Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zakaj vztrajate v zvezi, v kateri nočete biti?

Default avatar

zveza v kateri nočete biti

Rabim nasvete. Pa hvala.
Default avatar

Kontradiktorno tole

zveza v kateri nočete biti je napisal/a:
Rabim nasvete. Pa hvala.
Vztrajas ce hoces..a ni tako?!?
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Delno je tole odvisno od spola. Ponavadi moski vztrajamo zaradi predanosti in obcutka dolznosti, zenske pa praviloma zaradi udobja in obcutka vznesenosti, ki ga ponujajo obutja zunaj zveze, ki bi z izstopom iz zveze prenehali.
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Money money

Denar.
Default avatar

A ne vztrajate zato, ker bi bilo prezakomplicirano iti narazen?
Default avatar

Freesbsee

Strah pred tem da boš sam in boš tako tudi ostal.
Ker je preveč zakomplicirano si vse deliti in zapleti, ki se ob tem pojavijo.
Strah pred spremembo.
Navada

To so bili moji razlogi.
Default avatar

Takolle je

Zaradi denarja in ugleda.
Default avatar

your stories have no value

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Delno je tole odvisno od spola. Ponavadi moski vztrajamo zaradi predanosti in obcutka dolznosti, zenske pa praviloma zaradi udobja in obcutka vznesenosti, ki ga ponujajo obutja zunaj zveze, ki bi z izstopom iz zveze prenehali.
...ker tebe ni v teh zgodbah.
Default avatar

Ena južna

Rabim nasvete. Pa hvala.
To tud mene zanima. Predvsm pa v vezi kjer je ptisotno še nasilje. Ma ga ni dnarja, da bi vztrajala v taki vezi.
Default avatar

PismoRosno

Nerodno zastavljeno vprasanje. Ce noces biti, gres. Razen ce fizicno ne mores ali ce se bojis mascevanja. Verjetno pa ni bilo misljeno to, ampak zakaj nekdo vztraja / hoce biti v zvezi, v kateri ni srecen.
Meni se zdi, da gre pri vecini za navado ali udobje. Baba je sitna, se vedno pa skuha in zlika, tip je zoprn, ampak pokosi travo, prinese domov neki denar... in: kaj si ces iskat drugega/drugo, saj so na koncu vsi isti ali se slabsi.

Potem pa so razlogi, ki so ze zgoraj nasteti in potem so se taki, ki jih zunanji opazovalci vecinoma ne razumejo.
Default avatar

In kdaj pride trenutek, ko se odločiš, da deljenje stvari ni več ovira pri odločitvi, da greš narazen? Da sorodniki niso ovira, ... da si upaš.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

your stories have no value je napisal/a:
...ker tebe ni v teh zgodbah.
?
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Grda resnica

Ljudje vstajajo iz različnih razlogov. Eni zaradi financ, drugi imajo strah pred samoto, tretji zaradi otrok.. Itd
Default avatar

PismoRosno

In kdaj pride trenutek, ko se odločiš, da deljenje stvari ni več ovira pri odločitvi, da greš narazen? Da sorodniki niso ovira, ... da si upaš.
Enako kot da menjas sluzbo ali stanovanje. Pac ko se tehtnica plusov in minusov prevesi. To pa je zelo razlicno. Nekateri se odlocijo hitro, drugi nikoli in tretji enkrat vmes.
Default avatar

Pač zato

brezplačen seks, urejeno gospodinjstvo in gospodarstvo
Skrb / servisiranje otrok
Če dva stanujeta skupaj je ceneje kot če sam
Skupni znanci, prijatelji
Ugled v družbi (ločenci so stigmatizirani ....)
Default avatar

zastonj prevod boldano

Delno je tole odvisno od spola. Ponavadi moski vztrajamo zaradi predanosti in obcutka dolznostiberi: zastonj gospodinjski servis, vsaj občasen povprečen seks, velja za normalnega, ni treba plačevati preživnine in se na stikih v resnici z otroki ukvarjat, zenske pa praviloma zaradi udobja in obcutka vznesenosti, ki ga ponujajo obutja zunaj zveze, ki bi z izstopom iz zveze prenehali(zaradi finančnih koristi, nesposobnosti samostojnega življenja).
Default avatar

mojazguba

Zaradi tega ker je povprečen mož dober oče
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

zastonj prevod boldano je napisal/a:
beri: (1) zastonj gospodinjski servis, (2) vsaj občasen povprečen seks, (3) velja za normalnega, (4) ni treba plačevati preživnine in (5) se na stikih v resnici z otroki ukvarjat
Lahko to malenkost utemeljis? Ker ne vidim povezave med tem, kar sem jaz pisal in tvojim komentarjem...
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

zastonj prevod boldano

zastonj prevod boldano je napisal/a:
beri: (1) zastonj gospodinjski servis, (2) vsaj občasen povprečen seks, (3) velja za normalnega, (4) ni treba plačevati preživnine in (5) se na stikih v resnici z otroki ukvarjat
Lahko to malenkost utemeljis? Ker ne vidim povezave med tem, kar sem jaz pisal in tvojim komentarjem...
to je povezava med tvojo domišljijo in dejanskimi razlogi ostajanja. Poznam na kupe moških, ki ostajajo iz čisto in izključno teh materialnih vzrokov, pa seveda noben ne bo tega priznal, ampak se bodo šlepali na neke kao vrednote, ki jih domnevno imajo.
Default avatar

MsOlivija

Freesbsee je napisal/a:
Strah pred tem da boš sam in boš tako tudi ostal.
Ker je preveč zakomplicirano si vse deliti in zapleti, ki se ob tem pojavijo.
Strah pred spremembo.
Navada

To so bili moji razlogi.
Lepo napisano