Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mame s hčerami h ginekologu

Mame s hčerami h ginekologu

A je to običajna praksa, da hodijo mame s hčerami h ginekologu? Takimi 17, 18 let starimi, ki že seksajo in hodijo h ginek. po KT?
Ali so to samo posamezne mame take?

Seveda ni občajna praksa. Si pa predstavljam, da v primeru kakšnih bolj resnih ginekoloških težav mlada ženska lahko želi ob sebi nekoga za oporo.

Običajno so z njimi očetje ali starejši bratje.

nova
Uredništvo priporoča

Pa kaj to tebe briga, kdo gre s kom h ginekologu. Mislim, če bi se ljudje manj vtikovali v druge, bi bil svet resnično lepši.
Ne vem, zakaj je potrebno odpirati tako brezvezne teme.

Za klike in branost. Zdaj veš.

Šlo je za KT :). To je mama glasno razložila v čakalnici eni znanki pa še par osebnih zadev o hčeri je razlagala kolegici, ostali smo pa poslušali.

Šlo je za KT :). To je mama glasno razložila v čakalnici eni znanki pa še par osebnih zadev o hčeri je razlagala kolegici, ostali smo pa poslušali.
[/quote]

Zdej ,ko si to povedala,ti je najbrž jasno,da je mama blesava. Povsod zraven,ma kaj ima hcerine stvari svoji kolegici za razlagat in to v cakalnici. Zdej ne vem ,morda sem jaz zategnjena ampak,ko hcere dobijo menstruacijo,mame pa takoj na telefon pa razlagat,zraven pa hci,ki bi se najraje u zemljo udrla….ma za crknt

Zdej ,ko si to povedala,ti je najbrž jasno,da je mama blesava. Povsod zraven,ma kaj ima hcerine stvari svoji kolegici za razlagat in to v cakalnici. Zdej ne vem ,morda sem jaz zategnjena ampak,ko hcere dobijo menstruacijo,mame pa takoj na telefon pa razlagat,zraven pa hci,ki bi se najraje u zemljo udrla….ma za crknt
[/quote]

Ojej, o hčerini menstruaciji razpravljat z drugimi? Potem ena moja sodelavka ni edina trčena.
Jaz sem imela eno trčeno sodelavko nekoč. Sumila je, da je njena hči, ki je hodila še v OŠ noseča. Oz sta sumili. Ampak to sta razzpravlajli tako, da smo vsi zraven poslušali. Ona je na dolgo in široko raztrobila nam vsem kako njena osnovnošolska hči nezaščitena seksa in da ne ve al je noseča ali ne in vse o tem ali bo dobila menstruacijo ali ne…

Ojej, o hčerini menstruaciji razpravljat z drugimi? Potem ena moja sodelavka ni edina trčena.
Jaz sem imela eno trčeno sodelavko nekoč. Sumila je, da je njena hči, ki je hodila še v OŠ noseča. Oz sta sumili. Ampak to sta razzpravlajli tako, da smo vsi zraven poslušali. Ona je na dolgo in široko raztrobila nam vsem kako njena osnovnošolska hči nezaščitena seksa in da ne ve al je noseča ali ne in vse o tem ali bo dobila menstruacijo ali ne…
[/quote]

no, enih deset let nazaj smo na večerji z nadzornim svetom naše firme poslušali predsednika nadzornega sveta, 66 letnega gospoda iz nemčije, kako olajšano pove vsem, da njegova osemnajstletnica pa ni noseča. tako da, niso samo matere take.

Meni je tudi čisto mimo, da moški hodijo z ženskami h ginekologu. Ne rečem s kakšno nosečnico, ki je že tik pred zdajci, ampak kar tako počez. Kar vidim kakšne moške v čakalnici pri moji ginekologinji. Pri zobozdravniku pa recimo še nikoli nisem videla, da bi kakšna ženska imela moško spremstvo. A ni hecno?
Meni niti na misel ne bi prišlo, da bi me partner spremljal h kateremukoli zdravniku. Edino na urgenco me je enkrat peljal, ko nisem mogla sama vozit.


