Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Socialna pomoč – napaka CSDja

Socialna pomoč – napaka CSDja

Zdravo. Zanima me, kaj se zgodi v primeru, da dobiš socialno pomoč, ki ti kao naj ne bi pripadala več. Javil sem spremembo v roku 8 dni – zaposlitev. Tisti mesec sem prejel višjo denarno pomoč, kot mi je pač pripadalo. Zdaj pa spet kar socialno pomoč. A me CSD lahko terja za nazaj za njihovo napako?

Prejemala sem socialno pomoč leta 2011,3 mesece. Dobila zaposlitev, javila vse pravočasno, a vseeno dobila socialno nakazano in plačo v istem mesecu. Nato je bilo vse ok. Letos sem dala vlogo za otroški dodatek, ki mi je bil odobren, ampak ga do junija ne bom dobila, saj naj bi v letu 2011 neupravičeno prejela eno nakazilo socialne pomoči. Na csd sem naredila galamo, da sem vse javila pravočasno, da bi me lahko tudi v teh 7 letih tudi opozorili, da jim dolgujem vračilo, saj sem vsa ta leta redno zaposlena, ampak so gluhi za vse. Oni so bogovi.

Pozdravljeni.
Kako ste uredili na csd? Tudi jaz sem javila spremembo, da sem zaposlena in sem dobila novo odlocbo, da mi pripada socialna pomoc se za en mesec. V tem tednu pa sem dobila mail, da moram vse vrnit. Ste morali vrnit ali ste se pritozili?

Ce so oni zajebal
Jim lahk ti dirigiras kako bos placala nazaj. Npr 15e na mesec

Jaz sem takrat ,ko sem dobila delo in sem prejemala pomoč takoj javila csd ,da sem dobila službo in sem dobila še pomoč,ker sem imela plačo tako majhno.

…da moraš po socialno pomoč, četudi delša, si zaposlen-a!


Saj na spremenjeni odločbi ti mora podati, kako ti pripada in na osnovi katerih členov.

Meni se zdi zelo čudno, da bi za vračilo zadostovalo pošiljanje obvestila po e-pošti, brez odločbe.

Za to si zaprosila?
https://www.ess.gov.si/obvestila/obvestilo/spodbuda-za-zaposlitev

Jaz imam popolnoma enako zgodbo. Katastrofa so.

Imamo novo ali še vedno le staro barco z mnogimi vzdevki, mah kdo ve…. Ampak je pa mesečarka – polna luna zadnje cajte čisto v elementu. 😅

Ce ne ves o cem se gre, ne pisi bedarij.

Namenjeno zalostni sloveniji.

Meni so 11.01.2019 izdali odločbo, da mi pripada OD v višini 48 EUR.

Na tej isti odločbi je bilo navedeno, da moram vrniti neupravičeno prejeta sredstva, ki so mi jih nakazali čez 3 dni (14.01.2019).

New Report

Close