Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek OTROK IMA KLOPA

OTROK IMA KLOPA

Vzgojiteljica me je obvestila ,da ima moj otrok klopa. Ker jaz ne morem iz službe sem jo prosila, če mu ga ona odstrani. Ona pa pravi, da to ni njeno delo, da me je obvestila jaz pa naredim kar hočem.

Kaj to resno ali malo provociraš?
Težko verjamem, da kaka taka motena vzgojiteljica res obstaja.
Kar težko verjamem, da bi bilo res, da vzgojiteljica zganja nek cirkus iz klopa. Klopa spuliš pa je.

To je čista resnica , zgodila se je danes. Sem prosila sestro, ki je doma, da mu ga je šla izpulit.
Me zanima ,če je to povsod tako ali samo pri nas.

nova
Uredništvo priporoča

Na 5 minut štepaš teme?
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11116964

______________________

Kaj to resno ali malo provociraš?
Težko verjamem, da kaka taka motena vzgojiteljica res obstaja.
Kar težko verjamem, da bi bilo res, da vzgojiteljica zganja nek cirkus iz klopa. Klopa spuliš pa je.
[/quote]
Ne,ni vzgojiteljica motena,to je rezultat tega,ker stalno grozite z odvetniki,uciteljici solite pamet na njenem strokovnem podrocju,torej poucevanju,da se pa slucajno klop zatrga,bi ji pa ocitali,da ni zdravstveni delavec itd. Ne mores iz paketa pobrat sam kar pase.. pravilno. Sicer pa moji mami tudi v zd niso odstranili klopa,je sestra rekla,da nima casa,nsj kar sama….kar sejes to zanjes

A če bo otrok padel in si zlomil roko, tudi ni njeno delo da mu pomaga? Bo čakal na tleh z zlomnjeno roko da ga prideš ti pobrat? Reci ji, da jo boš prijavila, ker ogroža zdravje tvojega otroka, saj vsak ve, da je treba klopa čimprej odstraniti.


Ne,ni vzgojiteljica motena,to je rezultat tega,ker stalno grozite z odvetniki,uciteljici solite pamet na njenem strokovnem podrocju,torej poucevanju,da se pa slucajno klop zatrga,bi ji pa ocitali,da ni zdravstveni delavec itd. Ne mores iz paketa pobrat sam kar pase.. pravilno. Sicer pa moji mami tudi v zd niso odstranili klopa,je sestra rekla,da nima casa,nsj kar sama….kar sejes to zanjes
[/quote]

Tako mimogrede: ne grozim nikomur z odvedniki, z vzgojiteljicami sploh nimam nobenih opravkov. Klop pa se je tudi že meni večkrat utrgal pa nisem iz tega delala cirkusa.
Hja, a je tvoja mama nepokretna ali kaj? Ne vem no, ampak medicinske sestre in zdravniki pa res niso za to tam, da bi pulili klope.
Glede na to, da gre pri avtorici za vrtec, sklepam, da gre za malega otroka, ki si ne more sam spuliti klopa. Torej, če bi bila vzgojiteljica pri pameti, bi mu ga komot izpulila.
Pa, če bi se utrgal se pač bi, se pač zgodi.
Mislim delat cirkus zaradi enega klopa…
Pa od medicinskih sester pričakovat, da bi odraslim pulile klope… skregano s pametjo. Razen seveda, če je tvoja mama nepokretna, ne more rok uporabljat ali kaj takega.

Ta vzgojiteljica bi pametno naredila, če bi klopa odstranila brez viška besed.
Danes se pa samo gofla in gofla…same lapaš kište.

Je moja hči skup zlezla v šoli in se ob tem tudi udarila v glavo. Pa so vse, kar so naredili, poklicali mene, naj pridem po njo. Podobno v vrtcu, ko si naj bi druga hči poškodovala roko – hči je jokala in roke ni mogla premikat. Klic, naj pridem. Itd.

Je moja hči skup zlezla v šoli in se ob tem tudi udarila v glavo. Pa so vse, kar so naredili, poklicali mene, naj pridem po njo. Podobno v vrtcu, ko si naj bi druga hči poškodovala roko – hči je jokala in roke ni mogla premikat. Klic, naj pridem. Itd.
[/quote]

Pravilno.

