Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudje z normalno telesno težo dandanes veljamo za suhe

Ljudje z normalno telesno težo dandanes veljamo za suhe

Odkar se je razširila ta epidemija debelosti, sem deležna oznak za suhico (tudi preklo), še zlasti s strani tistih, ki imajo kakšen kg ali več preveč, pa čeprav imam normalno telesno težo glede na mojo višino.

Super. Ni kaj. Kot kaže, je nov modni trend biti debel. Na dobri poti smo.

Nisi edina. V najstniskih letih sem imela 20 kg vec kot zdaj. Takrat je obcasno kdo pripomnil, da nisem debela, temvec mocna.
Na pragu odraslosti mi je umrl oce, ki je bil v bistvu razlog za mojo debelost, ker je vsakodnevne psihicne travme in nasilje, ki nam jih je zadal, kompenziral s prekomerno oblozeno mizo in neomejenim budzetom pri fast foodu.
Po njegovi smrti je tudi moja teza zacela padati. Sprva zaradi soka, ker je odmiral nekaj mesecev, stres.
V letu ali dveh me je pobralo za 15 kg, v naslednjih letih naknadno se za 10, 5 sem jih pridelala nazaj.
Zdaj bom vsak cas 34, visina 166, teza 49-51 kg.
Izgledam okej, nisem podhranjena, nisem debela, nisem za na naslovnice.
In zdaj poslusam, da sem presuha, da se unicujem, da bom pristala na cevkah.
Ma dajte no, prav v redu sem in pocutim se dobro, predvsem se pa zdravo prehranjujem in se izogibam cukru, junku, kruhu, pohanju… preprosto me zelodec matra po teh stvareh, ker vecinoma delam nocne izmene in se trudim jesti temu primerno. Je pa res, da brez samodiscipline ne gre, vse je v glavi. Mirno gledam 12 ur pred sabo cokolado – ja, bi pasala, ampak mi ne bi koristila. Bom raje tisto jabolko, ki sem si ga prinesla…

Lahko, da se dobro počutiš in si zdrava, ampak si suha. Tvoja teža ni normalna, ampak nizka, kar potrjuje tudi BMI, ki je pod 18.

Glede izgleda, ne morem sodit, če si sama sebi všeč … Po mojem bi s kakšnim kg več izgledala bolje.

Za tvojo višino in leta je normalna teža med 55 in 60 kg.

toliko kil kot te babe in v resnici ne bi bila obremenjena s kilažo, mi še na kraj pameti ne bi prišlo pisat takih tem.

Ljudje smo si razlicni – nekaterim se pri moji visini 10 kg vec sploh ne pozna.
Moje delo je aktivno in ga opravljam brez tezav. Z nekaj kg manj ni slo (posledica bolezni). Vem, kje je moja meja, prehranjujem se aktivnosti primerno, jemljem tudi prehranska dopolnila (vecinoma aktivna ponoci).
Ne bi se sekirala, ce bi sla za par kg gor, ampak kot bivsi knedl vseeno nadzorujem kilazo, da mi ne uide.
V glavnem, vsak zase ve, koliksna kilaza je zanj primerna. Pametno je imeti malo viska, da te ne izcrpa vsaka bolezen. 20 kg zaloge pa verjetno noben ne potrebuje 🙂

Zelo veliko je debelih najstnic in 20 letnic, ceprav se je v zadnjem casu stanje izboljsalo. Samo ce se samo bases in prav nic ne migas, drugace ne more biti.

imam 169 cm in 63 kg, vedno se počutim debelo

Normalna telesna teža ima ITM od 18,5 do 24,9.
Pri meni osebno je to razpon za skoraj 20 kil, od 58 do 77kg. Se ti ne zdi, da je kar velika razlika, če bi imela 58kg ali 77? Realno pa najbolje zgledam pri 67-68kg, če padem pod 65, recimo na 62kg, sem sama sebi shirana, nad 70 sem mi pa že dela trebuh in se počutim zabuhlo, pa je to vse moja normalna teža in to celo nekje na zlati sredini.

Meni se pa zdi, da je ravno obratno. Ljudje, še posebej ženske, ki imajo normalno težo, so hitro označene za debelušne, sploh na kakšnih forumih, kot je ta ali socialnih omrežjih.

Lep primer je Marily Monroe, ki je svoje časa veljala za najbolj seksi žensko, danes pa bi jo označili za bajso.

http://indeksonline.net/fakte-tronditese-per-marilyn-monroe-qe-ndoshta-nuk-i-dinit/

ITM je bedarija, ker ne upošteva spola. Po ITM ima ženska, ki ej visoka 170 pri 72 še vredu telesno težo, dejansko pa obstaja velika verjetnost, d aje taka ženska predebela, če ni natrenirana kot Ilka Štuhec. Profesionalni športniki so težji, ker so mišice težje od špeha.

