Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Združitev družine – poroka s tujcem tretje države

Združitev družine – poroka s tujcem tretje države

Zanima me, če je tu kdo/katera, ki je poročen/a s tujcem iz tretje države (izven EU)? Pa v novejšem času, torej zadnjih nekaj let, ker se pogoji in zakonodaja verjetno spreminjajo… Kako ste dosegli združitev družine? Torej prvi koraki?… najina poroka je že vpisana tudi pri nas in v tuji državi. Super bi bilo, če bi kdo opisal celoten proces po korakih, ker na UE se ne znajo izjasniti o ničemer:)

Ja pejt dol k njemu pa bosta združena, ane. V čem je problem?

Če bi rada kakšen nasvet, najprej povej, kakšne narodnosti je tvoj bodoči mož.

nova
Uredništvo priporoča

Je zelo pomembno, kakšen državljan je. Če gre za kakšnega eksota, po možnosti še iz problematične države, se boš fino namatrala, če gre pa za kakšnega eks juga, je pa to mala malica. Je tudi zelo pomembno, ali mora pred vstopom v EU dobiti vizo ali ne. In če na UE sprašuješ tako kot tule, logično, da se ne znajo izjasniti.

Sploh ne razumem kaj želiš?
Postavi direktno vprašanje
npr: mož je iz Etiopije, ima status begunca, iz prejšnjega zakona ima dva otroka, ki ju želiva pripeljati v Slo, da živita z nama. Kako to uredimo?

A ti bi še njegove štiri žene in frocovje sem navlekla?

A ti bi še njegove štiri žene in frocovje sem navlekla?
[/quote]

:):):) Kdo ve kaj pomeni “združitev družine”;)

nisem poročena s tujcem iz tretje države, ti pa vseeno lahko svetujem, ker poznam področje. Sicer ne vem, iz katere države je tvoj mož, ne potrebujejo državljani vseh ne-EU držav za vstop v Slovenijo vizuma. Recimo, da predpostavljam, da ga tvoj mož potrebuje. Prvi korak je, da stopi do najbližje slovenske ambasade in tam vloži prošnjo za izdajo vizuma za prihod v Slovenijo. Ko bo tukaj, bo lahko zaprosil za izdajo dovoljenja za prebivanje.

O pogojih za izdajo enega in drugega si preberi v zakonu o tujcih, za začetek 127. in 128. člen, pa še od 20. člena dalje. Na kratko, za izdajo vizuma bo rabil poleg PL še urejeno zdravstveno zavarovanje za tujino, zadostna sredstva za preživljanje. Poleg tega preverjajo še nekaznovanost in tudi pristnost zakonske zveze (tu je namreč veliko zlorab). To pomeni, da bo na veleposlaništvu vsaj enkrat podrobno zaslišan, zaslišana pa boš tudi ti kot njegova žena. na teh zaslišanjih marsikoga “dobijo” in ugotovijo, da je zakonska zveza bila sklenjena samo z namenom pridobitve vizuma, tako da vizum potem ni izdan.

Če imata pristne namene, pa samo nekaznovanost, zadosti denarja, zavarovanje in bo. Aja in še to, ne verjamem, da se na EU ne znajo izjasniti. Upaš napisat, na kateri UE se niso znali izjasniti? Vse UE dobro poznajo vse postopke s tujci.

– Nepomembno za forumaše je kakšnega spola sem jaz ali kakšnega spola je moj/a zakonski/a partner/ica. V nadaljevanju nevtralno partner.
– Partnerjeva država je tretja država izven EU in ni balkanska država, ZDA, Kanada, Avstralija ali Nova Zelandija. Za potrebe odgovora je dovolj država tretjega sveta v nevojnem območju.
– Zakonski partner ni begunec, ilegalec ali kriminalec. Ima univerzitetno izobrazbo in službo v svoji državi, ki presega slovensko mesečno povprečno plačo. Ni samozaposlen in bi moral delodajalca zapustiti pri selitvi.
– Vse glede poroke je urejeno tako tam kot pri nas. Poroka je vpisana v obeh državah. Partnerjeva država nima apostila, glede tega je urejeno.
– Na UE so dobili konkretna vprašanja glede konkretne države. Za forumaše pa to ni bistveno.
– Zanimajo me izkušnje ljudi, ki so poročeni s partnerji tretjih držav (izven EU), pogovorno t.i. držav drugega in tretjega sveta. Vse združitve gredo po nekako istih ali podobnih kopitih in zakonih, ostalo so nianse. Ko bodo primeri opisani bom že sam/a sklepal/a kaj rabim. Niti ni potrebno navajati za katero državo gre.