Tudi meni je smešno, ko pridem k ginekologu in je v čakalnici več moških kot žensk.


no, moški nosečnic pridejo poleg, ker jih firbec matra in hočejo dete na ultrazvoku videt.
moja ginekologinja je alergična na to in dovoljuje s stisnjenimi zobmi, da pride malo pokukat. enkrat je imela dva tipa v čakalnici, en je šel ven na čik, ko je prišel nazaj, se je sestra glih zadrla nekaj približno njegovemu priimku podobno in je letel not v ordinacijo pogledat to čudo… samo na stolu z razkrečenimi nogami pa druga ženska… bajno

je pa že razlagala, da so hoteli, sploh muslimani, biti poleg pri pregledu. tiste pa je striktno nagnala ven.

Šlo je za KT :). To je mama glasno razložila v čakalnici eni znanki pa še par osebnih zadev o hčeri je razlagala kolegici, ostali smo pa poslušali. [/quote]

Prava frikica boš, ko ne boš le poslušala, temveč glasno vprašala: “Gospa, kaj pa vaša kontracepcija?”


no, moški nosečnic pridejo poleg, ker jih firbec matra in hočejo dete na ultrazvoku videt.
moja ginekologinja je alergična na to in dovoljuje s stisnjenimi zobmi, da pride malo pokukat. enkrat je imela dva tipa v čakalnici, en je šel ven na čik, ko je prišel nazaj, se je sestra glih zadrla nekaj približno njegovemu priimku podobno in je letel not v ordinacijo pogledat to čudo… samo na stolu z razkrečenimi nogami pa druga ženska… bajno

je pa že razlagala, da so hoteli, sploh muslimani, biti poleg pri pregledu. tiste pa je striktno nagnala ven.
[/quote]

Zanimivo do enih tako striktna tale tvoja ginekologinja, tebi pa o popolnih tujcih razlaga vse kako hodijo na preglede, kdo kdaj notr uleti, ipd. To je pa tudi mimo

Prava frikica boš, ko ne boš le poslušala, temveč glasno vprašala: “Gospa, kaj pa vaša kontracepcija?”
[/quote]

Ha, ha, huda :).

Pri nas pa moški nič kaj ne hodijo zraven, redkokdaj koga vidim. PO mojem zato ne, ker imamo tak butast sistem, da moraš vedno več ur čakat na pregled. Zdravnik je super, samo to čakanje je pa ubijalsko.
Ali imajo pa za te preglede, ko hodijo moški zraven poseben termin. To pa ne vem. Je pa res, da ni videt nosečnic ob terminu, ko jaz hodim. Tako, da verjetno bo kar to, da jih ob kakem drugem dnevu naročajo.

Ja moja mama me je spremila h ginekologu, ko sem imela 15let. Menstruacijo že imela ampak sem imela vnetje jajcnikov. Nič še sexa prakticirala. Ja tako je to,ko sediš po betonu ..

Ne, nekateri moški ves čas sedijo v čakalnici in ne gredo v ordinacijo gledat UZ, tako da ni to razlog.
No, pred kratkim je bil mož z ženo na enem precej nebolečem pregledu, ni zgledalo, da žena rabi neko pomoč pri premikih po čakalnici in v ordinacijo. Ampak če ljudem tako ustreza, zakaj pa ne.
Jaz bi šla s hčerko, če bi me prosila, ne bi pa seveda razlagala drugim, tako kot tudi o sebi ne razlagam. Halo. Je pa zadnjič, ko sem bila pri ginekologu, ena bodoča mlada mamica, širša kot daljša, grda kot tojfel, čisto preveč naglas rekla sestri, da ima zdaj drug priimek. Smo se vsi samo spogledali.

Jaz pa mislim, da je razlog dostikrat zelo banalen: mož (ali pa mama) je žensko pač pripeljal/a z avtom in zdaj se nima kam dati in čaka zraven, za kavo v bližnjem lokalu (če sploh je tam kakšen lokal) je pa preškrt/a 🙂

Sicer bi pa tudi jaz šla s hčero, če bi me prosila, seveda pa ne bi nikomur ničesar razlagala.

