene zaščite, v kolikor psa nista v pesjaku in prosto tekata okoli. Jaz bi se na vašem mestu pogovorila s sosedi. Kot je že napisano zgoraj – dva psa je drugače kot en pes.

saj metrska ograja ne nudi nobene zaščite, v kolikor psa nista v pesjaku in prosto tekata okoli. Jaz bi se na vašem mestu pogovorila s sosedi. Kot je že napisano zgoraj – dva psa je drugače kot en pes.
[/quote]

In kaj njo briga ce ima sosed na privat dvoriscu psa spuscenega? Najboljs da jo se poklice, ce gre lahko srat. Moj sosed ima staforda. En teden jr lajal name, ko se me je navadil bi me pa najraje polizal do nezavesti.

In kaj njo briga ce ima sosed na privat dvoriscu psa spuscenega? Najboljs da jo se poklice, ce gre lahko srat. Moj sosed ima staforda. En teden jr lajal name, ko se me je navadil bi me pa najraje polizal do nezavesti.
[/quote]

Saj je ne briga, če ima spuščenega. Briga jo le, ali obstaja možnost, da se psa znajdeta na njenem dvorišču. Za svoje dvorišče se pa menda ima pravico brigati, kajne?

Saj je ne briga, če ima spuščenega. Briga jo le, ali obstaja možnost, da se psa znajdeta na njenem dvorišču. Za svoje dvorišče se pa menda ima pravico brigati, kajne?
[/quote]

Točno tako, da se ima pravico brigati za NJENO dvorišče, sosedovega pa naj lepo pusti na miru. Če je obsedena s strahom, naj si postavi višjo ograjo.
Imam 2 psa, plečne višine cca 65 cm ( primerljivo z rotvajlerjem), ograjeno posestvo z ograjo 125 cm. Psa bi jo lahko z lahkoto preskočila, če bi imela željo. Jima ne pride na misel. Ograja je njuna meja in pika. Tudi če pustimo na stežaj odprta vrata za avto v širini 4 metrov, prideta do navidezne meje in se ustavita.
Z obema treniramo agility, starejši je evropski prvak, sta tudi reševalna psa, navajena na vse mogoče terene, z lahkoto preskočita zid 2,5 m ( z vmesnim odrivom po zidu seveda), tako da
bi glede na avtoričino fobijo morali postaviti 3 metersko ograjo….. 🙂

Potem pa naj postavi visjo ograjo pa stvar resena, ce ze tak boji. Ceprav pes kar sam od sebe ne bo kar preskocil ograje pa raztrgal vse na drugi strani. Folk sploh ne pozna lastnosti neke pasme pa kar lapa bedarije po netu.

jaz bi si dala 2,5m železno ograjo z špriklami na vrhu. Navgravžno je gledat te slinaste psihotične pse. Da ti pa oni otroke, ki tekajo kot plen opazujejo je pa nemogoče niti miren in sproščen. Bolniki od sosedov. Kar trop rabijo a? To je pa sploh lovski nagon. V krdelu je pes zver in ne človekov ljubljenček.

Taki osebki kot si ti, bi rabili ograjo, da se drugi zaščitijo pred njimi.
Sicer pa avtorici nihče ne brani narediti višje ograje, seveda če to dovoljuje občinski predpis!
Obstaja pa vrsta antipsihotičnih zdravil, tudi za zdravljenje paranoje!

Točno tako, da se ima pravico brigati za NJENO dvorišče, sosedovega pa naj lepo pusti na miru. Če je obsedena s strahom, naj si postavi višjo ograjo.
Imam 2 psa, plečne višine cca 65 cm ( primerljivo z rotvajlerjem), ograjeno posestvo z ograjo 125 cm. Psa bi jo lahko z lahkoto preskočila, če bi imela željo. Jima ne pride na misel. Ograja je njuna meja in pika. Tudi če pustimo na stežaj odprta vrata za avto v širini 4 metrov, prideta do navidezne meje in se ustavita.
Z obema treniramo agility, starejši je evropski prvak, sta tudi reševalna psa, navajena na vse mogoče terene, z lahkoto preskočita zid 2,5 m ( z vmesnim odrivom po zidu seveda), tako da
bi glede na avtoričino fobijo morali postaviti 3 metersko ograjo….. 🙂
[/quote]

Se strinjam, če se boji, naj postavi višjo ograjo. Ne razumem pa zakaj tako buren odziv, pa nekdo komentira o neki napsihiranosti. Ne vem kdo je napsihiran. Avtorica samo sprašuje ali je možno, da pes preskoči ograjo. Nič drugega. Niti ne žali sosedov, niti psov, niti ne izvaja, da je sosed tisti, ki bi moral poskrbeti za večjo varnost, nič od tega. Samo sprašuje, ali lahko pes ograjo preskoči, pa bo nekatere kar kap od ihte. Kdo je torej napsihiran?

Glede na meter visoko ograjo te opraviceno skrbi. Sama imam tri pse, eden je primerljiv rotvajlerju in bi me v vasem primeru tudi skrbelo. Sicer ta vecja ne preskoci niti pol metra, ta srednja pa prepleza mrezo kot macek.
Upam, da se z sosedi razumete in se boste lahko pogovorili.
Pri nas je bilo podobno in ker so si sosedi kupili mini psa, jih je bilo strah in smo se dogovorili, skupaj podrli takratno ograjo (mreza+malo zive meje), in postavili novo, bolj varno za njihovega minija, financirali smo pol pol.

Se strinjam, če se boji, naj postavi višjo ograjo. Ne razumem pa zakaj tako buren odziv, pa nekdo komentira o neki napsihiranosti. Ne vem kdo je napsihiran. Avtorica samo sprašuje ali je možno, da pes preskoči ograjo. Nič drugega. Niti ne žali sosedov, niti psov, niti ne izvaja, da je sosed tisti, ki bi moral poskrbeti za večjo varnost, nič od tega. Samo sprašuje, ali lahko pes ograjo preskoči, pa bo nekatere kar kap od ihte. Kdo je torej napsihiran?
[/quote]

Teli motenci,ki niso ”complete” oz osebnostno realizirani ce si ne nabavijo rotvajlerjev, bordojce, staforde, pitbule, mastife in podobno sranje od zvali. Tem vec kot ocitno velik manjka v glavi. To bo potrdil vsak psihiater..tako da samo stran od takih motencev.

New Report

Close