Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko ti nekdo v družbi razkrije tvojo plačo

Ko ti nekdo v družbi razkrije tvojo plačo

Kaj bi si mislili / naredili, če bi bili v taki situaciji:
Ste v družbi več ljudi, poznate se bolj na videz, srečate se na eni prireditvi in se pogovarjate.
nekdo vas začne spraševati, kakšne so kaj vaše plače v vaši firmi (ki je privat firma). Malo mutite in ne želite odgovoriti, nakar se v pogovor vmeša tretja oseba, ki dela kot računovodkinja v vrtcu in pravi, saj jaz vem točne podatke, bruto plača je toliko in toliko…

Kako bi reagirali? (dejansko se je to zgodilo)

Ta računovodkinja je kura! Jaz bi ji jih pošteno napela in jo prijavila delodajalcu zaradi kršenja varstva osebnih podatkov! Takšne osebe ne bi smele delati na takšnih mestih. Bog ve kaj še vse je zblebetala …

Čigavo plačo je razkrila ta računovodkinja? Če ti delaš v privat firmi, ona pa v vrtcu, torej ni mogla razkriti tvoje plače? Torej je povedala podatek nekoga drugega ali tretjega, ali je povedala povprečno iz letnega poročila?

Drugače pa se reče, da so ti podatki poslovna skrivnost. Spraševalcu, ki se ga sicer lahko napoti na stroške dela v javno objavljenih bilancah, kjer lahko dobi nek vpogled, kot tudi računovodkinji, ki nima kaj razkrivati tega.

nova
Uredništvo priporoča

razkrila je plačo sodelavca, ki ima otroka v tem vrtcu in iz vloge za zmanjšano plačilo vrtca ta podatek tudi vidi.

Jaz bi dogodek prijavila njenim nadrejenim. Pri nas imamo klavzule o nerazkrivanju podatkov vsi ki delamo v računovodstvu in materialno odgovarjamo če bi se takole pogovarjali… Tudi če je to javni zavod kjer se plače za določeno delovno mesto verjetno da ugotoviti, ne vem če je tole bilo etično ravnanje.

razkrila je plačo sodelavca, ki ima otroka v tem vrtcu in iz vloge za zmanjšano plačilo vrtca ta podatek tudi vidi.
[/quote]

Ženska je zmešana. Prijava njenim nadrejenim, ker razkriva zaupne podatke in je kršila kar nekaj zakonov, med drugim lahko gre zaradi tega v zapor. Zloraba osebnih podatkov je tudi kazniva po kazenskem zakoniku.

razkrila je plačo sodelavca, ki ima otroka v tem vrtcu in iz vloge za zmanjšano plačilo vrtca ta podatek tudi vidi.
[/quote]

Ne smeši se. Računovodje v vrtcih nimajo teh podatkov. Vloge za znižano plačilo vrtca pobira CSD, vrtec prejme odločbo z izračunanim odstotkom znižanega plačila, odstotek se pa ne veže samo na plačo enega, pač pa obeh staršev in premoženja, ki ga imajo. Računovodkinja niti pod razno ne ve tega podatka.

V bistvu verjamem, da se je zgodilo nekaj takega, vendar ne tako, kot zdaj hočeš ti tukaj zmutit, da se ne bi prepoznal kdo od vpletenih, vendar si si izmislila napačno zgodbico.

Ne smeši se. Računovodje v vrtcih nimajo teh podatkov. Vloge za znižano plačilo vrtca pobira CSD, vrtec prejme odločbo z izračunanim odstotkom znižanega plačila, odstotek se pa ne veže samo na plačo enega, pač pa obeh staršev in premoženja, ki ga imajo. Računovodkinja niti pod razno ne ve tega podatka.

