Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Svetovali ste mi selitev v Novo Gorico

Svetovali ste mi selitev v Novo Gorico

Če se spomnete, sem pred časom spraševala, kam se preseliti:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11112941
Večina je svetovala Novo Gorico. Za podaljšan vikend sem bila tam. Kakšna vročina … Zanima me, tisti ki mi svetujete te toplejše kraje primorske, če vas ta težka vročina ne moti v teh krajih (Nova Gorica, za Koper je bilo tudi nekaj glasov ..). Vem, da so lepi kraji okrog, ampak vročina je pa že sedaj močna, da si ne znam predstavljat vročega poletja. Se človek navadi na to vročino, vas nič ne moti tisti, ki ste iz tam ali poznate situacijo?
Drugače pa sem iz kraja z nadmorske višine okoli 500 m, zato mi je takšna vročina bolj kot ne tuja.

Ne le vročina, tudi O3 vedno presežen.
To pa itak vemo vsi.

V Avstrijo se preseli, tik ob mejo ali Gradz, ti bo hladneje, Slovenija pa blizu.

Ni treba lih v At, ker je tudi tam vroče, ko je vroče, zna pa biti peklensko mraz.
Dovolj je malo se odmakniti, torej ne v mesto samo.
Burja je pa dodaten hudič, če je nisi vse življenje navajen.
Tudi ob morju. Ni nič toplo, je orng mraz, pa še brez snega.
Ni za klene gornike, ki ljubijo sneg.

pejt v Rateče.

Jaz bi absolutno šla proti Štajerski Žalec, Prebold, Braslovče, Šmartno ob Paki, smer Mozirje.

Živim v Novi Gorici že celo (dolgo ☺) življenje. Vročino obožujem, me ne moti tudi ko je čez 35. Tudi ko imam delo zunaj. Umikam se edino soncu. Letošnji april je zame prav prijetno presenečenje. Ne zamenjam!

Pozdravljena!:)
Živim v Novi gorici že 11 leta pred tem sem živela na Gorenjskem, lahko ti povem to da na vročino se navadiš s prva je mogoče težje vendar imaš z trolo(mestni avtobus je brezplačen) dobrih 5min stran Solkan kjer je Soča in se lahko osvežiš, glede burje pa je nimamo prav kaj dosti(ni tako kakor v Ajdovščini) 🙂

Jaz za na svojo starost navijam za selitev izpod hurenskega konca v Brda….. Tam je ravno prav toplo, pa prijazni ljudje, ni drogerašev, nobenega snega, piha pa tudi ne ku v Ajdoušni….

Tebi se je to zdela vročina?? Bilo je okrog 28 stopinj, prav prijetno, vročina pa ne.
In če si bila za vikend v NG, si videla, kako so ljudje vsi lazili okrog, uživali zunaj na kavicah, po klopcah v parku, po Panovcu (mestni gozd), po Sabotinu (hrib)…zdaj naslednji vikend bodo vsi piknikirali ob Soči.
Če ti je to bilo vroče, se res ne seli v NG, poleti bo 35 st.C, ampak nam je večinoma to super.

Aja, pa morala bi priti tudi kak zimski vikend, ko je bil okrog sneg, megla in minus.
Tu pa sonce in 5-10 st.

Ko je vroče, je vroče povsod. Nova Gorica nič kaj posebej ne izstopa. Imaš pa v bližini reko Sočo da se lahko ohladiš, ali pa greš na Lokve, je takoj bolj hladen zrak. Zime pa so v Novi Gorici mile, niti burja ne piha kaj dosti.
Jaz imam rada Novo Gorico. Štiri leta sem hodila v srednjo šolo, potem sem še šest let delala v Novi Gorici, potem pa sem zamenjala službo.
V neposredni bližini je Italija, Goriška Brda, hrib Sabotin, romarska božja pot Sveta gora, skratka jaz navijam za Novo Gorico.

Sem priseljena v Novo Gorico. Tukaj sem 10 let, prej pa sem ravno tako živela na 500 metrih, v hribovitih krajih. Zato se na to vročino tukaj ne morem navaditi, sploh tisto poletno nad 35. Tudi na to, da je tukaj te dni že pomlad skoraj mimo, regrat ima že lučke, drugod pa je še ves v rumenem… Pozimi mi je všeč, ker ni preveč mraz, snega tudi praktično ni in če bi mogla, bi poletje preživela nekje v hribih, zime pa v Gorici. Že sedaj me je spet strah poletja, ko si skoraj ne upam na plano 🙁

Sicer ne vem, kaj naj bi imela Gorica boljšega od ostalih mest oz. pokrajin v Slo…. Slab zrak, vročina poleti, snega sicer nima… to je vse, kar “premore”.
Je pa res, da goriški kmetje prehitijo ostale zaradi višjih temperatur.

Za nekoga, ki se ne ukvarja s sadjarstvom ali vinogradništvom pa je tisti rajon bolj kot ne strel v koleno.

Mesto samo po sebi pa izumira….

Jaz ti svetujem, da se preselis v knezje mesto. Cisti zrak, neoporecna zemlja, prijazni ljudje, policije skoraj ne vidis na cesti, prosta delovna mesta …

Slovenska Istra 🙂
V mestih vedno bolj pripeka…


Razloži to glede čistega zraka in neoporečne zemlje, ko pa je cinkarna tam. Pa še katera so to prosta del. mesta?

Priznam, da tudi meni gorica ni ne vem kaj. Toliko lepe pokrajine imamo v sloveniji, jaz ne bi rinila v gorico. Tista soča je lepa za kak izlet, življenje tam je pa žalostno.

u Wajdušni pa piha !

Sewejde, ma sam pozimi. Polejti j pej wruče ku hudič, še bel ku u Gorici, tamdwolej.

New Report

Close