Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najemnina – nekaj na pogodbi ostalo na keš

Najemnina – nekaj na pogodbi ostalo na keš

Pogodba bi bila narejena tako, da je na pogodbi napisan nižji znesek od dejanske najemnine, ostalo keš na roke, kako gre to v praksi, grejo najemodajalci na zaupanje? Če ne, bi se lahko kako drugače uredilo, da je dejansko vsak mesec plačilo izvedeno v celoti? Na kakšen način?

Vse na keš.

se mu ponuditi za protiuslugo. Tenodtsbno ga zapelji, bo žvrgolel kot tič-ek,

Jaz plačam samo toliko, kot piše. Zakaj še nekaj ekstra?

davka.

davka.
[/quote]

Vem kam pes taco moli, mi je bilo takoj jasno, ampak a je potem zaradi tega za najemnika potem najemnina nižja in zakaj ne.
Najemodajalec bi moral plačati četrt letne najemnine davka in če je po pogodbi npr. 150 in 150 na šverc, kakšno ugodnost ima najemnik in kakšno korist tisti ki oddaja?

Naceloma lahko naredite takole. Eno pogodbo napisete za polovico najemnine (to kar boste tudi prijavili na FURS), drugo pa kot aneks k tej pogodbi za najem premicnin (opreme) v stanovanju, ki jo pa ne prijavite na FURS, za najemojemalca pa je ravno tako obvezujoca.

Naceloma lahko naredite takole. Eno pogodbo napisete za polovico najemnine (to kar boste tudi prijavili na FURS), drugo pa kot aneks k tej pogodbi za najem premicnin (opreme) v stanovanju, ki jo pa ne prijavite na FURS, za najemojemalca pa je ravno tako obvezujoca.

Najem premičnin? Kaj pa? omare, postelja, hifi, … In to je v primeru neplačevanja možno izterjati na sodišču?

Ja, oprema stanovanja, ce je opremljeno (kuhinja, pohistvo,…) in seveda, podpisana pogodba je izterljiva na sodiscu, v primeru neplacevanja.

Kolikor vem, je tudi to zaslužek, ki se ga obdavči. Ampak kolikor tudi vem, moraš za dejavnost posoje pohištva imeti registrirano firmo, ker to ni zakonsko urejeno tako kot je oddaja nepremičnin. Verjetno je izterljivo na sodišču kot neporavnana obvenost po pogodbi, vendar pa tudi kot neprijavljen zaslužek predstavlja osnovo za pregon zaradi davčne utaje. Ali se motim?

Če ne plača ga vržeš ven in drugega notri.
Ker če greš po pravni poti se lahko zadeva vleče leto ali več.
Pa najboljše je da ti da najemnino za celo leto naprej + varščino.

Najemnika, s katerim imas sklenjeno nsjrmno pogodbo (cetudi z nizjim zneslom), ne mores kar vreci iz stanovanja, v kolikor pogodbe ne krsi (ksr ps neplacevanje dela najemnine, ki ni na pogodbi, pac ni).

Pravi primitivci ste. Oddajali bi stanovanje brez pogodbe, vzeli denar za celo leto + varscino in kadarkoli se vam zazdi, nsjemnika vrgli ven… Pravi primitizrm in butasta omejenost vas je.

ne kadar koli,samo v primiru neplačila za naprej.

Jaz se tega ne grem.
Kar berem na Facebooku v skupini Stanovanjce, me je že groza. Kolikor so bili lastniki pasji in nesramni leta nazaj, so sedaj ratali najemniki.
Čisti računi – duga ljubav se reče. Osebno dam raje višjo najemnino… Poleg tega lahko še vedno odpreš popoldanski s.p. in oddajaš v najem preko s.p.ja, sploh če oddajaš za malo višjo najemnino ali oddajaš več nepremičnin – se bolj splača, kakor da bi plačeval davek kot fizična oseba.

New Report

Close