Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupujeva avtodom. Prosim za nasvet

Kupujeva avtodom. Prosim za nasvet

Z mozem sva se odlocila za nakup avtodoma. Gledava v cenovnem okvirju nekje do 30000€. Sva sama. Ampak vseeno imava zeljo, da bi bil avtodom primeren za najmanj 4 osebe. Avtodom bova koristila od aprila do septembra/oktobra. V zimskem casu pa ne. Tisti, ki imate avtodom, prosim povejte na kaj morava biti pozorna pri nakupu? Naj se samo omenim, da avtodomi kombiji (citroen jumper, opel vivaro, mercedes..) odpadejo. Prav tako predelani avti/kombiji v avtodom.
Hvala za pomoc

Mi smo tudi razmišljali o nakupu, pa smo se odločili, da bomo prej enkrat najeli, da vidimo, kako nam paše. Ej, še dobro. Hvala lepa za avtodom. Zastonj ga ne maram. Niti teoretično.

Oba z mozem sva avanturista. V mladosti sva tako z avtom prepotovala ogromno drzav. Spala pa sva takrat po kampih v sotoru. Zdaj taksna varijanta ne pride vec v postev. Zato sva se odlocila za avtodom

nova
Uredništvo priporoča

če gresta na daljše poti vsekakor svetujem kaj v kategoriji MB sprinter – je lahek za upravljanje, dokaj hiter in v mestih še ni omejitve za vožnjo, parkiranje. Tudi poraba goriva je zmerna.
Po nekaj letih uporabe pa sem malo preračunaval stroške kampiranja, porabe goriva, omejenost uporabe (ko enkrat parkiraš ga težko uporabiš za dnevne izlete – rabiš še vsaj kolesa) … in ugotovil, da je za dva najbolje enoprostorec in spanje v B&B, motelih … Za nujne primere za WC, tuširanje … pa so večje bencinske postaje čisto OK.
btw: WC in kuhalnika v avtodomu nismo nikoli uporabljali (pač ostajajo vonji ….)

Vprašanje postavi na fb strano slovenski avtodomarji. Boš dobila največ koristnih nasvetov.

Ja, to smo tudi mi ugotovili. Vesela sem, da ga nismo kupili, ker je zdaj toliko poceni prebivališče in človek se res rad pošteno stušira, gre na WC. Oh, se ne smem spomniti na vse tisto praznjenje izmečkov.

Točno to.
Pa malo več moraš vseeno povedati o svojih potrebah v vprašanju, ker je sicer odgovor nemogoč. Namreč skoraj noben avtodom ni absolutno slab, pa tudi absolutno najboljšega ni.
So le bolj ali manj prilagojeni tvojim potrebam/željam.

Sam predlagam raje majhnega kot velikega (ker s takšnim lahko vstopiš tudi v majhne uličice starih mest) in predvsem pazita na težo.
Večina večjih avtodomov je že praznih blizu največje dovoljene teže, polni pa so pogosto čez omejitev – kar ti prinese občutne kazni po EU in tudi prepovedi nadaljevanja vožnje… In je potrebno hudirjevo paziti na to kaj naložiš. Če so 4 odrasle osebe … se lahko zgodi, da moraš na pot brez vode in z napol praznim, da še ustrezaš cestno-prometnim predpisom. In to sploh ni fajn.

Potem pa še oblika… alkovni (s posteljo nad šoferjem) omogočajo nižje potovalne hitrosti in popijejo precej več goriva… imajo pa več prostora.

Če sta bolj avanturistične sorte pomislita kaj vse bosta vlekla s sabo (športna oprema? Kolesa, SUPa, motor?) in kam bosta to pospravila. Možnosti so zelo različne, in kar spraviš v en AD, ni nujno da gre tudi v drugega…