Meni je pa čudno, da mame svoje otroke pripeljejo na pregled.. Dopoldne sem bila na pregledu in sta bila z eno nosečnico še dva njena otroka, punčka (prvi razred, z rumeno rutico) in fant tam ene 13, 14let. Se pravi, da sta “špricala šolo”.. No, sta šla gledat bodočega člana..

No ja, punca je bila takoj za mano na vrsti. Jaz sem čakal dobre tri ure. Onidve podobno.
Pa v večjem mestu, kjer je tako javni prevoz, če nimaš avta, kot tudi, če te že kdo pelje, veliko možnosti za kaj početi.

Zanimivo do enih tako striktna tale tvoja ginekologinja, tebi pa o popolnih tujcih razlaga vse kako hodijo na preglede, kdo kdaj notr uleti, ipd. To je pa tudi mimo
[/quote]

?
ne vem, o kom je govora. povedala je prigodo iz svoje ordinacije, brez oseb, brez imen, lahko bi bilo govora o polovici ljubljane. misliš, da zdravniki ne smejo povedat, kaj se jim pri delu dogaja?

https://www.rd.com/funny-stuff/funny-doctor-jokes/

https://thoughtcatalog.com/eric-redding/2017/01/21-nurses-and-doctors-share-their-most-insane-and-hilarious-stories-of-a-patient-faking-it/

?
ne vem, o kom je govora. povedala je prigodo iz svoje ordinacije, brez oseb, brez imen, lahko bi bilo govora o polovici ljubljane. misliš, da zdravniki ne smejo povedat, kaj se jim pri delu dogaja?

https://www.rd.com/funny-stuff/funny-doctor-jokes/

https://thoughtcatalog.com/eric-redding/2017/01/21-nurses-and-doctors-share-their-most-insane-and-hilarious-stories-of-a-patient-faking-it/
[/quote]
torej očetu lastnega otroka ne pusti videt na uz – ji je to težko in se narmgoduje zraven očitno, tujcem pa razlagajo intimne stvari vseh naokoli, in to več primerov redno očitno, ker ti si polna zgodbic… ne bi se raje posvetila strokovnemu delu, namesto zapravljanja časa s tem,da te bi njene prigode razlaga v ordinaciji?
Spoštljiv zdravnik tega ne bo počel – neglede na imena in bo raje čas produktivno namenil pacientom, ne pa tebi njene zgodbice od drugih razlagal.

Mogoče o tebi enemu tretjemu razlaga in se norčuje iz tebe kako si razkrečena tam na stolu in kakšna si spodaj – saj nihče ne ve tvojega imena ane… baš lepo, spoštljivo po tvoje…LOL
ne, ni. Spoštljiv zdravnik tega ne bo nikoli delal.

V čem pa je problem, če gre moški z žensko h ginekologu? Ali drugemu zdravniku?


Saj ne, da je kak problem. Ampak meni je hecno. Sploh ker še nikoli nisem videla, da bi kak moški spremljal žensko k splošnemu zdravniku ali k zobarju. H ginekologu pa ja.


Saj ne, da je kak problem. Ampak meni je hecno. Sploh ker še nikoli nisem videla, da bi kak moški spremljal žensko k splošnemu zdravniku ali k zobarju. H ginekologu pa ja.
[/quote]
če je ženska noseča ni prav nič hecno, meni je lepo, se vidi s tem na nek način,da mu je mar za otroka…
Veliko lepše kot pa da se ne briga in mu je malo mar.

… glede na to,da ti je hecno – si imela moža pri porodu? Ah zakaj le po tvoje, kaj pa imajo za delati dam – saj je hecno,da mož spremlja ženo h ginekologu, potem po tvoji logiki, tudi pri porodu nima kaj delati…
pa v šoli za starše tudi ne po tvoje očitno.

kao se ti hočeš počutiti glavna in pomembna ker si noseča… sam pol ne jokaj da doma nič ne dela in ne pomaga, ker tam, kjer bi lahko dobil kakšne napotke, ga nisi pustila zraven. ker je kao hecno in je samo tvoja domena.

New Report

Close