Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Konec jemanja kontracepcijskih tablet

Konec jemanja kontracepcijskih tablet

Kako izgleda, tiste z izkušnjami, ko nehaš jemati kontracepcijske tabletke? Kdaj ste občutile razliko, sploh psihično me zanima?

Nisem, ne ko sem jih začela jemati in ne, ko sem nehala.
Tudi hormonska slika je bila po treh mesecih (ker sem jih nehala jemati ravno zaradi te preiskave) je bila popolnoma OK, kot da jih ne bi jemala.

Po 16 let uporabe kontracepcijskih sem prekinila z njimi nenadoma, tako nenadoma kot me je zapustil partner, zato ne znam oceniti kako je vplivalo na psiho, ker sem bila down zaradi drugih razlogov.
Pozitivne lastnosti – povečanje libida, normalna vlažnost nožnice, zmanjšanje celulita pa npr. že po slabem mesecu.
leto in pol zatem imam pa še zmeraj hormonske akne:( (predvsem pred menstruacijo)

Jaz sem se bolje pocutila z njimi kot brez njih. Vsaj fizicno. Ko sem prenehala, sem pridobila nekaj kg (sicer se vedno v normalnem rangu), pred vsako menstruacijo dobim mozolje, menstruacije so mocnejse in bolece, libida je manj… Psiholosko pa ni bilo pri meni nobenih sprememb z ali brez.

Nobene spremembe

Ko sem jih jemala,sem bila psihicno zelo na dnu. Nekako otopela, vse bz, pretirano jedla,…
Ko sem prenehala, sem ponovno zazivela, dobila vec smisla v zivljenju. Se pobrala z dna.
Skoda,da tega misem vedela prej, so mi KT unicile najlepsa leta mladosti.

Tablete so me delale zelo agresivno in živčno, na koncu je prihajalo do težkega dihanja in padanja skupaj.

Čemu pa si jih jemala?

Avtorica
BREZ TABLET
Pises da si zarad tablet padala skupi.
Si ziher da zarad njih.
Jz jim jemljem zdaj 1leto in sem ze 2x padla skupaj.
In to vedno ponoc ko sem se zbudila za wc. Ustala nardila par korakov in padla v nezavest.
So me pregledal slikal glavo . nic ne vejo.zdej pa berem da je lahko zarad kontracepcije.
Joj se zastrupljamo punce nehajmo .a se nic ne bojimo kaj to se prinesea

Meni osebno so po prenehanju jemanja zaceli izpadati lasje ( hormonska sprememba) in dobila sem par mozoljev ter redne menstruacije. Jemala sem jih skoraj 4 leta in zadnjih 8 mesecev nisem imela sploh menstruacije, pa se zredila sem se za 10kg v teh zadnjih 8 mesecih, pred tem pa nobenih tezav. Odkar sem jih nehala jemati sem shujsala, edini minus so izpadli lasje in koza, ki pa se je tudi ze nekako popravila. Psihicno pa..mogoce sem zdaj boljse volje, ampak tega ne bi nujno pripisala prenehanju jemanja KT. Sem pa ziher, da nikoli vec v zivljenju ne pojem niti ene!! To je kemija!!

Po prenehanju mastna koža, mozolji. Nekje po pol leta se je začelo počasi umirjat. Izpadanje las, malo povečana poraščenost, manjše prsi, razpoloženje približno enako. Zaradi pco imam odsotne menstruacije.

je pri meni trajalo da sem uskladila in dobila normalno menstruacijo nazaj. Nisem imela toliko razpoloženjskih nihanj in glavobolov več.

Čemu te tablete? Čemu požirate ženske vso to kemijo?

Vesel oče

Premalo nas je, azilanti vdirajo na slovensko ozemlje, ve pa si kvarite zdravje namesto da bi imele krepke potomce….

Ah kje se jim pa ljubi skrbeti za lastne otroke, se jim lahko koža povesi.

New Report

Close