Jaz mislim, da je ralnejši pokazatelj ne-debelosti obseg pasu oz trebuha.

Vse kar se nabira okoli trebuha. Je debelost, tudi če imaš močnejše boke ali oprsje ;so to obline ,nikakor pa niso obline okoli trebuha,

Aja? Mascoba je mascoba, pa ce je na bokih ali trebuhu… Sorry.

Aja? Mascoba je mascoba, pa ce je na bokih ali trebuhu… Sorry.
[/quote]

Baje, da ni tako.
Zdravniki opozarjajo, da je maščoba okoli trebuha nevarna, maščobe na riti pa ne omenjajo.
Govorim seveda v primerih, ko gre za nekaj kg več, ki so še v mejah normalnega ITM.

Se mi zdi da bolj kot tehtnica vpliva natreniranost in sama genetska oblika telesa. Lahko sta dve ženski isto visoki in imata isto kil pa drugače zgledata. Tiste ki redno telovadijo imajo boljšo postavo, seveda je pa tudi za to pomembna genetika. Vsaj me se tko zdi.

ITM je treba znat interpretirat. Seveda ne velja za profesionalne športnike in tudi nima veze z videzom. Normalni ITM pomeni samo to, da je teža v mejah normale, se pravi, da teža ne vpliva kvarno na zdravje.

Teža pa je samo en faktor. In seveda si lahko zdravstveno ogrožen tudi pri normalnem ITM, samo takrat si ogrožen zaradi npr. netreniranosti, ne zaradi telesne teže.

Itak je za zdravje precej bolj kot telesna teža pomembna splošna fizična pripravljenost in tako je ženska, ki ima pri 170 cm 72 kg in se redno giba, zdravstveno manj ogrožena kot ženska ki ima pri isti višini 60 kg, pa je popolnoma zasedena.

Meni se pa zdi, da je ukvarjanje s težo bolezen psihe. Nekaj ti v glavi ne štima, če se obremenjuješ, če imaš 5 kg viška. In vsi ti, ki kao zdravo živijo in se zdravo prehranjujejo, pa ne pomislijo, kaj delajo svojemu telesu, ko goltajo ta prehranska dopolnila in razne druge vitamine v obliki tablet. Sama kemija, ki se kaže tudi v poškodbi možganskih celic.

Ljudje, radi se imejte in se bo teža sama od sebe porihtala. Sama imam raje kak kg več kot manj in mi je kar všeč, da prihaja čas polnih žensk, ker to itak ni bilo več za nikamor, ko so manekenke skup padale od podhranjenosti.

Lahko, da se dobro počutiš in si zdrava, ampak si suha. Tvoja teža ni normalna, ampak nizka, kar potrjuje tudi BMI, ki je pod 18.

Glede izgleda, ne morem sodit, če si sama sebi všeč … Po mojem bi s kakšnim kg več izgledala bolje.

Za tvojo višino in leta je normalna teža med 55 in 60 kg.
[/quote]

Visoka sem 169 in sem imela nekaj časa 52 kg, pa je bilo vse v redu. Moja mama je imela pri avtoričini višini več desetletij 45 kg, zdrava. Moj partner je uradno podhranjen, pa kaj naj naredi, naj se ubije od zdravja in energije? Je alpinist, mimogrede. Nihče se ne ubada z njegovo težo, ker ima vse izvide b.p. in se odlično počuti. Ne vem, zakaj se vam vsem zdi 5 kg strašen velik problem, medtem ko 20 kg viška opravičujete z oblinami, močjo, rezervo, dobro voljo, manj gub …

Meni se pa zdi, da je ravno obratno. Ljudje, še posebej ženske, ki imajo normalno težo, so hitro označene za debelušne, sploh na kakšnih forumih, kot je ta ali socialnih omrežjih.

Lep primer je Marily Monroe, ki je svoje časa veljala za najbolj seksi žensko, danes pa bi jo označili za bajso.

http://indeksonline.net/fakte-tronditese-per-marilyn-monroe-qe-ndoshta-nuk-i-dinit/
[/quote]

Ha ha, ne vem, zakaj imajo MM vsi za bajsiko, v resnici je nosila konfekcijo 34 ali 36, edina razlika z današnjimi modnimi ikonami je, da ni bila natrenirana in ni imela toliko mišic, v resnici je pa bila tudi za današnje čase vitka. Upoštevaj še, da je bila včasih cifra 38 enaka današnji 36 ali celo 34 …. Sem pomerjala neka mamina stara oblačila, stara 50, 60 let, konfekcijska št. 38 – nosim 36 in 34 – me je vse vezalo in sem se komaj stlačila.