p.s. Tisti, ki nimate kaj pametnega za povedati iz prve roke je bolje, da ste tiho. Rasisti pa se morate zavedati, da kazensko odgovarjate po slovenski zakonodaji ter niste anonimni pri preiskavi. Vse na internetu se beleži in lastniki foruma so dolžni razkriti vse informacije, ki vodijo do vas na zahtevo organov pregona. Svetujem vam, da si ne zakomplicirate življenja zaradi predolgega jezika:))

Še ena zadeva… partner rabi vizum in v tem delu sveta slovenija nima konzulata ali ambasade. Je dovolj za urejanje dokumentacije prisotnost kakšne ambasade države članice EU?

za potrebe korektnega odgovora je potrebno vedeti partnerjevo državo. Sicer ne morem podati verodostojnega odgovora glede tega, ali lahko pride v Slovenijo brez vizuma ali mora priti z njim. Vse tretje države EU namreč za sam prihod v Slovenijo ne potrebujejo vizuma.

očitno sta se najina zadnja odgovora križala. Za sam vizum za prihod v Slovenijo lahko partner zaprosi na ambasadi tiste države EU, ki pokriva Slovenijo v tistem delu sveta (to ni enotnega pravila, so različne države, ki to opravljajo za nas). Ampak tvoj partner ne bi rad samo prišel na obisk, a ne? Ker te vizume izdajo za npr. en teden, en mesec… On potrebuje vizum za dolgoročno prebivanje, ki ga pa pač izda samo slovenska ambasada in moral bo sam oditi na najbližjo. Včasih to pomeni prepotovati pol celine (npr. v Afriki).

v njegovi državi je lahko velik problem, če ga še ni odslužil.

Živela svoboda govora!

In katera izjava je rasistična?

– O UE bom raje tiho, uslužbenka se je pač namerno izogibala odgovorom ali pa res ni vedela, češ, da ne ve točno kakšni so postopki in njihovo zaporedje, ker se se zakonodaja spreminja… nimam se časa bosti z njimi:)
– Ali lahko partner zaprosi na ambasadi članice EU za kratkotrajni vizum in potem pri nas v Sloveniji vloži vizum D ter vlogo za prebivanje in delo? Kako je s tem?

Vsaka ki ji ne ploska za poroko s tujcem.

Vsaka ki ji ne ploska za poroko s tujcem.
[/quote]

aaaa…se mi je zdelo ja

Še ena informacija… partnerjeve države ne pokriva nobeno bližnje slovensko veleposlaništvo, ne v okoliških državah, niti na isti celini… Je taka zadeva mogoča? V dveh okoliških državah sta slovenska veleposlaništva, ki pokrivata z akreditacijo vse okoliške države, razen partnerjeve…

p.s. ostali, ki nimate ničesar pametnega za doprinesti k temi si prosim najdite svojo in ne smetite tukaj. Jaz se ne vtikam v vaše življenje in prostim, da se vi ne v mojega… če ste nezadovoljni z lastnim življenjem si najdite ustreznega psihoterapevta s katerim boste predelali lastne frustracije in morda boste potem le našli življenjskega partnerja… morda se vam odprejo oči in boste spoznali, da je lahko partner enakega spola ali drugačne verske/etnične pripadnosti, s čimer ni nič narobe… prepreke so zgolj v vaši glavi :))

Partner lahko zaprosi na ambasadi EU za kratkotrajni vizum in na podlagi njega pride v RS. Taki vizumi imajo kratek rok trajanja, kakor sem napisala zgoraj. Ko pride v RS, ne potrebuje več vizuma D, saj je že tukaj. Ko pride sem, zaprosi direktno za dovoljenje za začasno prebivanje. Je pa en hakeljc, ni rečeno, da bo vloga za dovoljenje za začasno rešena pred potekom kratkotrajnega vizuma, in potem bo imel problem. Seveda pa ima tudi možnost vložiti tudi vlogo za prvo dovoljenje za začasno prebivanje – to pa naredi na veleposlaništvu RS v tujini.

Če mene vprašaš, se mu najbolj splača z vizumom D in nato naprej v dovoljenje za začasno, za katerega zaprosi kmalu po prihodu, ko bo vloga zagotovo rešena prred potekom vizuma D.

Za vsako državo na svetu je pristojno neko slovensko veleposlaništvo ali konzulat. Mogoče so spletne informacije neopopolne? Če nočeš izdati partnerjeve države tukaj, je zelo preprosto, pokliči ali piši na ministrstvo za zunanje zadeve, Konzularni sektor, in vprašaj, katero slovensko veleposlaništvo / konzulat pokriva to državo. Tam bodo vedeli.

