Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ker je bilo pred kratkim govora o tem kako je plin oh in sploh

ker je bilo pred kratkim govora o tem kako je plin oh in sploh

Se je zgodilo spet:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/razneslo-plinsko-jeklenko-ena-oseba-poskodovana-stanovanje-uniceno.html

Ne poznam nikogar, ki bi ga plin poškodoval, pozala pa sem tri, ki jih je elektrika ubila …

Imaš pa res nenavaden vzorec, vendar ni statistično reprezentativen.

nova
Uredništvo priporoča

Imaš pa res nenavaden vzorec, vendar ni statistično reprezentativen.
[/quote]
pa ne mešaj jeklenke, ki jo priklopi nestrokovnjak in mestnim plinom za ogrevanje, toplo vodo in kuhanje.

Imam plin – mestni in je zakon! Elektrika je samo en približek.

Indukcija je vsaj 2x hitrejša od plina….in ogenj v stanovanju porablja kisik, in če boste zopet začeli s ceno si malo izračunaj koliko je bilo potrebno doplačati za priključek in peč, če se ogrevate na plin…elektrika se rabi tako ali drugače in sem prepričan, da je cenejša kot katerikoli plin.
Primer pri sinu 45m2 stanovanja…poraba elektrike mesečno (pozimi) 120€ mesečno vse vključno z ogrevanjem in ima enotno tarifo, kaj šele če bi imel dvotarifno merjenje saj je 1/3 ogrevalne sezone v nizki tarifi. Sedaj bo primerljivo manj. Sedaj pa ti računaj svoj priključek in peč, radiatorji razvodi….električni radiator pa preprosto obesiš na steno in priklopiš. Hiša je druga zgodba…tukaj pa potem pride toplotna črpalka itd.

Indukcija je vsaj 2x hitrejša od plina….in ogenj v stanovanju porablja kisik, in če boste zopet začeli s ceno si malo izračunaj koliko je bilo potrebno doplačati za priključek in peč, če se ogrevate na plin…elektrika se rabi tako ali drugače in sem prepričan, da je cenejša kot katerikoli plin.
Primer pri sinu 45m2 stanovanja…poraba elektrike mesečno (pozimi) 120€ mesečno vse vključno z ogrevanjem in ima enotno tarifo, kaj šele če bi imel dvotarifno merjenje saj je 1/3 ogrevalne sezone v nizki tarifi. Sedaj bo primerljivo manj. Sedaj pa ti računaj svoj priključek in peč, radiatorji razvodi….električni radiator pa preprosto obesiš na steno in priklopiš. Hiša je druga zgodba…tukaj pa potem pride toplotna črpalka itd.
[/quote]

No, mi imamo toliko plina pozimi ogrevanje, voda in kuhanje, za trisobno stanovanje. Plus 30 evrov elektrike vse ostalo, se pravi, za še enkrat večje stanovanje, 4 ljudje, 150 evrov pozimi. A ogreva na 25 stopinj?

Indukcija je vsaj 2x hitrejša od plina….in ogenj v stanovanju porablja kisik, in če boste zopet začeli s ceno si malo izračunaj koliko je bilo potrebno doplačati za priključek in peč, če se ogrevate na plin…elektrika se rabi tako ali drugače in sem prepričan, da je cenejša kot katerikoli plin.
Primer pri sinu 45m2 stanovanja…poraba elektrike mesečno (pozimi) 120€ mesečno vse vključno z ogrevanjem in ima enotno tarifo, kaj šele če bi imel dvotarifno merjenje saj je 1/3 ogrevalne sezone v nizki tarifi. Sedaj bo primerljivo manj. Sedaj pa ti računaj svoj priključek in peč, radiatorji razvodi….električni radiator pa preprosto obesiš na steno in priklopiš. Hiša je druga zgodba…tukaj pa potem pride toplotna črpalka itd.
[/quote]

120 za ogrevanje in elektriko na mesec za 45 kvadratov je drago. Mi damo pri primerljivi kvadraturi v zimskih mesecih 150 do 160 evrov za vse stroške brez tv+ internet. Torej elektrika, ogrevanje, voda, odvoz smeti, popravila v bloku, pluženje snega itd. Elektrike je od tega manj kor 40 evrov.


pa ne mešaj jeklenke, ki jo priklopi nestrokovnjak in mestnim plinom za ogrevanje, toplo vodo in kuhanje.
[/quote]

Seveda, ker teh razvodov pa nikoli ne delajo šalabajzerji…. ccc

Sem imela priliko videti izvedbo stanovanj od stanovanjskega sklada, pa hiše na ključ najbolj množičnega proizvajalca montažk…. samo to bom rekla: Hvala lepa, ampak ne, hvala!

Sem pa nekaj časa tudi stanovala v enem takem meščanskem stanovanju. Na začetku je bilo ogrevanje res smešno poceni, v roku nekaj let je postalo naravnost drago. Predstavljam si, da do danes cene plina niso šle dol. Da grdih rumenih cevi po stanovanju niti ne omenjam….

Vsak bedak hvali svoje kljuse.

New Report

Close