Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera jajca kupite, baterijsko, talno ali prosto rejo?

Katera jajca kupite, baterijsko, talno ali prosto rejo?

Tisti, ki jajca kupujete, katere kupite, baterijsko, talno ali prosto rejo?

Recimo, da je cena za škatlo iz baterijske reje 1,30 €, za tiste iz talne reje 1,80 € in za tiste iz proste reje okrog 2,5 €. Katere bi izbrali?

Pri nas kupujemo take iz proste reje, jih pa ne porabimo veliko, tedensko okrog 10, tako da na mesečni ravni to ni nek velik strošek.

Talna reja.

Hlevska reja.. ne vem pod kaj spada.

nova
Uredništvo priporoča

Vedno proste reje.

nič iz trgovine -domača reja, preverjena. 2 eur za ducat.

Jajca so sosede, kure se pasejo zunaj. Jih vidim. 1,50 za deset jajc.

Talna ali prosta reja, nekje v razmerju 50/50, za kuho ali peko talna reja, za jajca kot samostojen obrok pa prosta reja.

Baterijska reja, ker so po sestavi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} enaka kot precenjene iz druge reje. Kmalu bodo na trgu jajca vesoljske reje. Navalite!

Kupujem jajca, ki jih “dila” moj kmet! Kure poznam po imenu!
Ko pridem po njihove zarodke, vedo, da sem tudi kaj dobrega prinesel!
Lahko trdim, da me imajo kure rade!

Kupujem jajca, ki jih “dila” moj kmet! Kure poznam po imenu!
Ko pridem po njihove zarodke, vedo, da sem tudi kaj dobrega prinesel!
Lahko trdim, da me imajo kure rade!
[/quote]

Jajce mora biti najprej oplojeno, ter nato pod kuro ali lučjo, da zarodek sploh nastane in uspeva.
Tudi ženska nima v jajčniku nobenega zarodka, dokler vanj ne skoči semenček.
Pa še to le ob ovulaciji, ki sploh ni nujna vsak mesec.

Jajce mora biti najprej oplojeno, ter nato pod kuro ali lučjo, da zarodek sploh nastane in uspeva.
Tudi ženska nima v jajčniku nobenega zarodka, dokler vanj ne skoči semenček.
Pa še to le ob ovulaciji, ki sploh ni nujna vsak mesec.
[/quote]
O kurah in njihovi ovulaciji, imaš toliko pojma, kot jaz o kvantni fiziki. Oplojeno jajce je že zarodek!

Prvo škatlo jajc, ki mi pride pod roke. Enkrat ene, drugič druge.

Jaz pa ne.

Jaz pa vedno odprem škatlo in pogledam, da so lupine cele.

Zakaj ni dobro počena in razbita jajca kupovat, ve pa že 10 letnik….

ali domača jajca od kmeta in kur, ki se prosto pasejo.

Če kupujem v trgovini, izključno iz ekološke pridelave.

Čeprav je hranilna vrednost jajc bolj kot ne enaka, ne glede na rejo, so življenjski pogoji kokoši močno različni.

Jih ne kupujem. ima mož tako velika da jih lahko zmešam večkrat na dan vse do prihoda majoneze

Jaz pa ne.

Jaz pa vedno odprem škatlo in pogledam, da so lupine cele.

Zakaj ni dobro počena in razbita jajca kupovat, ve pa že 10 letnik….
[/quote]

Jaz tudi vedno odprem škatlo. In pogledam, da so jajca cela. Pa še ……. vedno vzamem jajca od zadaj na polici, ker pogledam datum. Itak dajo prodajalke spredaj stara jajca.

Prosta reja, sm pa tja tud ekološka reja.

Prosta reja, sm pa tja tud ekološka reja.
[/quote]

A to v štacuni? Pa ti to res verjameš? Res še zaupaš?
Naša naivnost = neskončna. 🙂

Nikoli baterijskih, to je samo za brezsrčneže. Jih raje ne jem. Tudi talna reja ni kaj dosti boljša, kokoši v baterijski reji pa res živijo v najslabših možnih razmerah. Ne razumem, kako lahko to eni podpirate s tem, ko kupujete jajca baterijske reje.

[img]https://www.dnevnik.si/i/as/2011/12/31/1042499198_0.jpg[/img]

A to v štacuni? Pa ti to res verjameš? Res še zaupaš?
Naša naivnost = neskončna. 🙂
[/quote]

Glih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne vrjamem. Ne vrjamem niti, če bi kupla direkt pri kmetu. Tud tuki znajo bit mučke. Ampak lej, imajo vsaj oznako 1 ali 0 in upam, da so taprava ali pa vsaj mal boljša od tistih najcenejših baterijskih.

Glih 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne vrjamem. Ne vrjamem niti, če bi kupla direkt pri kmetu. Tud tuki znajo bit mučke. Ampak lej, imajo vsaj oznako 1 ali 0 in upam, da so taprava ali pa vsaj mal boljša od tistih najcenejših baterijskih.
[/quote]

Jaz med talno/hlevsko, prosto in eko rejo ne vidim nobene razike v okusu jajc, medtem pa, ko dobim domača kmečka jajca, je razlika očitna, že ko razbiješ jajce, je to dugačno, ko ga pečeš, ima drugačen vonj inko ga ješ, šele okusiš pravo jajce.
Tako da vse to eko in bio je en lari-fari.
Dobro jajce poznaš po okusu.

Mešano. Ta teden imam baterijsko rejo, prejšnji teden sem imela jajca proste reje, kupljena direktno od kmeta. Slednja so mnogo bolj okusna kot prva, sploh ni primerjave. Najpogosteje sicer v trgovini kupujem jajca hlevske ali proste reje, včasih tudi eko, če niso predraga. Vsa ta se mi zdijo zelo podobnega okusa, po kvaliteti nekje vmes med baterijsko rejo in pri kmetu kupljenimi domačimi jajci (ekološka prosta reja).

Domača jajca bi kupovala večkrat, če to ne bi bil cel projekt, medtem ko imam na drugi strani
prvo trgovino nekaj korakov daleč.

Oh, bolj papeški od papeža.

Bejž no, bejž. Sami gurmani. Kako so pa jajca kupljena pri kmetu bolj okusna?
Pa paradižnik iz Španije je menda plastičen, domači Lušt pa brezhiben?

Domača. Če to ni mogoče, pa vedno tista, ki so bio. Ampak domača so boljša!

New Report

Close