Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je bolno, če poginulemu psu narediš grob?

Ali je bolno, če poginulemu psu narediš grob?

Nekateri to počnejo. A se vam zdi to bolno ali ne?

Za enega tretjega opazovalca je sigurno bolano. Zate kot lastnoika, pa verjamem, da je en spomin na živalico, ki si jo imel/a rada in ona tebe. Jaz vedno spravim kakšno fotko, ko smo se imeli lepo in, ko je čas slovesa jo dam uokvirit. :(((((((((( Visijo že tri na steni, skozi celo življenje do sedaj.


Eno so fotografije, to mi je čisto logično.
Drugo je pa pokopavanje domačih ljubljenčkov, kar (menda) nekateri počnejo. To je res za moj okus malce bolano.

nova
Uredništvo priporoča


Eno so fotografije, to mi je čisto logično.
Drugo je pa pokopavanje domačih ljubljenčkov, kar (menda) nekateri počnejo. To je res za moj okus malce bolano.
[/quote]

Po zakonu je prepovedano. Vsako poginulo žival mora prevzeti in pregledati veterinar zaradi potencialnega širjenja bolezni. potem pa za ta kadaver poskrbijo pristojne službe.

Po zakonu je prepovedano. Vsako poginulo žival mora prevzeti in pregledati veterinar zaradi potencialnega širjenja bolezni. potem pa za ta kadaver poskrbijo pristojne službe.
[/quote]

kaj je prepovedano??
obstajajo pokopališča domačih ljubljenčkov. samo je pokop tam ubibože drag.
[img]https://www.dnevnik.si/i/ag/2015/05/25/874711.jpg[/img]

Ni bolno, zakaj bi bilo. Bolno je, če po njegovi smrti ne moreš nadaljevati z življenjem, če te njegova smrt tako potre, da ne funkcioniraš več. Če normalno žaluješ in se ga spominjaš (tudi na grobu), je pa to človeško. Ljudje to pač tako počnemo.

Pepel svojega psa lahko vzameš domov in ga zakoplješ doma.

Ali je bolna ali ne, me prav malo briga. Našo 13 let staro psičko, ki je bila od hčere in dala skozi celo njeno mladost smo dali kremirat in imamo žaro poleg njene slikce. Enkrat jo bomo pokopali na vrtu, ampak je še preveč sveže.
No sedaj pa me zmerjajte. Imamo pa novega psa, ki ne spi z nami in nima vstop v zgornje spalne prostore in je pes in družinski član.

Ni bolano. Je prav saj vse zivali imajo tudi duše. Ti pa imas lep spomin na njih. Kar naredi grob s spomenikom za psa ali mačko.

Sploh ne. Raje za psa ali mačko kot za marsikaterega sorodnika. Verjamem pa da se to nekaterim zdi skrajno nenavadno.

Raje naredim grob za mačko in ga fajn plačam kot pa da bi naredil grob za sorodnike, ki so v veliki meri navadni ušivci, podni.


No, poleg groba tvojega psa pa na spomenik napiši še imena ali vsaj številke vseh teličkov, ovčk, kokoši, rib itd…ki so morale umret, da so postale briketirana in konzervirana hrana tvojemu psu. Seštej kilograme mesa, ki ga je tvoj pes požrl in izračunaj približno število živalic, ki so morale umret zaradi tega, ker imaš ti rada psa, ker imajo zaradi modnega trenda pač vsi psa..
Saj imaš rada živali, mar ne?


No, poleg groba tvojega psa pa na spomenik napiši še imena ali vsaj številke vseh teličkov, ovčk, kokoši, rib itd…ki so morale umret, da so postale briketirana in konzervirana hrana tvojemu psu. Seštej kilograme mesa, ki ga je tvoj pes požrl in izračunaj približno število živalic, ki so morale umret zaradi tega, ker imaš ti rada psa, ker imajo zaradi modnega trenda pač vsi psa..
Saj imaš rada živali, mar ne?
[/quote]

Psov je še vedno nekajkrat manj od ljudi in če se bo poraba mesa za človeško prehrano nadaljevala v takšnem tempu, bo kmalu zmanjkalo površin za pridelavo krme za dovolj krav, prašičev, piščancev … Če se ljudje ne bodo omejili pri porabi mesa, bomo dokončno zastrupili planet. Se ti sploh zavedaš, koliko mesa pogoltnete ljudje? Še dobro, da ni povsod po svetu dovolj visok standard, da bi ga ljudje lahko jedli v enakih količinah kot na Zahodu, ker bi bilo z Zemljo že zdavnaj konec.
In potem so psi pa mačke vsega krivi. Kaj vse si boste še izmislili zagovorniki množične vzreje? Menda niso krivi kanarčki, ki prav tako potrebujejo mesno prehrano?

Niti malo ni bolno. Jaz točno vem, da bo moja lubika počivala blizu mojega doma.
Nikoli si ne bom odpustila, da sem prejšnjo srčico pustila po neizogibni evtanaziji na kliniki.

