Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedak vozi samo 60 km/h na hitri cesti proti Ljubelju!

Bedak vozi samo 60 km/h na hitri cesti proti Ljubelju!

Pogosto se vozim po tej cesti in tudi že nekajkrat sem naletela na počasneže. Ampak en primerek je pa obupen. Gre se za enega ata (zagotovo 60+), ki vozi rdeč avto z avstrijsko tablico. Vozi prepočasi (samo 60 km/h!) po hitri cesti. Poleg tega še zavira, in predvidevam, da namenoma! Včeraj sem ga prehitela in sem se skoraj zaletela z nasproti vozečim se vozilom! Pogledam v ogledalo in ga vidim, kako se smeji! Bedak! Če še kdaj naletim nanj, ga prijavim takoj (nisem si zapomnila tablice). Zato pa vam sporočam, da bodite pozorni na tega bedaka, ki ogroža življenja drugih ljudi. In to namenoma! Bodite previdni. Ne želim, da kdo nastrada na račun tega izmečka. Upam, da ga čimprej dobijo!

Ti to resno? TI prehitevaš (očitno) v škarje, se skoraj čelno zaletiš v nasproti vozeče vozilo, kriv naj bi bil pa ON?
Kaj vse ne hodi in se vozi po tem svetu…..

Hitra cesta ima ločene smerne pasove, tako da se je verjetno peljala po nasprotni strani.

Kateri odsek in koliko je omejitev?

Ne vem kdo je tukaj previden ali pameten pa vendar, cesta proti Ljubelju, je to cesta, ki pelje mimo Tržiča? Je to tista cesta na katero se z avto ceste zapelješ proti Celovcu? No, ta cesta že dolgo ni več hitra cesta, mislim, da od leta 2016. nekje od junija, ja, je bilo v uradnem listu objavljeno, kar pomeni, da tam ni več hitrost 110 ampak 90 in mislim, da sedaj celo 80. Samo povem …

do Tržiča je hitra cesta

drugače pa, ko prehitiš, zapelješ pred njega in bremzaš ti, seveda če zadaj ni še koga drugega

Ne bo držalo, ko se zapelješ dol z avto cesete ni več hitre ceste in tisti zgoraj je napisal, da to velja ze od leta 2016 in res je temu tako

Hitra cesta ali ne. Takih “bedakov” je vedno več. Po cestah, kjer je omejitev 90, se cijazi folk med 50-70. In ko ga končno prehitiš se zgodi dvoje, ali začne naenkrat tiščat na gas al pa blenda za tabo. Bedaki eni… Res prazna cesta in kolona zaradi enga k gre na cesto delat gužvo kjer je ni.
Še hujši so pa tisti, ki v zadnjem momentu zavijejo na dvopasovnici na tvoj pas brez žmigovca. A jaz pa naj telepatsko ugotovim, da greš na moj pas? Res, vedno več jih je ki nimajo pojma o pravilih… pa vsako leto je slabš.


60 km na uro je na hitri cesti najnižja hitrost, ki je dovoljena, če se ne motim.,
Naj me kdo popravi če se motim.

si dala žmigavec pri prehitevanju?

samo vprašam, no

Ponovimo: najvišja dovoljena hitrost 90 km/h, omejitev 45-90 km/h.

Tak folk pač špara na gorivu, ali pa ga je resnično strah vožnje. Od Bistrice naprej proti Ljubelju je omejitev 90, z izjemo “Zaurota” in ostalih tunelov ter TGT-ja če se ne motim(70). Prehitevat na določenih odsekih se da, vendar je v klanec s kakim švoh avtom verjetno bolj pametno peljat kar za njem…teren je ovinkast in hitro lahko pride do neljubih presenečenj…strpno in neproblematično vožnjo želim.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

To se je dogajalo na ravnem območju med AC in Bistrico.

Za ostale pa:

1. A je važno, ali je hitra cesta ali ne? 90 km/h je omejitev, on pa je vozil samo 60.

2. Kje za vraga njega obtožujem za moje (priznam) nespametno prehitevanje? Je bil pa on povod za to.

3. Kar je na monu že tradicija: spraviti se na avtorico. Kot kaže, zagovarjate njegovo prepočasno vožnjo in namerno zaviranje! Kaj, če bi mu kateri, ki bi vozil 90 km/h, na nepreglednem terenu priletel v rit? Dajte malo vklopiti mozak, če ga sploh imate.

4. Moj namen teme je bil opozoriti in obvestiti vse udeležence v prometu na tej cesti o tem bedaku.

Nihče ne bo počasneža kaznoval, zadnje meritve in reportaža o tem je bilo zanimivo videti na AC vozi 46km, drug na omejitev 70kmh vozi 31kmh, v naselju 50kmh polžek rekorder med počasneži 26kmh in pojasnilo vseh teh, videl sem radar in sem upočasnil, policist pa, ja malo bližje omejitvam pa le vozite in zaključek, ljudje so že toliko presrani zaradi tega državnega terorja pobiranja denarja, da enostavno večina vozi polovično od dovoljene hitrosti, zihr je zihr kolone pa kilometrske.

To se je dogajalo na ravnem območju med AC in Bistrico.

Za ostale pa:

1. A je važno, ali je hitra cesta ali ne? 90 km/h je omejitev, on pa je vozil samo 60.

2. Kje za vraga njega obtožujem za moje (priznam) nespametno prehitevanje? Je bil pa on povod za to.

3. Kar je na monu že tradicija: spraviti se na avtorico. Kot kaže, zagovarjate njegovo prepočasno vožnjo in namerno zaviranje! Kaj, če bi mu kateri, ki bi vozil 90 km/h, na nepreglednem terenu priletel v rit? Dajte malo vklopiti mozak, če ga sploh imate.

4. Moj namen teme je bil opozoriti in obvestiti vse udeležence v prometu na tej cesti o tem bedaku.
[/quote]

Aja, no na tej relaciji pa res ni nikakršne potrebe po tako nizki hitrosti. Mene tudi take pojave dostikrat znervirajo, ampak se je treba zavedat da je cesta namenjena vsem, tako prepočasnim, kot prehitrim…nikoli ne veš, kaj te čaka za ovinkom. S prijavo pa nebi dosegli nič, ker tak voznik v b

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Aja, no na tej relaciji pa res ni nikakršne potrebe po tako nizki hitrosti. Mene tudi take pojave dostikrat znervirajo, ampak se je treba zavedat da je cesta namenjena vsem, tako prepočasnim, kot prehitrim…nikoli ne veš, kaj te čaka za ovinkom. S prijavo pa nebi dosegli nič, ker tak voznik v b
[/quote]
…v bistvu ni v prekršku, kot so že drugi omenili. Pač treba je bit uvideven, strpen in odgovoren za volanom, pri prehitevanjih pa dinamičen, da se čimprej in varno postaviš nazaj na vozni pas.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close