Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko te okolica izloča, ker nisi "v trendu"

Ko te okolica izloča, ker nisi "v trendu"

Dogaja se mi slednje…

Imam malenkost bolj konservativen okus a to ne pomeni da zavračam novitete. Seveda rad prisluhnem dobremu komadu današnjega časa, še raje pa stari uspešnici… me pa dostikrat družba odrine v smislu “omg kdo to še gleda/posluša”… tudi za obleko sem fasal kritiko češ “kdo to še nosi”…

Čudna plehka družba ali sem jaz tu fosil? Vem da obstaja subkultura hipsterjev ki nostalgijo pelje v ekstrem ampak vseeno… Mislim, kaj se vsi vejo tok vtikat v druge a sami sebe ne vidijo, kako nesramno oholo izpadejo.

Fak, no ljudje…

Da se razumemo. Mate lah svoje mnenje o drugih sam ni pa tega treba javno na glas pred vsemi izjavljat. To je dobesedno sramotenje na prangerju za brezveze. Kot da je človek kužen če ni čist po standardu.

Ne oziraj se na mnenja, ki ti ne sedejo. Saj čutiš, kaj ti je prav in kaj ne. Nimaš kaj zgrešit, če si sam svoj! Okolica bi te rada oblekla v svojo uniformo, ki niti približno ni po meri vseh ostalih.
Samo malo bolj verjemi vase, pa bo.

če poslušaš Betlese, Rolinge, ZZ top, Pink floyd, Bruce-ja, yugo pop rock itd. si svetovni car, za drugo si pa predstavljaj tako, boli te qurac…..

Čudna plehka družba ali sem jaz tu fosil?

Ne vem, če je tvoja družba plehka ali pa si ti zadrt in vzvišen, pa te zato izločajo z izgovorom, da nisi v trendu.

Nisem po standardih, sem res daleč od njih, včasih celo nalašč, a me nihče ne izloča, ker se nikdar ne delam norca ali zgražam nad okusom in mnenjem drugih.
Ok, sem 45 in recimo da je moja družba malo zrelejša, a imam 3 mladeniče, ki tudi niso po standardih, naš dom je vedno poln njihovih vrstnikov in kakor jih poznam, so si med seboj karakterno zelo različni, imajo različne interese, različne cilje v življenju, a se sprejemajo take, kot so in so veliki prijatelji kljub vsem razlikam.

Premisli malo o tem, kakšen si ti do družbe.
Premisli tudi o tem, kako si se sploh znašel v tej družbi.

Oni so pač taki in se imajo vso pravico družiti z ljudmi po svojem okusu in izbiri. Na srečo imaš to pravico tudi ti. Verjetno se ne ujemate ne po zunanjih atributih ne po notranji energiji in ne vem, zakaj se sploh siliš mednje.
Imam dva otroka, enega bolj trendovskega in enega malo zunajserijskega, pa imata oba vsak svoj krog ljudi, v katerem se dobro počutita, presečišč med njunima krogoma pa skoraj ni, so si preveč različni, in tako eden kot drugi bi bil verjetno zelo nesrečen v tujem krogu …

Glej, v to, da se oblačiš “zunaj standardov” moraš vložiti kar nekaj truda. Lažje je slediti modi, večina trgovin ima na zalogi itak samo trenutni trend.
Torej to počneš zavestno, zato, da bi se ločil od množice. Ni problema, samo potem sprejmi tudi posledice, od nekdaj je bilo tako da so ljudje sumnjičavi do drugačnosti in da lažje sprejmejo uniformiranost.

Ne obremenjuj se z okolico, ki ne zna mislit s svojo glavo in človeka sprejemat takega kot je. bi rekla, da na to ne moreš vplivat.. tisti, ki ji pa boš všeč, boš pa zaradi tebe samega ne pa zaradi tega ker imaš raje drugačno musko, filme, oblačila.. kot jih trend narekuje.
Aja- sem ena tistih, ki trendom ne sledijo. 🙂

Samo ljudje… precej navadne sorte.

Imaš 2 možnosti:
1. Menjaš družbo / okolico za takšno kjer je trend to, da nisi v trendu
2. Menjaš družbo / okolico za takšno, kjer je trend tvoj način.