Trendi se spreminjajo, zato jim ne sledim.. danes pravijo tako, jutri drugače.. kdo bi jih resno jemal ;). Važno da se ti v svoji koži počutiš dobro.

Super zate!
Po drugi strani grozno.
Npr. ko sem bila najstnica sem imela cca 5-10 kg preveč. Indeks telesne mase je bil sicer v zlati sredini za normalno težo, tako da sem bila po teh ozirih zdrava in bp.
Ampak ljudje so zlobni in sem veljala za bajsko, za močno, za debelo, itd.
To me je tako napsihiralo, da sem se začela tolažit s hrano in sem se zredila, da sem bila potem res dejansko debela.
Dolgo sem se grozno počutila, dokler nisem vsega predelala in prišla nazaj na normalno težo. In da sem dojela, da imam postavo kjer pač imam stegna in prsi in ne morem bit nikoli prekla.

Časi se spreminjajo. In danes je marsikomu všeč, če ima ženska rit, stegna, prsi… da ni ploh.

Visoka sem 169 in sem imela nekaj časa 52 kg, pa je bilo vse v redu. Moja mama je imela pri avtoričini višini več desetletij 45 kg, zdrava. Moj partner je uradno podhranjen, pa kaj naj naredi, naj se ubije od zdravja in energije? Je alpinist, mimogrede. Nihče se ne ubada z njegovo težo, ker ima vse izvide b.p. in se odlično počuti. Ne vem, zakaj se vam vsem zdi 5 kg strašen velik problem, medtem ko 20 kg viška opravičujete z oblinami, močjo, rezervo, dobro voljo, manj gub …
[/quote]

Noben ne opravičuje, ne enega, ne drugega. Ampak, če imaš pri 169 cm 52 kg, si suha. Čisto verjetno, da si zdrava, ampak si suha. Ne vem, zakaj bi te to motilo?

Če bi jih pri isti višini imela 62, bi imela normalno težo, pri 72 par kg preveč, z 82, pa si debela. Treba je gledat realno nase in na svojo težo.

In tako kot tista, ki ima 82 kg ne more rečt, da je normalne postave, tudi ti z 52 in še manj tvoja mama s 45, tega ne moreta trditi. Prva je debela, vidve sta pa suhi.

Noben ne opravičuje, ne enega, ne drugega. Ampak, če imaš pri 169 cm 52 kg, si suha. Čisto verjetno, da si zdrava, ampak si suha. Ne vem, zakaj bi te to motilo?

Če bi jih pri isti višini imela 62, bi imela normalno težo, pri 72 par kg preveč, z 82, pa si debela. Treba je gledat realno nase in na svojo težo.

In tako kot tista, ki ima 82 kg ne more rečt, da je normalne postave, tudi ti z 52 in še manj tvoja mama s 45, tega ne moreta trditi. Prva je debela, vidve sta pa suhi.
[/quote]

Hočem reči, da to ni škodljivo za zdravje … ker ste tako planili, da je to prenizek ITM. 5 kg premalo je fuuuuuuul problematičnih, škodljivih za zdravje, joj, prenizek ITM, če je pa višek, so pa obline in je človek fejst. To mene moti.
Saj zdaj nimam več samo 52 kg, ampak nisem bila pretirano suha.

Ha ha, ne vem, zakaj imajo MM vsi za bajsiko, v resnici je nosila konfekcijo 34 ali 36, edina razlika z današnjimi modnimi ikonami je, da ni bila natrenirana in ni imela toliko mišic, v resnici je pa bila tudi za današnje čase vitka. Upoštevaj še, da je bila včasih cifra 38 enaka današnji 36 ali celo 34 …. Sem pomerjala neka mamina stara oblačila, stara 50, 60 let, konfekcijska št. 38 – nosim 36 in 34 – me je vse vezalo in sem se komaj stlačila.
[/quote]

Nisim 40-42, mama je nosila 38 in so mi vsa njena oblacila prav, edino rokavi in hlacnice prekratki.
Zdaj pa, ali so bila vcasih oblacila vecja ali pa gre le za drugacno postavo, ne vem, sem skoraj 20cm visja od mame in postavo imam sigurno drugacno.

Kakšna epidemija debelosti?
Meni s epa zdi,da je danes vedno manj res zelo debelih ljudi. Vsi so na nekih dietah, po fitnesih, vegani, … Opažam pa, da je dandanes res ogromno nezdravo suhih ljudi.

Maščoba na bokih je celo potrebna za plodnost, okrog trebuha pa ogroža zdravje organov in je pogosto posledica slabega delovanja jeter.

New Report

Close