Psov je še vedno nekajkrat manj od ljudi in če se bo poraba mesa za človeško prehrano nadaljevala v takšnem tempu, bo kmalu zmanjkalo površin za pridelavo krme za dovolj krav, prašičev, piščancev … Če se ljudje ne bodo omejili pri porabi mesa, bomo dokončno zastrupili planet. Se ti sploh zavedaš, koliko mesa pogoltnete ljudje? Še dobro, da ni povsod po svetu dovolj visok standard, da bi ga ljudje lahko jedli v enakih količinah kot na Zahodu, ker bi bilo z Zemljo že zdavnaj konec.
In potem so psi pa mačke vsega krivi. Kaj vse si boste še izmislili zagovorniki množične vzreje? Menda niso krivi kanarčki, ki prav tako potrebujejo mesno prehrano?
[/quote]

Pglej. Vi pasjejebci skoz in skoz zatrjujete, da imate psa za to, ker bojda neizmerno l,jubite živali. Skoz se sklicujete na nekakšno ljubezen do živali. In vi pasjejebci hočete točno določeno pasmo psa, ker je to pač moderno. In zaradi te vaše kurčeve želje po točno določeni pasmi psa, se po vsem svetu množično ustanavljajo specialne farme psov, da zadostijo vašim blesavim željam. Več psov pomeni več pobitih živali, da postanejo hrane vašim psom. In vsi psi jedo meso mar ne?
In vi skoz ponavljate, kako imate radi živali. Kuräc imate vi radi živali! Vi imate radi samo sebe, ker hočete biti moderni. Ker je moderno imeti cucka sabo povsod.
Vi pesjanarji ste najbolj pokvarjena banda pod soncem. Vse druge živali bi pobili, samo, da bo vaš cucek šel z vami na morje in vi z njim hodili srat.
Banda pesjanarska pokvarjena.

Umrli so mi trije psi. In ja je boleče, še posebej, ker sta bila evtanazirana zaradi stanj, ki niso bila združljiva z življenjem.
Nobenega od njih nisem dala v trugo in pokopala, pač pa sem ju pustila pri veterinarju. Pri evtanaziji sem bila zraven. Nič nimam proti, da nekdo svojo žival pokoplje na parceli in potem zasadi kakšno rožo, grm, drevo. Ampak to, kar je naredila moja sovaščanka, pa presega VSE meje razuma: za svojega psa kupila otroško trugo pri lokalnem pogrebniku, psa pokopala na vrtu in MU POSTAVILA MARMORNI SPOMENIK z imenom in letnicami rojstva in evtanazije. JA, B O L N O!!!

Hja, je bila pač tako zelo čustveno navezana nanj.
Marsikatera stara teta je bolj navezana na svojega psa, kot na svojega moža.

Meni ni, jaz sem ga naredila svoji žal preminuli mački. 🙂

Ne čudite se. Na svetu sem 70 let in s polno odgovornostjo vam lahko povem, da tako pokvarjenih, čudnih in zblojenih ljuidi, kot so recimo zadnjih 10 ali 15 let, med letom 1960 in letom 2000 NI BILO!

Potem je dokaj logično, da mnogi ljudje najdejo nadomestek za sočloveka v živali.

Žival te ne prevara, ti opazno da vedeti, da te ima rada, da ti je hvaležna ne samo za hrano, pač pa tudi zato, da je lahko – tvoja… Da si jo izbral.

Danes je marsikomu več do (celo) tuje, čeprav njemu nepoznane živali, kot do kakšnega človeka.

Jaz recimo prijazno nagovorim čisto vsakega psa, ali mačko, ki mi pride nasproti, z gospodarjem, ali sama.
In ne nagovorim niti enega neznanega človeka, ki mi pride mimo.

Končno tudi še nisem slišal, da bi bil kdo, ki nagovori kužeta, kazensko preganjan zaradi nadlegovanja…

Za osebo, predvsem ženskega spola, pa nikoli ne moreš vedeti, kakšno mejo si je postavila. Torej raje – marš.


Eno so fotografije, to mi je čisto logično.
Drugo je pa pokopavanje domačih ljubljenčkov, kar (menda) nekateri počnejo. To je res za moj okus malce bolano.
[/quote]

Kaj bi pa ti naredila? Ga nagačila???

Kaj bi pa ti naredila? Ga nagačila???
[/quote]

Nagačit pa ne!

Ustrojit za tepih. To pa ja.

In kaj imaš ti zaradi tega več ali manj, ker je soseda postavila spomenik. In na kakšni podlagi si lahko vzameš pravico, da njeno ravnanje označiš z bolno (celo z velikimi črkami).

Živi in pusti živeti!

Še odgovor na avtoričino vprašanje. Jaz sem prvo psičko pustila na kliniki in mi je žal. Bilo je zelo na hitro in nismo niti vedeli za druge opcije. Sedanje pa niti slučajno ne pustim tam, ko bo njen čas.

Edino pošteno in etično se mi zdi, da ljubljenčka po smrti ali kremiramo ali zakopljemo v naravi. Radi smo ga imeli in bil je naš član, ne znam si predstavljati, da bi njegovo telesce po smrti nekdo vlačil in ga dal v uničenje.

Kremiranje dandanes je čisto običajna praksa, je dostojanstveno slovo od živalice.

Definitivno mi je vec do bilo kere zivali kot do cloveka.

Hja, je bila pač tako zelo čustveno navezana nanj.
Marsikatera stara teta je bolj navezana na svojega psa, kot na svojega moža.
[/quote]

Tudi marsikatera mlajša oseba je bolj navezana na psa kot na svojega partnerja/partnerico.

Naša je bila kremirana in jo imamo doma.

New Report

Close