Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prodajalke v Hoferju, ali ste plačane po hitrosti ali zakaj tako bezljate?

Prodajalke v Hoferju, ali ste plačane po hitrosti ali zakaj tako bezljate?

Skenirate tiste artikle kot da vam gre za življenje. Jaz jih zlagam v normalnem tempu, tliko kot zmorem, vi medtem živčno čakate in ponavljate kot papagaj “gotovina ali kartica”. V čem je fora? Zakaj se pustite tako poniževati? Služb je zdaj dovolj, delavcev premalo, zato ste zdaj v prednosti in lahko začnete postavljati drugačna pravila.
Če pa boste pristajali na vse te poniževalne zahteve delodajalcev, se ne bo za vas nič spremenilo.

Ja, normo imajo. Tako kot v vecini sluzb, kjer je tekoci trak.
Da ne pametujemo na pamet, pa prosim, da nastejes 3 podjetja, ki zaposlujejo in da je spodobna in redna placa, pa da ni (po tvojih besedah) “ponizevanje” oz da je tempo dela bolj lahkoten. Pri tem racunaj, da Slovenija ni samo Ljubljana.

Vsaj posteno jih placajo. Mislis, da bi jim bilo bolje v Tusu za enkrat daljsi urnik in pol manj place? Je pa tempo nizji to pa res.

V Hofer zavijem z veseljem, vedoc, da tudi na videz dolga vrsta pred blagajno v resnici hitro splahni. Da ne govorim o zmeraj prijaznih in cednih prodajalkah.
🙂

Na blagajni so kot blazne. Raje grem drugam, kot pa v Hofer.

In brez položnic, kartic, kuponov in podobnega sranja ki krade moj čas

Jaz pa drugje zivce zgubljam ker so tok pocasne in apaticne.

Ma, hvala bogu, da so hitre in učinkovite. Pojdi v mercator, če ti paše počasnost. Osebno ravno zaradi hitrih blagajničark hodim v hoferjeve trgovine.

Tudi jaz grem rada v Hofer, ker se folk hitro obrača. V Mercatorju grem samo še na hitro blagajno, ker na blagajni zmeraj rodim. V Sparu isto, ker 25 artiklov potegne skozi blagajno vsaj enkrat počasneje kot v Hoferju. Pa kartica, pa popusti … Hofer je zakon. Nič spreminjat. Jaz ne hodim v trgovine stat v vrste, ampak sem rada čim prej zunaj.

Jaz dosti kupujem tudi v Avstriji v Hofru in je zanimivo, da v Avstriji ne hitijo tako, kot v Slovenijo, plačane pa so bistveno bolje v Avstriji.

Prodajalke v Hoferju so res hitre. Zanima me pa koliko plače potem neto dobijo?
Sestra v Tušu blagajnik npr ckk 700 eu na mesec.

Edini problem Hoferja je to da na blagajni ko skenira stvari ni kam za odlagat. Namesto da bi naredili en velik pult kamor bi odlagala še naslednjemu ima prostora za 5 artiklov.

V Hoferju je ok, ker se takoj ko nastane vrsta, odpre še ena blagajna, ni mi pa všeč hitro skeniranje, itak ne morem tako hitro v voziček pospravit.

S tem se pa ne morem strinjat, oz. moje izkušnje z avstrijskimi Hoferji so popolnoma drugačne, tam so še bistveno hitrejše. Je pa res, da so tudi kupci prilagojeni na njihov tempo, tako gre vse še hitreje kot pri nas.

Hofer je zakon. Ni debilov, ki po nakupu se pol ure zlaga v vrecko, das v vozicek imas pri vhodu pult pa potem tam zlagaj 10 let.

Ja, tukaj jih je Lidl začel pred dvema letoma šibat – naredili so tiste nove razdelilne prekate za blagajno za robo, da oddeli tvoje s tako “kretnico” in začne lahko skenirat naslednjega kupca.

V Lidlu ni nič drugače. Sicer jaz hodim v vse trgovine. Zaradi mene lahko divja na blagajni in meče artikle kolikor hoče. Jaz si jih lepo v normalnem tempu zlagam v vrečko, in ko imam vse pospravljeno, plačam. Če je ona vsa živčna zraven, ni moj problem.
Samo 1x sem hitela kot nora zaradi nje in posledično razsipala ves drobiž. Seveda ga polovice nisem več našla. Tako da….nikoli več.

