Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zelo zelo razvajen otrok…

Zelo zelo razvajen otrok…

Me pokliče sestra, če bi šla z njo in z njenim 4-letnim sinom malo po nakupih. Ko sem ravno imela čas sem v to privolila pa mi je sedaj kar malo žal za to…
Mali je ves čas nekaj trmaril. Pa naj povem, da sva šli pred nakupovanjem z njim v igralnico, kjer smo se igrali več kot eno uro, saj sva mislili da bo potem bolj priden. Pa sva se motili. Umiril se je šele potem, ko mu je sestra dala (še ne kupljene) bonbone in banano. (Pa sigurno ni bil lačen, ker smo šli po kosilu tako, da tu ni nobene dileme, saj je pojedel precej obilno kosilo).
Sestra mu po parih urah ni mogla kupiti niti ene majice niti čevljev, ker njen malček stvari nikakor ni želel poizkusiti, a pa bi mu jih lahko kupila sama, a tega ne želi saj mu noče kupiti premalih ali prevelikih stvari.
Na sestrinem mestu bi mu dala neko vzgojno kazen, kaj se pa to pravi tako obnašanje a je moja sestra za to premila in ne ukrepa nič. Še nasprotno za tako obnašanje ga še nagradi s sladkarijami.
Prav sprašujem se kaj še bo, če je že zdaj tako hudo.
Kaj bi naredili vi na mojem mestu. Rada bi sestri pri vzgoji, vsaj delno pomagala pa ne vem kaj lahko naredim, da ne bi bilo spet pregrobo in ne premilo, saj veste starši na svoje otroke gledajo zelo drugače, a tako vedenje se mi ne zdi dopustno za skoraj 5 letnega fantka.

Niso vsi otroci razpoloženi skakat okol po trgovinah. Še odraslim moškim je muka, kaj ne bi bilo enemu mulcu. Včasih so samo utrujeni ali se slabo počutijo, ker so na tem, da bodo zboleli. Kakšna kazen neki. Prvo imej sama otroke, potem pametuj.

Reč da se hecaš! Par ur nakupovanja s 5letnikom? Par ur?????
Mene mine v manj kot 1 uri, kaj šele 5letnika!

Sicer pa nisi glih uporabna teta: če te je za družbo vzela zraven, nisi nič animirala otroka. Najprej se tu kaj nauči!

Mogoče je bil utrujen in je bila hoja po trgovinah zanj stresna in popolnoma nezanimiva,Potem pa je postal siten.
je v vrtcu? Je tam počival , preden ste šli v trgovino?
Ko imajo otroci poln kufer vsega, počenjajo vse mogoče.Trmarijo, “kuhajo rilce” , nagajajo.

Kupim v 15-ih minutah. Vse dugo je preseravanje!

Nimamo vsi kotalke na nogah, ko gremo v trgovino.

Nimamo vsi kotalke na nogah, ko gremo v trgovino.
[/quote] 🙂 v lončku na pike mi je vedno mleko šlo čez :)))) lep nick

Nimamo vsi kotalke na nogah, ko gremo v trgovino.
[/quote]Ni štos v kotalkah, ampak v listku!
Rodilnik pri zanikanju ti tudi ne gre!

Majčke otroku probavat? Saj se hecaš ane.
Druga napaka – najprej v igralnico za eno uro, potem po nakupih
Tretja napaka – par ur nakupovanja
Četrta napaka – dve ženski in en otrok

Ni štos v kotalkah, ampak v listku!
Rodilnik pri zanikanju ti tudi ne gre!
[/quote]

Ne , res mi ne gre.Je že dolgo let, kar sem hodila v šolo.

Ne , res mi ne gre.Je že dolgo let, kar sem hodila v šolo.
[/quote]
Usred Bosne!

🙂 v lončku na pike mi je vedno mleko šlo čez :)))) lep nick
[/quote]

Spomnila sem se na tole knjigo :

http://www.svetknjige.si/izdelek/1714/loncek-na-pike


Usred Bosne!
[/quote]

Pa kaj – tudi če bi se rodila v Bosni.Bi bila kot človek kaj manj vredna?
Vsi smo ljudje.

Spomnila sem se na tole knjigo :

http://www.svetknjige.si/izdelek/1714/loncek-na-pike
[/quote]Super ideja….za dar
Se pa spomnim Anje Štefan še iz Cicido-ja….

