Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

OTROK IMA KLOPA

Default avatar

Klop nevarni

Vzgojiteljica me je obvestila ,da ima moj otrok klopa. Ker jaz ne morem iz službe sem jo prosila, če mu ga ona odstrani. Ona pa pravi, da to ni njeno delo, da me je obvestila jaz pa naredim kar hočem.
Default avatar

a to resno

Klop nevarni je napisal/a:
Vzgojiteljica me je obvestila ,da ima moj otrok klopa. Ker jaz ne morem iz službe sem jo prosila, če mu ga ona odstrani. Ona pa pravi, da to ni njeno delo, da me je obvestila jaz pa naredim kar hočem.
Kaj to resno ali malo provociraš?
Težko verjamem, da kaka taka motena vzgojiteljica res obstaja.
Kar težko verjamem, da bi bilo res, da vzgojiteljica zganja nek cirkus iz klopa. Klopa spuliš pa je.
Default avatar

Klop nevarni

To je čista resnica , zgodila se je danes. Sem prosila sestro, ki je doma, da mu ga je šla izpulit.
Me zanima ,če je to povsod tako ali samo pri nas.
Default avatar

ZoraM

a to resno je napisal/a:
Klop nevarni je napisal/a:
Kar težko verjamem, da bi bilo res, da vzgojiteljica zganja nek cirkus iz klopa. Klopa spuliš pa je.
Ne,ni vzgojiteljica motena,to je rezultat tega,ker stalno grozite z odvetniki,uciteljici solite pamet na njenem strokovnem podrocju,torej poucevanju,da se pa slucajno klop zatrga,bi ji pa ocitali,da ni zdravstveni delavec itd. Ne mores iz paketa pobrat sam kar pase.. pravilno. Sicer pa moji mami tudi v zd niso odstranili klopa,je sestra rekla,da nima casa,nsj kar sama....kar sejes to zanjes
Default avatar

Reci ji

A če bo otrok padel in si zlomil roko, tudi ni njeno delo da mu pomaga? Bo čakal na tleh z zlomnjeno roko da ga prideš ti pobrat? Reci ji, da jo boš prijavila, ker ogroža zdravje tvojega otroka, saj vsak ve, da je treba klopa čimprej odstraniti.
Default avatar

a to resno

ZoraM je napisal/a:
a to resno je napisal/a:

Ne,ni vzgojiteljica motena,to je rezultat tega,ker stalno grozite z odvetniki,uciteljici solite pamet na njenem strokovnem podrocju,torej poucevanju,da se pa slucajno klop zatrga,bi ji pa ocitali,da ni zdravstveni delavec itd. Ne mores iz paketa pobrat sam kar pase.. pravilno. Sicer pa moji mami tudi v zd niso odstranili klopa,je sestra rekla,da nima casa,nsj kar sama....kar sejes to zanjes
Tako mimogrede: ne grozim nikomur z odvedniki, z vzgojiteljicami sploh nimam nobenih opravkov. Klop pa se je tudi že meni večkrat utrgal pa nisem iz tega delala cirkusa.
Hja, a je tvoja mama nepokretna ali kaj? Ne vem no, ampak medicinske sestre in zdravniki pa res niso za to tam, da bi pulili klope.
Glede na to, da gre pri avtorici za vrtec, sklepam, da gre za malega otroka, ki si ne more sam spuliti klopa. Torej, če bi bila vzgojiteljica pri pameti, bi mu ga komot izpulila.
Pa, če bi se utrgal se pač bi, se pač zgodi.
Mislim delat cirkus zaradi enega klopa...
Pa od medicinskih sester pričakovat, da bi odraslim pulile klope... skregano s pametjo. Razen seveda, če je tvoja mama nepokretna, ne more rok uporabljat ali kaj takega.
Default avatar

Vzgojiteljica da te kap

Ta vzgojiteljica bi pametno naredila, če bi klopa odstranila brez viška besed.
Danes se pa samo gofla in gofla...same lapaš kište.
Default avatar

pavammpovem

Reci ji je napisal/a:
A če bo otrok padel in si zlomil roko, tudi ni njeno delo da mu pomaga? Bo čakal na tleh z zlomnjeno roko da ga prideš ti pobrat? Reci ji, da jo boš prijavila, ker ogroža zdravje tvojega otroka, saj vsak ve, da je treba klopa čimprej odstraniti.
Je moja hči skup zlezla v šoli in se ob tem tudi udarila v glavo. Pa so vse, kar so naredili, poklicali mene, naj pridem po njo. Podobno v vrtcu, ko si naj bi druga hči poškodovala roko - hči je jokala in roke ni mogla premikat. Klic, naj pridem. Itd.
Default avatar

Profesor

pavammpovem je napisal/a:
Reci ji je napisal/a:
Je moja hči skup zlezla v šoli in se ob tem tudi udarila v glavo. Pa so vse, kar so naredili, poklicali mene, naj pridem po njo. Podobno v vrtcu, ko si naj bi druga hči poškodovala roko - hči je jokala in roke ni mogla premikat. Klic, naj pridem. Itd.
Pravilno.
Default avatar

a to resno

Reci ji je napisal/a:
Kaj pa nudenje prve pomoči?
Ko sem bila v vrtcu, me je ena porinila nekam, da sem padla 2 metra globoko in obležala v nezavesti. Vzgojiteljica me je polila z vodo, to je bilo vse, kar je naredila. Domov k nam ni nič javila, ko me je prišla mama iskat, ni nič povedala. V glavnem nikomur ni niti črhnila za mojo poškodbo in nezavest.
Default avatar

a to resno

Profesor je napisal/a:

Pravilno.
Ne, ni pravilno.
Po zakonu bi ji morala obvezno nuditi prvo pomoč. In ja, mobilizirati poškdovano roko.
A če bi krvavela na polno, bi tudi samo gledala, da otrok izkrvavi ali kaj?
Default avatar

enako5

Tudi moja sodelavka je šla iz službe, da je otroku v vrtcu odstranila klopa.
Vzgojitelji so že čisto prestrašeni, ker ni več zdrave pameti med starši. Vsi bi samo grozili s tožbami, odvetniki in špecanjem ravnateljem. Saj vidiš klimo na tem forumu.
Default avatar

Profesor

a to resno je napisal/a:
Profesor je napisal/a:

Pravilno.
Ne, ni pravilno.
Po zakonu bi ji morala obvezno nuditi prvo pomoč. In ja, mobilizirati poškdovano roko.
Nepravilno. Šola ima za prvo pomoč usposobljeno osebo. Ta tema je verjetno nastala zaradi včerajšnjega dela priljubljene nanizanke Zvezde na sodišču.
Default avatar

Profesor

enako5 je napisal/a:
Tudi moja sodelavka je šla iz službe, da je otroku v vrtcu odstranila klopa.
Vzgojitelji so že čisto prestrašeni, ker ni več zdrave pameti med starši. Vsi bi samo grozili s tožbami, odvetniki in špecanjem ravnateljem. Saj vidiš klimo na tem forumu.
Točno o sem govorim. Lep primer je včerajšnji del nanizanke Zvezde na sodišču.
Default avatar

a to resno

Profesor je napisal/a:
a to resno je napisal/a:

Ne, ni pravilno.
Nepravilno. Šola ima za prvo pomoč usposobljeno osebo. Ta tema je verjetno nastala zaradi včerajšnjega dela priljubljene nanizanke Zvezde na sodišču.
Torej hočeš povedat, če se otrok rani tako, da mu iz arterije brizga kri, da se čaka na tisto za prvo pomoč usposobljeno osebo?
In če je tista oseba slučajno na bolniški, se čaka na starše?
In kaj potem oni? Čakajo na rešilca?
Default avatar

ZoraM

Skoda,da se razburjate,je slo vse pre dalec,pa ne mesajte jabolk in hrusk. Iz klopa smo ze na odtrgani roki. Ja pravilno je natedila. Ne razumete da se nikomer ne da vec ukvarjat z vami,ker vam nikoli ni nic prav. Ti casi ko so si ljudje upali delat usluge ,so mimo. Vcasi ni nikogar skrbelo,kaj bo,ce bo...danes pa zal
Default avatar

Edino pravilno

Učiteljica nima kaj odstranjevati klopa otroku. Klop danes ni več nekaj kar tako, gre za rizičnega prenašalca dveh precej hudih bolezni. Ko je hči imela klopa na vratni žili, sem jo peljala v ambulanto, da je imela zapisano v kartoteki in da je bil strokovno odstranjen, pred petindvajsetimi leti, ko se še ni nič težilo z odvetniki, sicer pa smo sami vsak vbod klopa evidentirali in ga hranili v cepilni knjižici. Če se vam zdi butasto, prav, vendar pri sekundarnem obolenju za borelijo, ki je mimogrede zelo pasja in traja zdravljene precej dolgo, ima pa za življenje precej posledit, tudi trajnih, te najprej vprašajo, kdaj in kje si imel klopa. In kako boš vedel po recimo treh, štirih ali celo desetih letih? Ni boga, da bi kot učiteljica odstranila klopa. Prej bi zašila preklano kožo, če bi že morala!
Default avatar

ti pa nisi diht

Edino pravilno je napisal/a:
Učiteljica nima kaj odstranjevati klopa otroku. Klop danes ni več nekaj kar tako, gre za rizičnega prenašalca dveh precej hudih bolezni. Ko je hči imela klopa na vratni žili, sem jo peljala v ambulanto, da je imela zapisano v kartoteki in da je bil strokovno odstranjen, pred petindvajsetimi leti, ko se še ni nič težilo z odvetniki, sicer pa smo sami vsak vbod klopa evidentirali in ga hranili v cepilni knjižici. Če se vam zdi butasto, prav, vendar pri sekundarnem obolenju za borelijo, ki je mimogrede zelo pasja in traja zdravljene precej dolgo, ima pa za življenje precej posledit, tudi trajnih, te najprej vprašajo, kdaj in kje si imel klopa. In kako boš vedel po recimo treh, štirih ali celo desetih letih? Ni boga, da bi kot učiteljica odstranila klopa. Prej bi zašila preklano kožo, če bi že morala!
Ti pa res nisi diht.
Letno dobim kakih 40-50 klopov, takih, ki jih je treba izpuliti. Pa parkrat se je že zgodilo, da sem jih imela tudi preko 100 v enem letu. Ja takih, ki sem jih izpulila.
Isto kot otrok: vsako leto 50 in več klopov.
Pa misliš, da smo potem tak cirkus zganjali pa s puljenjem nadlegovali zdravnike?
Proti menigitisu sem cepljena. Za borelijo pa upam, da je ne dobim. Ampak, če bom zganjala tak cirkus kot ga ti zganjaš, stvar ne bo nič boljša.

In ja najbolj butasto pa je to, da ko najdeš klopa, da čakaš pa kličeš kaj vem kkoga, da ti ga izpuli. Izpuliti ga je treba čim prej. Takoj, ko ga najdeš. Ne pa delat cirkusa iz tega.