Prodajalcem v teh trgovinah kupci ne pomenijo nič. Z njimi delajo po načelu: čimprej plačaj in se poberi. No, sama nekaj nase dam in se tako poniževati ne pustim. Enkrat, ko sem bila posebno dobre volje, sem ji celo rekla, če bi lahko še malo bolj metala. Se je v hipu umirila.
Drugače se pa požvižgam nanjo in njeno normo. Kar plačam imam pravico tudi dostojno pospraviti. Dovolj je že to, da moram svoje artikle loviti po vsem pultu, ker mečejo huje kot psu. Z mano pač tako ne gre. PIKA

kje so bistveno bolje plačane???

tudi jaz občasno zavijem v trgovini v Avstriji in vem, da tudi tam delajo.

Ja, tukaj jih je Lidl začel pred dvema letoma šibat – naredili so tiste nove razdelilne prekate za blagajno za robo, da oddeli tvoje s tako “kretnico” in začne lahko skenirat naslednjega kupca.
[/quote]

Ja, Lidl je pohvaljen. Jaz od takrat ne hodim več v Hofer, ampak samo še v Lidl. Pa še plače so jim povečali, ker je pač posledično več ljudi. V Hoferju se žal človek ne počuti dobrodošlo, če ga na blagajni kar ven hočejo zabrisat.

Meni je pa ravno ta hitrost všeč, tako v Lidlu kot v Hoferju. Če ne zmoreš sproti zlagati v vrečke, pa daj v voziček, plačaj, pojdi k pultu in zloži v vrečke. Da ne delš gužve ne blagajni. Meni večinoma uspe vse sproti zložitiv vrečke.
Ampak – a na Hrvaškem pa nimajo norme? Tam je v Lidlu tako kot pri nas v Mercatorju, znoriš od počasnih blagajničark, ki še malo s kupci poklepetajo.

Daj se umiri, pa dojemi, da so prodajalci v trgovini so samo izvrševalci planov, ki jih pripravijo in zastavijo nadrejeni iz pisarn.

In kaj sem jaz kriva kot kupec za teboj, ko te moram čakat, da ti lepo počasi zdevaš svojo robo, o meni že začne skenirat?Jasno, ti ne boš stegnila svojih lap, naj počaka, da ti zložiš, ker ti si jim že plačala in te boli šupak za druge za teboj. v bistvu si pa ti tista, ki delaš zamašek….

A se ne znaš organizirat drugače? Vse se da , če si organiziran – življenska praksa je to, ki ti prav pride koneckoncev tudi v Hhofru pri zlaganju tvojega nakupljenega po plačilu.. Tudi poln trak v Hoferju se da zložit v istem tempu, kot ona skenira, samo znat moraš si že na trak tako zložit, pa gre :). Nauči se, pa ne boš delala gneče.


Je…a te dobrodošlost in poniževanje. Meni se zdi veliko bolj poniževalno, da moram stati v vrsti in poslušati izmenjavo tračev med blagajničarko in kupcem, da moram čakati, da bo nekdo plačal na blagajni vse položnice, da moram čakati, ko kakšna “gospa” pooooočasi zlaga 5 izdelkov v vrečko, zraven še malo pošinfa kako smo ljudje nestrpni in se potem poooočasi odmaje iz trgovine. Ne stojim rada v vrstah.

Meni pa divjanje blagajničark ni všeč. Zato raje nakupujem v Mercatorju, Tušu ali Sparu. Imaš občutek, da si človek in ne, da si del tekočega traku.

P.S. Drugače pa se en Hofer ne more niti malo primerjati z Mercatorjem glede števila kupcev in rednih strank!


Smisel je ne-cakanje ttistih, ki cakajo za teboj. Ko skenira hitro prelozis stvari nazaj v vozicek in jih prelozis v prtljaznik v vrecke. Kje je problem?

Meni sta pa Hofer in Lidl super ravno zato, ker ni treba v nedogled čakat v vrstah.

Greš v ostale trgovine pa enkrat je ta popust, drugič en kupon pa ena kartica pa druga kartica pa one nalepke pa tretje nalepke… da ne omenjam še tega, da na blagajni uboge prodajalke še vsakega posebej vprašajo, če bo izdelek tedna. Ja kot, da smo slepi in debilni in da ne bi znali sami nabavit, kar rabimo.

Upam pa, da imajo kolikor toliko spodobne plače. Ker v Hoferju in Lidlu pa res garajo.
So pa prijazne, vljudne. Oz. prijazni, vljudni, ker je kar nekaj prodajalcev, ne samo prodajalke.

New Report

Close