Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo za prenovo kopalnice

Plačilo za prenovo kopalnice

Zanima me, kdaj ste izvajalcem plačali opravljeno storitev? Pred samo izvedbo del, ali so hoteli kakšno akontacijo in koliko, ali ste vse plačali po opravljenem delu? Namreč eni zahtevajo akontacijo 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vnaprej pred začetkom del. Meni je razumljivo, da kupiš ploščice in kopalniško opremo in to plačaš takojj, storitev pa po končanem delu.

Če ti on nabavlja material po 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} DDV, potem za material vnaprej. Za delo pa na koncu, jasno.

Jaz nikoli ne bi plačal naprej, izključno po opravljenem delu.

nova
Uredništvo priporoča

Kupiti okna na tvoj sistem.

Vedno po končanem delu, saj plačo tudi dobimo za nazaj.

v trgovini izbral ves potreben material, vzel predračun na firmo izvajalca in plačal. Potem so oni priperjali material na objekt in ga vgradili. Po končanju del sem plačal preostanek, oziroma delo.
Lp

Kupiti okna na tvoj sistem.
[/quote]

avtor/ica sprašuje za k o p a l n i c o…….

Tud jaz bi rekla tako.

Kupila okna, pred nekaj leti, mi ni bilo potrebno plačati nobenega avansa, plačala po opravljenem delu. Še sama sem na koncu rekla, kdaj bom prejela račun, pa mi je rekel ko bo vse narejeno. In res je bilo tako. Izredno lepo narejeno in pošten fer odnos. Pri vseh drugih je bilo potrebno plačati vsaj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} avansa, tukaj pa nič, celotno plačilo po opravljnem delu.

Pri nas podobno, le potrosni material (cevi, kable in podobno) je sam nabavil izvajalec..

Zgradila dve hiši v zadnjih 20. letih.
Nikoli nikomur plačala avansa. Vedno pa pošteno po opravljenem delu.

Tudi sama sem v gradbenem poslu. Od fizičnih oseb nikoli ne zahtevamo avansa.

Ampak kaj ko vsi hočejo avans vnaprej. Jaz pač tem privatnikom žal ne zaupam. Meni je tudi logično, da plačaš po opravljeni storitvi.

Sin beli. Z ljudmi se zmeni, kaj, koliko in kakšen material naj kupijo in ko nabavijo, se zmeni za datum.
Prav je, da je material pokrit.

Pri beljenju je meni pleskar stanovanje pobelil in nato izstavil račun. Nič nisem sama kupovala barve. Njemu sem izrazila željo, kakšne barve želim imeti in je on vse nabavil. Prišel na dogovorjen datum in po končanem delu izstavil račun.

Pri beljenju je meni pleskar stanovanje pobelil in nato izstavil račun. Nič nisem sama kupovala barve. Njemu sem izrazila željo, kakšne barve želim imeti in je on vse nabavil. Prišel na dogovorjen datum in po končanem delu izstavil račun.
[/quote]

Razumem, a poskušaj tudi ti. Ko nekajkrat ostaneš brez plačila, potem obrneš ploščo. Dovolj je in dela in obrtnikov, tako da se vsak odloči. Pa saj je prav tako. Večina ljudi nima težav nabaviti materiala. Obstajajo pa dobri in slabi na obeh straneh.

Razumem, a poskušaj tudi ti. Ko nekajkrat ostaneš brez plačila, potem obrneš ploščo. Dovolj je in dela in obrtnikov, tako da se vsak odloči. Pa saj je prav tako. Večina ljudi nima
težav nabaviti materiala. Obstajajo pa dobri in slabi na obeh straneh.

Se strinjam. Vendar obstajajo tudi nepošteni obrtniki, ki recimo poberejo avans in potem sploh ne pridejo na objekt, enostavno vsaka sled se izgubi za njimi in se ne javljajo na telefon… Tako, da previdnost ne škodi v obeh primerih. In prav je, da se človek zavaruje.
[/quote]

Se strinjam. Vendar obstajajo tudi nepošteni obrtniki, ki recimo poberejo avans in potem sploh ne pridejo na objekt, enostavno vsaka sled se izgubi za njimi in se ne javljajo na telefon… Tako, da previdnost ne škodi v obeh primerih. In prav je, da se človek zavaruje.

Vedno plačam po delu, prej ne. Vnaprej se ne plačuje.

Ker ima lahko vsak s.p in .d.o.o.je med njimi tudi veliko takih , ki nimajo za tekoče poslovanje ( tudi za material ) in potem želijo v naprej avans . To največkrat obrazložijo( se izgovarjajo ) tako , da so stranke neresne itd.
Prej so vsi obrtniki in drugi po opravljenem delu dobili plačilo. Zdaj je pa tega zelo malo. Mi smo že imeli slabo izkušnjo s takim obrtnikom in nič dobili nazaj denarja od avansa (tožba) .Čakamo na boljši zakon, ki bo bolj zaščitil potrošnika, potem pa bomo zopet šli v adaptacijo .Avansa ne bomo plačali nobenemu več.

Za ves material se plača avans da še obrtnik ne ostane brez tistega denarja
Za plačilo po opravljenem delu.

V večini primerov smo material nabavili sami. Delo pa potem plačali, ko je bilo opravljeno.
Gradili smo pa hišo.

No pred kratkim smo pa rihtali centralno. Obrtnik je nabavil material. Delo in material smo plačali potem, ko je bilo opravljeno. Je bilo pa vse skupaj dobre tri jurje. Skoraj dva jurja je bilo materiala.

Pa še en drug primer. Imeli smo domače les. Dali smo ga obrtniku, da bi naredil vrata. Pa en mesec nič, drug mesec nič… sami izgovori in izgovori. Potem smo v trgovini kupili vrata in skušali izterjati les nazaj. Tudi ni šlo. Vse kar smo lahko dosegli, da je dal nek drug, slabši les nazaj.
Tako,, da ne kar tako nasedat obrtnikom. Eni so totalno pokvarjeni.

Tudi Merkur zahteva 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} avans, ostalo pa pred začetkom del. Skratka plačaš vse vnaprej. Da ne govorim o teh privatnikih, ti so pa res pokvarjeni. Človeka je res strah in ne moreš zaupati danes resnično nobenemu saj je toliko goljufije.

Imela sem že 2 x srečo , da nisem takoj vplačala avansa in ostala brez denarja .Oba podjetja sta šla čez 1 mesec v stečaj. . Rešilo me je to , ker sem si vzela še nekaj časa za premislek. Za enega sem izvedela tudi na TV , za drugega pa sem potem videla listek na vratih salona.

Tega je tudi mene strah, zato avansa ne mislim dati. Plačilo po opravljenem delu, ne moreš nekaj plačati če še ni narejeno.

Napiši še, za katero podjetje gre, da se še drugi ne zafrknemo.

New Report

Close