V bistvu verjamem, da se je zgodilo nekaj takega, vendar ne tako, kot zdaj hočeš ti tukaj zmutit, da se ne bi prepoznal kdo od vpletenih, vendar si si izmislila napačno zgodbico.
[/quote]

točno to se je zgodilo, ne izmišljujem si. ženska je povedala bruto znesek, približno pravilen. kako pa je do njega prišla, pa ugibam, glede na to, da vem, kje dela. mogoče pa ima še kolegico na CSD, kaj jaz vem.

in ko sem sama dajala vlogo za znižano plačilo, mi je delavka na CSDju rekla, da, glede na to, da padem v najvišji razred, da naj te vloge sploh ne dajem, zakaj bi ljudem v vrtcu razkrivala, koliko zaslužim.

točno to se je zgodilo, ne izmišljujem si. ženska je povedala bruto znesek, približno pravilen. kako pa je do njega prišla, pa ugibam, glede na to, da vem, kje dela. mogoče pa ima še kolegico na CSD, kaj jaz vem.

in ko sem sama dajala vlogo za znižano plačilo, mi je delavka na CSDju rekla, da, glede na to, da padem v najvišji razred, da naj te vloge sploh ne dajem, zakaj bi ljudem v vrtcu razkrivala, koliko zaslužim.
[/quote]

Kot so povedali že zgoraj – za določitev je pomembno še marsikaj drugega, ne samo plača.

Kot so povedali že zgoraj – za določitev je pomembno še marsikaj drugega, ne samo plača.
[/quote]

pol pa mi razloži, kako je lahko na 200 eur točno izjavila njegovo plačo

Kako bi reagiral, ne bi ker bi že sam povedal, meni ni noben problem povedat koliko imam plače, evo lahko tudi tukaj povem 1457€ neto brez malice in prevoza.

če si s.p. itak lahko vsaka budala vidi koliko nekdo zasluži.
Skrivanje plače nima smisla, slej kot prej se vse zve

pol pa mi razloži, kako je lahko na 200 eur točno izjavila njegovo plačo
[/quote]

200€ je lahko od nekoga 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače, od nekoga drugega pa komaj 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

Kako bi reagiral, ne bi ker bi že sam povedal, meni ni noben problem povedat koliko imam plače, evo lahko tudi tukaj povem 1457€ neto brez malice in prevoza.
[/quote]

Evo, tudi jaz se enako sprašujem, zakaj je plača taka tabu tema in taka huda skrivnost, da se je treba izmotavat, ko te kdo vpraša po plači?

Delam v računovodstvu vrtca in to je laž. Podatka o dohodkih, premoženju oz. čemerkoli ne vidimo. Vidimo samo višino plačilnega razreda in občino ki doplačuje ter številko in veljavnost odločbe. Višina bruto plače vzgojiteljic pa je javen podatek, sicer razpon od do za delovno mesto, ne konkretno osebo.

Kako in kje?!

Evo, tudi jaz se enako sprašujem, zakaj je plača taka tabu tema in taka huda skrivnost, da se je treba izmotavat, ko te kdo vpraša po plači?
[/quote]

Zakaj pa bi moral nekdo to vedet, da bo še več zavisti in hudobije?


ni laž, res se je zgodilo.
ne vem, na kak način je prišla do podatka, mogoče pa ima kolegice na CSD. jaz sem pač domnevala, da gre za računovodkinjo iz vrtca, ker je šlo za krog ljudi, zaposlenih v vrtcu in da ima dostop do odločb.

No, v takem primeru bi jaz rekel, da podatek ni pravilen in da pravih podatkov zaradi klavzule pač ne moreš dati, niti niso potrebni. Sicer se nepoznanih ljudi po plači ne sprašuje, gre za bonton.

Zakaj je pogovor o plačah tak tabu? O seksu s svojim/svojo partnerjem/partnerko in z drugimi takoj povete kako seksata, kakega imajo moški itd, pogovor o plači je pa dobesedno smrtni greh. Jaz tudi delam v privat firmi, plačo imam okoli 1500, odvisno od nadur in nagrad, pa eni sodelavci dobijo še več ali manj, pa kaj? Ko me kakšen znanec vpraša koliko imam plačo, mu povem, ko pa jaz njega pa muti.

Zakaj nočete govoriti o plači? Vam je nerodno, da imate premajhno?

New Report

Close