Za vsako državo na svetu je pristojno neko slovensko veleposlaništvo ali konzulat. Mogoče so spletne informacije neopopolne? Če nočeš izdati partnerjeve države tukaj, je zelo preprosto, pokliči ali piši na ministrstvo za zunanje zadeve, Konzularni sektor, in vprašaj, katero slovensko veleposlaništvo / konzulat pokriva to državo. Tam bodo vedeli.
[/quote]

Mogoče se nisem dovolj dobro izrazila. Za vsako državo na svetu obstaja “najbližje slovensko veleposlaništvo / konzulat”, kjer lahko vloži vlogo za vizum D ali dovoljenje za prvo prebivanje ali kar je še takega. Samo da pojem “najbližje” včasih dejansko pomeni tisoče kilometrov. Tako da ti bojo na MZZ dejansko povedali, kam naj gre. Za kratkotrajne vizume pa se lahko obrne na katero od veleposlaništev držav EU. lahko pogledaš na tem seznamu:

http://www.mzz.gov.si/si/predstavnistva_po_svetu/evropa/

ja kaj, in sedaj bi se naj vsi posrali, ker si boš črnca privleka v Slovenijo, al kaj?
Glede bedarij, ki jih sprašuješ si ti kompliciraš življenje! Pa ne se pametno delat, pa TI ne grozi tule!!!
evo ti KZ – grožnja

Grožnja
135. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Kdor komu, zato da bi ga ustrahoval ali vznemiril, resno zagrozi, da bo napadel njegovo življenje ali telo ali prostost ali uničil njegovo premoženje velike vrednosti, ali da bo ta dejanja storil zoper njegovo bližnjo osebo, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(2) Kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka proti dvema ali več osebam ali z grdim ravnanjem ali z orožjem, nevarnim orodjem, drugim sredstvom ali na tak način, da se lahko telo hudo poškoduje ali zdravje hudo okvari, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(3) Pregon za dejanje iz prvega in drugega odstavka tega člena 

se začne na predlog.

(4) (črtan).

Uradni list RS, št. 50/2012 z dne 29. 6. 2012: 135. člen KZ-1

Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4

Pišeš o svojih težavah na javnem forumu, potem pa praviš naj se ne vtikamo v tvoje življenje! …wtf?

Ena iz foha… hvala za korektna pojasnila. Problem je, da v tej državi iz nevem kakšnega razloga konzulat ne obstaja več (v preteklosti je bil). Slovenija ni imenovala častnega konzula tam in trenutno nimamo diplomatskih stikov s tem delom sveta. Tako mi je bilo rečeno v telefonskem pogovoru z MZZ, ko sva nekaj potrebovala. V enem letu se ni spremenilo nič glede imenovanja častnega konzula. Častni konzul te države deluje v Sloveniji, samo to nima veze, ker je itak pristojen za njihovo državo in ne našo… Ok iščem naprej, niti ni trenutno to najpomembnejša stvar dokler nimam vseh informacij.

Če prav razumem je najbolje:
– vložitev vizuma D na ustreznem veleposlaništvu RS,
– ureditev dovoljenja za prebivanje in delo pa v naši državi? Enotnega?
– kdo od naju vloži vlogo za združitev družine? Verjetno jaz v Sloveniji kot sponzor?
– potrebna so sredstva za preživljanje… torej mesečno 2 x 385 eur (oz.kolikor pač znaša trenutno)?
– Pomagajo k odobritvi vloge tudi prihranki na računu? recimo 10 000 na mojem in njeni prihranki na njenem (seveda v primeru, da se z mojo zaposlitvijo v tem času nekaj zgodi ali ne ustreza pogojem ali gre recimo moje podjetje v stečaj ali postanem tehnološki višek ali pač nekaj nepredvidljivega)?
– verjetno lahko s partnerjem sklenem pogodbo o preživljanju in mu mesečno izplačujem teh 385 eur in potem naj ne bi bilo problemov glede odobritve prebivanja tu? Ali preprosto odprem podjetje in partnerja zaposlim?

P.S. ”Pikica fem” tvoj doprinos k temi je ničen. Z moje strani ni bilo nikoli groženj in je bilo samo pojasnilo potencialnim nestrpnežem, da je sovražni govor v Sloveniji kaznivo dejanje, torej jih tudi kvazianonimno pisanje na forumih ne ščiti. Žal je tako, da je na med.over.net veliko sovražnega govora zafrustriranih ljudi. ”Blaki” tudi tvoj doprinos je enak nič. Želim normalne odgovore, ki mi lahko pomagajo ali pa komu v podobni situaciji. In ljudje lahko podajamo odgovore brez osebnih opazk, kot je to naredila ”Ena iz foha”.

New Report

Close