Je moja hči skup zlezla v šoli in se ob tem tudi udarila v glavo. Pa so vse, kar so naredili, poklicali mene, naj pridem po njo. Podobno v vrtcu, ko si naj bi druga hči poškodovala roko – hči je jokala in roke ni mogla premikat. Klic, naj pridem. Itd.
[/quote]

Kaj pa nudenje prve pomoči?
Ko sem bila v vrtcu, me je ena porinila nekam, da sem padla 2 metra globoko in obležala v nezavesti. Vzgojiteljica me je polila z vodo, to je bilo vse, kar je naredila. Domov k nam ni nič javila, ko me je prišla mama iskat, ni nič povedala. V glavnem nikomur ni niti črhnila za mojo poškodbo in nezavest.

Pravilno.
[/quote]

Ne, ni pravilno.
Po zakonu bi ji morala obvezno nuditi prvo pomoč. In ja, mobilizirati poškdovano roko.
A če bi krvavela na polno, bi tudi samo gledala, da otrok izkrvavi ali kaj?

Tudi moja sodelavka je šla iz službe, da je otroku v vrtcu odstranila klopa.
Vzgojitelji so že čisto prestrašeni, ker ni več zdrave pameti med starši. Vsi bi samo grozili s tožbami, odvetniki in špecanjem ravnateljem. Saj vidiš klimo na tem forumu.

Ne, ni pravilno.
Po zakonu bi ji morala obvezno nuditi prvo pomoč. In ja, mobilizirati poškdovano roko.
A če bi krvavela na polno, bi tudi samo gledala, da otrok izkrvavi ali kaj?
[/quote]

Nepravilno. Šola ima za prvo pomoč usposobljeno osebo. Ta tema je verjetno nastala zaradi včerajšnjega dela priljubljene nanizanke Zvezde na sodišču.

Točno o sem govorim. Lep primer je včerajšnji del nanizanke Zvezde na sodišču.


Šivilja brez službe pač!

Nepravilno. Šola ima za prvo pomoč usposobljeno osebo. Ta tema je verjetno nastala zaradi včerajšnjega dela priljubljene nanizanke Zvezde na sodišču.
[/quote]

Torej hočeš povedat, če se otrok rani tako, da mu iz arterije brizga kri, da se čaka na tisto za prvo pomoč usposobljeno osebo?
In če je tista oseba slučajno na bolniški, se čaka na starše?
In kaj potem oni? Čakajo na rešilca?

Skoda,da se razburjate,je slo vse pre dalec,pa ne mesajte jabolk in hrusk. Iz klopa smo ze na odtrgani roki. Ja pravilno je natedila. Ne razumete da se nikomer ne da vec ukvarjat z vami,ker vam nikoli ni nic prav. Ti casi ko so si ljudje upali delat usluge ,so mimo. Vcasi ni nikogar skrbelo,kaj bo,ce bo…danes pa zal

Učiteljica nima kaj odstranjevati klopa otroku. Klop danes ni več nekaj kar tako, gre za rizičnega prenašalca dveh precej hudih bolezni. Ko je hči imela klopa na vratni žili, sem jo peljala v ambulanto, da je imela zapisano v kartoteki in da je bil strokovno odstranjen, pred petindvajsetimi leti, ko se še ni nič težilo z odvetniki, sicer pa smo sami vsak vbod klopa evidentirali in ga hranili v cepilni knjižici. Če se vam zdi butasto, prav, vendar pri sekundarnem obolenju za borelijo, ki je mimogrede zelo pasja in traja zdravljene precej dolgo, ima pa za življenje precej posledit, tudi trajnih, te najprej vprašajo, kdaj in kje si imel klopa. In kako boš vedel po recimo treh, štirih ali celo desetih letih? Ni boga, da bi kot učiteljica odstranila klopa. Prej bi zašila preklano kožo, če bi že morala!

