Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje so vse Čelade?

Kje so vse Čelade?

Ugotavljam, da imam samo še jaz na glavi čelado ko bicikliram. Še mali otroc je nimajo. Pa kaj je z varnostjo!

Pač jo uporabljamo samo tisti ki imamo za kaj. Pač eni nimajo kaj za čuvat. Lahko pa da so si vsi montirali tiste varnostne blazine, ki jo imaš za vratom in se ti sproži ob padcu ter pokrije tvojo glavo.

Se poizkušam poboljšat. Enkrat sem padel brez nje pri veliki hitrosti in jo zelo zelo srečno odnesel…..

Poglej si video iz Nizozemske, pa povej, če vidiš kakšno čelado.

https://www.youtube.com/watch?v=n-AbPav5E5M

Malo manj buzeriranja s to varnostjo na vsakem koraku. Čelado kpmolcnike in druge oklepe naj si da nase tisti ki hoče, ki biciklira za biznis ali kar koli ze. S tem posiljevat nekoga, ki gre v sluzbo, v trgovino itd je pa debilizem. Ampak v sloveniji te gledajo kot marsovca, ce se kdaj spravis na normalno kolo normalno oblečen in nisi naštiman kot maškarca, dres s sponzorji, rokavičke, čelada, posebni ceveljci, tri bidoni pa bicikel vsaj za tri jurje… Res si poglejte tisti video in pravi smisel in namen kolesa, ne pa kot v sloveniji, ko že ne ves ali si slučajno glih sredi toura ali gira.

Tudi po moje je odvisno od namena; sam jo imam vedno za šport in nikoli za z biciklom po mestu ali v trgovino.
Predvsem zato, ker sem na športnem biciklu veliko hitrejši in bolj izpostavljen padcem oz. udarcem.

New Report

Close