Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko časa in katere tablete dati psu in mačku proti parazitom?

Na koliko časa in katere tablete dati psu in mačku proti parazitom?

Obema smo dali dehinel v začetku marca. Kdaj je to potrbno ponoviti – nekje sem zasledila, da 3-4x na leto. A sta potem zdaj 3-4 mesece zaščiteni? Psica je vso mogočo svinjarijo, ki jo najde, je gnoj … ni da ni. Res ta tableta zadostuje, da pobije vso “to nesnago” za tako dolgo dobo? Meni se zdi, da smo vsi že nekako zaradi njiju okuženi, čeprav si neprestano umivamo roke, a kaj to pomaga, če je mačka v hiši, psa pa tudi kar naprej nekaj trepljamo .. Bolni pa nismo nikoli, nekateri pa ekstra strašijo pred paraziti, ki naj bi bili nevarni tudi za človeka. Nisem dovolj pametna …

Zdaj bomo psico vzeli na morje – potem mora dobiti po morju menda še milprazol proti srčni glisti.

Mi mackam damo na 3 mesece… ko smo pa dobili macka je imel trakuljo smo mu dali zdravila in so rekli, da naj opazujemo in ce bomo spet opazili sledi trakulje naj ponovimo terapijo takoj… nismo opazili vec, ceprav je trajalo dolgo preden se je malo poredil…

Jaz jih skoraj vsak mesec razglistim, ker vem da sosedove mačke niso razgliščene in se potikajo po našiparceli, tut serjejo itak pr nas kerkat, me to grozno moti. Ne pobirajo pa svinarije s tal, to smo jih odvadili.
Če gremo na morje, jima dam kak teden prej Nexgard spektro, ki pokrije tudi srčno glisto, tako da po morju ni treba dajat Milbemaxa. To je moj sistem in za 1x deluje.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tako naj bi bilo v praksi. Na 3 mesece naj bi dobili proti parazitom. Jaz sem psu redno dajala, pa se je kljub temu okužil s trakuljo. Potem je dobil zdravila in čez 14 dni še en odmerek. Nato sem mu dajala zdravila proti parazitom vsak mesec in to 3 zaporedne mesece. Nato pa nekje na 2-3 mesece, ker se bojim, da bi spet kaj staknil. Vprašala sem tudi pri veterinarju, kako da se je okužil, ker redno dobiva tablete, pa tudi ga ne spuščamo, da bi letal po gozdu ali travnikih brez nadzora, pa mi je rekla, da je dovolj, da je samo polizal okuženo travo, ki jo je polulala srnjad in že je bilo dovolj za okužbo.

Imam mačko, ki je poleti zunaj. Veterinar je rekel naj jo razglistim na dva meseca.

Pa so te tablete kaj škodljive, če jih dajemo na pogosto? Skrbi me, ker sta oba, pes in maček v stanovanju, da se mi ne okužimo z vsemi mogočimi paraziti.

No, ja – če kakšno leto ali dve skrajša pričakovano življensko dobo toliko kemije za zraven, boste pa ja vzeli v zakup, da vi ne boste nič fasali ( sarkazem off)

kar ni niv primerjavi s tem, da bi še vi kaj hudela pograli od okuženih domačih živali ( ponovno sarkazem off).

????

Mačke razparazitimo v poletnem času na 2 meseca (najprej dobijo ampulo za notranje zajedalce, nato čez 4 dni za zunanje). Pazite – zunanji zajedalci so prenašalci notranjih, tako da ne pomaga, če dajete samo za gliste/trakulje. Priporočam Frontline za zunanje in Profender za notranje. Pazite tudi na kilažo živali, da boste izbrali zadostno koncentracijo/količino.

Psa razparazitimo poleti vsakih 45 dni za zunanje in na 3 do 4 mesece za notranje. Za zunanje priporočam Advantix ampule, za notranje Dehinel tablete.

Če imate psa in mačko, svetujem hkratno razparazitenje vseh, vendar pazite, da se ne bodo lizali, če spijo skupaj.

Dekice in ležišča ob razparazitenju temeljito operemo/očistimo. Dovolj je pranje v stroju na 60 stopinj, kar uniči vse škodljive morebitne organizme.

V poletnem času pazimo na bolhe, temeljito sesamo stanovanje in mehke površine.

Če imate v namenu posvojitev mladičev (zlasti mačjih iz neznanih legel), priporočam pregled za mikrosporijo.

Lp, Ž.

Foresto ovratnico jaz dam mačkom in imajo lepo mir.

Napaka je, da najprej uničujete notranje in šele nato zunanje parazite. Razvojni krog trakulje je namreč tak, da žival pregrizne bolho, ki ima v sebi razvojno obliko trakulje in se na to v organizmu prelevi v odraslo trakuljo.
Iz tega sledi, da je treba pomoriti najprej zunanje parazite in šele nato notranje.

New Report

Close