Lonček, vidiš kje smo, ko se staršem otrokovo razgrajanje na javnem kraju ne zdi nič napačnega, celo krivda je tvoja oz vajina. Kako so se časi spremenili, zakaj smo mi bili večinoma pridni, uvidevni in uglajeni otroci? Mene starši niso pretepali in mi grozili, ljubeče so me vzgajali z vzgledom in sem mirno ubogala, opazovala in sodelovala. Po moje duh časa, vsesplošne norije, nespoštovanja, tekmovanja, individualnosti. Milo se mi toži po dobrih starih osemdesetih, ko so bili mali prestopniki kaznovani, pobalinskost pa opažena in prizanesljivo okarana. Nimamo kaj, taki so danes časi, saj bo bolje, evolucija gre ciklično svojo pot.
V vzgojo sestre se pa ne vtikuj, ni tvoja stvar. Kot si ga bo vzgojila, takega bo imela. Ti pa seveda delaj z njim po lastni presoji.

Super ideja….za dar
Se pa spomnim Anje Štefan še iz Cicido-ja….
[/quote]

So še druge. Zelo lepe :

http://www.emka.si/avtorji/anja-stefan/9439

So še druge. Zelo lepe :

http://www.emka.si/avtorji/anja-stefan/9439
[/quote]Hvala …za zaklad 🙂

Pa saj otroci so vedno isti.
Samo starši so tisti, ki jih vse izmučene vodijo po trgovinah.Utrujen otrok pa ne zmore več. Poln je vtisov iz vrtca, že tam se dogaja tristo na uro. V trgovinah pa povsod polno ljudi in otrok nima umirjenega življenja.
Bolje bi ga bilo peljati v naravo.

Se popolnoma strinjam, nas niso vlačili po trgovinah in še danes se spomnim, da smo iz vrtca šli direktno v gozd, na travnik ali na igrišče. Zvečer pa sama peš s starejšim bratom po mleko, lahka večerja, zobki in spat. Televizija samo živ žav v nedeljo dopoldne, sladkarije izključno za praznike (RD, novo leto).
Oblečeni smo bili, nekako so ta oblačila prišla v našo hišo. Nekaj je bilo podedovanega od sestričen, ostalih par cunj pa so starši sami nabavili in je bilo. Povsem so drugačni časi, rezultate žal občutimo vsi. Pa nimam 100 let, ampak res je bilo neprimerljivo.

ja to bo 😀
sestra ti bo ful hvaležna za vse nasvete o vzgoji, ker ziher obvladaš.

sicer pa, iz mojih skromnih izkušenj kot mama štiriletnice:
igralnica je na koncu kot nagrada
nakupi ne smejo trajat več kot pol ure
v primeru izsiljevanja se spokamo takoj domov
sicer pa v šoping z otrokom razen po živila raje ne hodim. zakaj bi se obe mučili, če ni treba.

A se hecate? z otrokom po nakupih in da bo pomerjal oblačila. imam dva sinova in moža, ko sta bila sinova majhna sem jim kupila in če ni bilo prav sem zamenjala, ravno tako možu. Zdaj pa s sinovoma gremo dvakrat na leto po nakupih ( januarja in decembra , ko so v Italiji razprodaje),+ in se imamo prav fino. To je nepotreben stres za otroka.

Ali ste zdaj vsi obsedeni z vzgajanjem otrok, kaj bo to ratalo, ljudje, ki bodo delali le na ukaz in bojo znali le ubogati. Te miselnosti vcasih ni bilo. Zato se pa malcki upirajo.

Ni slabo izhodišče, bi znalo biti kaj na tem.

Shopping ni zabava za otroke. Cunje kupis tam, kjer jih lahko zamenjas. Ce imas sestro, jo prosis, da popazi na otroka v igralnici, medtem ko skocis nakupit hrano in cistila ali cevlje za sebe.

Zacetna zgodba je pa prozorna provokacija na temo izpred nekaj dni, ali dobijo otroci svoje pol zemlje ze v trgovini ali sele za blagajno.

Z majhnimi otroci nisem nikoli hodila po trgovinah, razen v lokalno trgovino po hrano. Če kdaj potrebujejo čevlje, je to stvar pol ure sobota zjutraj ob 9 ih. Že odraslega človeka trgovski center spravi ob živce, kaj šele otroka.

New Report

Close