Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se pogovoriti

Kako se pogovoriti

Pri 10l hčeri sem v zgodovini telefona našla da je poizvedovala za playboy in kaj pomeni fa.f.a.la. Ker sem ugotovila šele zvečer, se bom z njo pogovorila jutri. Sama za playboy in fafanju ni slišala doma, sem pa prepričana da je izvedela o tem v šoli, saj predvsem sošolce kar precej daje puberteta in neprestano govorijo o se.k.s.u ter imajo se.k.su.alne kretnje z rokami in prsti, kar mi je hči omenila. Sedaj sploh nevem kaj naj ji povem. Ok za revijo bp razložim, za fa.f.a.nje pa ji ne mislim razlagati. Bojim se samo, da ji je kateri mulo ( ker se ful prostaško obnašajo že v 4razredu, me je vse straj za naprej) rekel iz heca rekel kaj glede gornjega. Meni se ne zdi smešno, pa če sem odkrita me je zelo strah ker imam punco. Prosim starše kakšen pristop naj imam, saj temu res nisem kos.

Verjami mi – boljše da izve od tebe o vsem na f, kot pa od nekega pubertetnika.
Seveda pod pogojem, da je ne misliš vnaprej zafrustirat okoli tega.

Tako otroci vzgajajo nesposobne roditeljice, ki se silite opravljati vlogo, ki vam ni namenjena. To delo ima dolžnost opraviti njen roditelj, če hoče kdaj postati oče. Klasika odnosno bolnih roditeljic pa je, da jim to na vse mogoče načine onemogočate.

nova
Uredništvo priporoča

Imam tri hčerke, ena globoko v puberteti, dve na začetku. O spolnosti ipd. se nismo nikoli aktivno pogovarjale, ker si tega niso želele oziroma so take pogovore burno zavračale. V posiljevanje s kakršnimikoli tematikami pa ne verjamem. Sem pustila odprto in odgovarjam “po potrebi”, vse pa zelo lahkotno, če se da s ščepcem humorja, ravno zato, da ne ustvarjam kakšnih frustracij – ker vse imajo še vedno (12, 11 let) močno averzijo glede vsega, kar se tiče moških/ženskih teles, spolnega dozorevanja, spolnosti. A lahkotno ne pomeni ovinkarjenja, temveč direkten odgovor. Kar dela razliko, je moj odnos do te tematike. In če si ti vsa polna drame in strahov, si v celoti neprimerna za pogovor s hčerko. Naj to vlogo in nalogo prevzame druga ženska figura.

V okoliscinah, ko oce ljubi mater svojih otrok in mati spostuje oceta svojih otrok so besede bolj ali manj nepotrebne. Ce je dekle deset let zivelo v nekem vzorcu dinamike med spoloma, je se bore malo za storiti. Mimogrede… zakaj v tem opisu niti enkrat samkrat ni na noben nacin omenjen oce deklice?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Neverjetno še ena tema v kateri je lahko Desiderius_da_Pietri povedal kako je popoln, skupaj s svojo ženo in familijo.

Predlagam, da temo raje odprete na forumu Starši in otroci https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=11
moje mnenje pa je, da je dekle v letih, ko jo te vrste tematika začenja zanimat, kar ni nič neobičajnega. Lahko se poskusite pogovarjati z njo o spolnosti, nikakor pa ne o tem, kaj ste “našli” v zgodovini njenega telefona. Ne vem, ali se spominjate svojih prvih poizvedovanj na to temo, takrat seveda še ni bilo interneta, zato so bili primarni vir starejši vrstniki, ki so bili ponavadi dokaj nezanesljiv vir informacij …

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Imas otroke? Si jih ucila, da morajo lulat in kakat?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ker ima dekle to v zgodovini iskanja po telefonu, verjetno že nekaj ve.

Jaz bi šla z njo na nek krajši izlet, kjer bi bili sami, lepo okolje, pa na sprehod in kak sladoled, kjer bi načela temo o spolnosti: (glej, da ne bo koga v bližini, ker te bo hči izklopila, ker ji bo nerodno): govorita med sprehajanjem:

“Si v letih, ko te bo začenjala zanimati spolnost, se pogovarjate s prijateljicami, boš slišala od sošolcev. Spolnost je dopolnjevanje ljubezni med dvema partnerjema, ki se razumeta in spoštujeta želje drug drugega. Ker na ta način nastanejo tudi otroci je prav, da se pred nezaželjeno nosečnostjo zaščitita oba: ženske ponavadi uporabljamo kontracepcijske tabletke, ki jih dobimo pri zdravniku ginekologu ali druge oblike zaščite, po posvetu z ginekologom, moški se zaščitijo s kondomom, ki preprečuje tudi prenos spolnih bolezni. Ko boš potrebovala mnenje zdravnika ginekologa, mi prosim povej, da te naročim pri njemu v zdravstvenem domu.” (no, nekako tako bi ji povedala)

Tu bi končala, počakala, če ima hči kakšno vprašanje, potem pa začela z debato o kakšnem filmu, glasbi, kužkih, oblačilih….karkoli drugega ob čemer se hči počuti prijetno.

Brez zadrege odgovoriš direktno na vsako vprašanje o spolnosti, ki ti ga hči zastavi, tako bo tudi sama premagala zadrego.

V knjigarnah pa kupiš knjigi:
http://www.mladinska.com/blazno_resno/blazno_resno_o_seksu
http://www.bukla.si/?action=books&book_id=15386
Ki ju daš na njeno pisalno mizo, da ju lahko bere kadar želi.

S tem ji pustiš njeno območje zasebnosti in daš vedeti, da se lahko kadarkoli obrne nate.

Jaz v tvojem primeru Playboya in oralne zadovoljitve ne bi omenjala, ker se boš s tem izdala, da si ji brskala po telefonu in bosta za nekaj časa zaključili z zaupanjem.
Tega pa v teh letih res ne želiš.

Pogovoriš se na kulturen realen način seveda ne uporabljaš vulgarizmov in prilagodis njeni starosti. Midve s hčerko sva veliko o tem govorile o spolnosti in moško ženskih odnosih. Mularija pa sliši marsikaj. Seveda potem tud guglajo in se zanimajo za te reči.
Tudi to (spolnost) je del življenja in prav je da se o tem govori. Jaz sem zadolžena za take pogovore s hcerko mož pa s sinom.

Meni se ne zdi smešno, pa če sem odkrita me je zelo strah ker imam punco.

Tudi meni se zdi smešno, pa če sem odkrit, sem vesel, da imam sina….Tako bo rešen poklekovanja (poniževanje)!

Vesel oče

New Report

Close