Takole..nama je bila to kar dolgoletna želja, pa sva vseeno najprej poizkusila z najemom. In smo šli za 8 dni v Grčijo čez Jugoslavijo. Čisto za test, takrat je z nama še hodila mlajša hči, tako da smo bili trije. Pa smo ugotovili, da to dejansko je za nas, ne moti nas ne kuhanje in uporaba kopalnice in wcja – treba je spoznati, da v avtodomu po domače povedano nisi nikoli čisto frej. Imeti je treba v mislih in pod kontrolo količino sveže in odpadne vode, vsebine wc kasete, kje boš natočil svežo vodo in kje spustil odpadno ter očistil kaseto. So seveda tudi avtodomarji, ki ne uporabljajo ne kuhinje, ne wcja in ne kopalnice v svojem ADju (in se s tem celo pohvalijo pri prodaji, česar čisto dobro ne razumem, pa vseeno), ker spijo samo po kampih oz. ga imajo namesto prikolice za dopust. Ampak kakor kdo želi, seveda.
Fino je, če si malo priročen in znaš kaj sam naredit, če bereš malo forume je tam kup koristnih nasvetov (poleg gore nakladanja in pametovanja seveda).
Nama AD pomeni odklop in bi nama zelo manjkal, bolj so nama pomembni pomladni in jesenski vikendi, ko se kam odpeljeva, kot pa glavno potovanje med počitnicami.
Zagotovo vas bo kdo vprašal, ali se “splača” – seveda se ne, če na to gledaš z ekonomsko računico oz. skozi tisto slovensko – priti na dopustu čim ceneje skozi.
Midva sva sama in sva zadnjega kupila takega, ki nama je napisan na kožo, torej narejen samo za dva oz. ima tudi tretje ležišče, ki pa ga še nisva nikoli uporabila. Ker v AD redko vzameš še koga s seboj, oz. midva sva to naredila samo enkrat za en vikend, pa sva ugotovila, da to ni za naju. Tu gre za majhen intimen prostor, ki ga težko deliš tudi z najboljšimi prijatelji (podobno kot jadrnica).
Pri nakupu je po navadi tako, kot povsod – malo denarja = malo muzike. Tako da se splača pogledat kakšno leto starejšega pa kakšno kvalitetnejšo znamko za isti denar. Pa preveri, da ni bil v najemu, taki so ponavadi kar grdo izrabljeni. Spoznaš jih po velikem številu kilometrov na nizki starosti. O znamkah ne bom, ker tu vsak berač svojo malho hvali.

Zelo lepo napisano, menim enako. AD in potovanje z njim ni ne poceni ne enostavno, mi ga imamo ze vec let, letos ga bomo spet menjali za novega. Uporabljamo ga prakticno cez celo leto, z njim vcasih potujemo po Evropi, vcasih smo vec dni v enem kampu, velikokrat gremo od doma samo preko vikenda. Biti moras clovek za to vrsto turizma in poznat moras svoje potrebe. Smiselno je it na kaksen sejem in dobro pregledat ponudbo. Kar odgovarja meni, se zdalec ne bo odgovarjalo tebi.

to je za vas samske in upokojence..
da maš cajt-beri dopusta dost, pa nbenih drugih skrbi in dela..

S partnerjem imava starejši avtodom, uradno za štiri osebe, tako da je res udoben. Za moj okus je prevelik, jaz bi raje imela v velikosti kombija, tako da ga ne maram vozit. Sosedje so imeli manjši avtodom, pa so ga zamenjali za kombi, ker je dejansko veliko prednosti, če potuješ v glavnem poleti, če nisi nikoli dolgo na enem kraju in če ga uporabljaš tudi za vikende. Je pa res, da s seboj vozita samo kolesi, druge športne opreme nimata.
Jaz bi vama res priporočila, da najprej najameta AD, velik in majhen, pa bosta videla. Midva imava tudi jadrničko, tam spiš in kuhaš na še manjšem prostoru kot v AD, pa se čisto lepo navadiš.

Mi smo ga kupili letos. Rabljenega z alkovnom, smo 4-članska družina.

Ker smo ga želeli imeti parkiranega doma, je bila omejena dolžina. Vedeli smo natanko kakšno postavitev želimo, saj ga bomo uporabljali skozi vse leto. imeli smo določene zahteve, kaj mora imeti, zato smo dolgo iskali. In na koncu smo ga uvozili, ker ga v Sloveniji nismo mogli dobiti.

Pred tem smo dvakrat za daljše obdobje najeli AD in nam je bilo super. Imeli smo tudi bivalni kombi AD od Adrie, ampak ni primerjave s klasičnim AD glede udobja. V mesta pa tudi s tistim “kombijem” ne moreš, ker ga marsikje smatrajo za AD in lahko dobiš celo kazen.

Zelo je pomembno, kaj pričakuješ od AD.

http://www.avtokampi.si/novica/1/2145/Kaksne-so-kazni-za-preobremenitev-avtodoma-ali-pocitniske-prikolice

New Report

Close