Ti pa res nisi diht.
Letno dobim kakih 40-50 klopov, takih, ki jih je treba izpuliti. Pa parkrat se je že zgodilo, da sem jih imela tudi preko 100 v enem letu. Ja takih, ki sem jih izpulila.
Isto kot otrok: vsako leto 50 in več klopov.
Pa misliš, da smo potem tak cirkus zganjali pa s puljenjem nadlegovali zdravnike?
Proti menigitisu sem cepljena. Za borelijo pa upam, da je ne dobim. Ampak, če bom zganjala tak cirkus kot ga ti zganjaš, stvar ne bo nič boljša.

In ja najbolj butasto pa je to, da ko najdeš klopa, da čakaš pa kličeš kaj vem kkoga, da ti ga izpuli. Izpuliti ga je treba čim prej. Takoj, ko ga najdeš. Ne pa delat cirkusa iz tega.

Ko bi vzgojiteljica ruvala klopa se lahko zgodi, da se klopu odtrga kaka nogica, ki ostane potem v koži. Ali bognedaj da otrok faše kakšen menigitisa ali bolerijo. Starši bi jo seveda lahko potem krivili…

Zato pa raje ne naredi nič. Tudi jaz bi ravnal enako na vzgojiteličinem mestu. Ene dva desetletja nazaj so sicer ravnali drugače, samo danes so časi drugačni. Razvajeni staršei, razvajenih otrok hitro prikličejo advokata.

Ti pa res nisi diht.
Letno dobim kakih 40-50 klopov, takih, ki jih je treba izpuliti. Pa parkrat se je že zgodilo, da sem jih imela tudi preko 100 v enem letu. Ja takih, ki sem jih izpulila.
Isto kot otrok: vsako leto 50 in več klopov.
Pa misliš, da smo potem tak cirkus zganjali pa s puljenjem nadlegovali zdravnike?
Proti menigitisu sem cepljena. Za borelijo pa upam, da je ne dobim. Ampak, če bom zganjala tak cirkus kot ga ti zganjaš, stvar ne bo nič boljša.

In ja najbolj butasto pa je to, da ko najdeš klopa, da čakaš pa kličeš kaj vem kkoga, da ti ga izpuli. Izpuliti ga je treba čim prej. Takoj, ko ga najdeš. Ne pa delat cirkusa iz tega.
[/quote]

Dopustiti, da ima otrok v enem letu 50 klopov? Kaj pa počnete? Ga zvežete k drevesu v najbolj klopno obremenjenem predelu gozdov v Bosni v spodnjicah? Če že tako pametuješ, ti priporočam vsaj zaradi otroka, da uporabljate oblačila, ki otežujejo dostop klopom do kože in uporabo repelentov, ki z vonjem odganjajo klope. Ti zase pa le še naprej upaj, ker je to očitno edino kar počneš pri ulovu 100 na leto. Ni hudič, da ti ne bo uspelo dobiti enkrat borelije, pa tudi zaščita proti meningitisu ni popolna, cepljenju navkljub. Ko boš naslednjič peljala otroka na cepljenje, le povej, da ima 50 klopov na leto, da se bo socialna malo pozabavala z vami. Upam, da nimate okoli bajte tudi garij!

Dopustiti, da ima otrok v enem letu 50 klopov? Kaj pa počnete? Ga zvežete k drevesu v najbolj klopno obremenjenem predelu gozdov v Bosni v spodnjicah? Če že tako pametuješ, ti priporočam vsaj zaradi otroka, da uporabljate oblačila, ki otežujejo dostop klopom do kože in uporabo repelentov, ki z vonjem odganjajo klope. Ti zase pa le še naprej upaj, ker je to očitno edino kar počneš pri ulovu 100 na leto. Ni hudič, da ti ne bo uspelo dobiti enkrat borelije, pa tudi zaščita proti meningitisu ni popolna, cepljenju navkljub. Ko boš naslednjič peljala otroka na cepljenje, le povej, da ima 50 klopov na leto, da se bo socialna malo pozabavala z vami. Upam, da nimate okoli bajte tudi garij!
[/quote]

A ti sploh veš kok okuženih klopov je v Slo? Zakaj bi rinila v Bosno??
https://siol.net/novice/slovenija/kje-v-sloveniji-klopi-najbolj-ogrozajo-441062

Ta s 50imi in več klopi letno pa tudi ni zdrava! Ji očitno neki škodi. Da si tako neodgovoren, do samega sebe!

New Report

Close