Ni problem glasba in gvant! Problem si ti, ki se sekiraš!

Ne poslušaj jih , nič ni narobe , ker nisi v trendu. Zamenjaj okolico-družbo.

Je, jaz sem obula enkrat živo rdeče čevlje s črnim srčkom in se mi je sodelavec dobesedno smejal 😉

To mi je pa najbolj smešno, ko se ljudje po vseh plateh oddaljijo od standardov in potem pričakujejo nalepko, da so pa vseeno po standardu. Tvoja pravica je, da izbereš svojo pot in način, koliko soljudi boš pa ob tem spoznal in imel ob sebi, je pa odvisno od tebe in tvojih izbir. Gre za povsem običajno grupiranje po približnem ključu enakosti. Če izbereš svojo pot v drugo smer prometa, moraš pač biti malo močnejši in spretnejši od ostalih, nič drugega.

stvar je preprosta, če se prilagajaš sebi, okolica ni pomembna in furaj svoj stil dalje, če ti več pomeni okolica se boš pač prilagajal slednji…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Dobra, verjetno si te je predstavljal v drugi luči.

Dobra, verjetno si te je predstavljal v drugi luči.
[/quote]
kake crockse nabit na nogce za kmetka hahahaha.

Druzba mnogokrat “izloca” ljudi, ki so samosvoji – in glede videza, mnenj, stalisc pa se kaj bi se naslo.
To ne pomeni, da ima druzba prav. Imas pravico biti samosvoj (dokler seveda ne skodujes drugim in sebi).
Mnogi slepo sledijo vsem trendom zato, da bi pokazali kako so IN. Mnogi sploh ne bi imeli lastnega stila, ce jim to ne bi bilo “narekovano”, ce se jih ne bi usmerjalo.
Mnogi pa sledijo trendom, da sami ne bi bili izloceni.
Dvomim pa, da bi kdaj priznali to zadnje.

Če si sam zadovoljen s tem kdo in kaj si, potem mnenje okolice ni pomembno;)

To kar se mi dogaja je tečno, če ne celo izjemno nesramno od nekaterih. Poglejte… človek povpraša po osebni preferenci. Na koncu iz tega naredi celega slona in na ves glas kritizira tako da slišijo še vsi ostali. Češ poglejte ga čudaka.

Nobena normalna oseba se ni zmožna p
spustiti tako nizko, da bi zmogla iz tako banalne stvari, kot je osebni okus narediti celega slona. Še vsak normalen je lepo povedal kaj mu je in ni všeč in to je to. Tema je bolj kot ne opomin raznim trendovcem ki jim je kultura tuj pojem.

Po domače rečeno mi gre dramatiziranje in izpostavljanje na kurac. No, pa sem pihnil iz sebe.

Tudi če ne govoriš po “damače” z dialektom ali slengom te postrani gledajo. Si predstavljate, da vam nekdo izjavi “ka ti mislš da mormo slovar nosit da te bomo razumel” . Starejše generacije dokaj slovnično retoriko spoštujejo, medtem ko za vrstnike izpadeš čudak, ki ga je težko razumeti.

Ne težim nikomur, niti ne pričakujem da se mi bo kdorkoli prilagodil. Le pogrešam kanček uvidevnosti.

Očitno ne znaš “nositi” in “dojemati”, ne nazadnje tudi “oddajati”, zato deluješ kot kmetavz.

Očitno ne znaš “nositi” in “dojemati”, ne nazadnje tudi “oddajati”, zato deluješ kot kmetavz.
[/quote]

Lahko sem tudi jaz nesramen nazaj, če želiš tako nadaljevati dialog.

Ah ni se za sekirat, skoda tvojih zivcev, sele potem si v redu ce ne sledis credi. Pa se boljs ce tako muzko pozlusas kot je drugi ne,pa kaj ce imas obleko, ki ni po zadnjih zapovedih. Takih crednih povprecnezev, ki se zmrdujejo pa res noben pameten ne more imet,za vljudne, simpaticne.To so zmrdovalci.
Hujse bi bilo ce bi ti kaj grdega pocel na primer.Tak bi pa bil za izognit in za zavrnift.

New Report

Close